Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді:
|
САБАҚ: алгебра |
Мектеп: №77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицейі |
|||||
|
Күні: 07.11.2018ж. |
Мұғалім: Саметова Роза |
|||||
|
СЫНЫП: 8 «г» сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түрлері |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеу коэффициенттерін көрсету |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Квадрат теңдеу түрлерін анықтау |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеуге түрлендіру |
||||||
|
Бағалау критерийлері: - Квадрат теңдеу коэффициенттерін көрсете алады; - Квадрат теңдеу түрлерін анықта алады; - Квадрат теңдеуге түрлендіре алады. |
Дескриптор: - Квадрат теңдеу коэффициенттерін көрсетеді;
- Квадрат теңдеу түрлерін анықтайды;
- Квадрат теңдеуге түрлендіреді. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер квадрат түбір,нақты сандар, квадрат теңдеу, коэфициент, толымсыз квадрат теңдеу |
|||||
|
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған сұрақтар:
Жазылым бойынша: Квадрат теңдеулерге берілген есептерді шешеді |
|||||
|
Осыған дейінгі меңгерген білім |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту: оқушыларды нақтылыққа, жылдамдыққа дағдыландыру |
||||||
|
Жоспарланған уақыт Басталуы 2 минут 3 минут (8мин) |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) а) Сәлемдесу (оқушыларды түгелдеу) ә) Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар берілген тапсырманы қалай және қандай формуланы пайдалану арқылы шығарғанын сұрау бойынша білімдерін анықтау. Мұндағы мақсатым: оқушылардың білімдерін тексеру. б) Топқа біріктіру. Оқушыларды квадрат түбір жұбы бойынша топқа біріктіремін. Мұндағы мақсатым: жұптық топ құру арқылы жылдам есептеуге дағдыландыру. «Ой қозғау» әдісі. Оқушыларға коэффициенттер беру арқылы квадрат теңдеу құрудағы білімдерін кеңейту. 1. 1) а=3, b=-7, с=4; 3)а=2, b=0, с=-2 2) а=1, b= коэффициенттерi мен бос мүшелерi берiлген квадрат теңдеулердi жазыңдар. |
Ресурстар |
||||
|
Ортасы (15мин) (7мин) |
«Серіктес сағат» әдісі бойынша бөлінген жұптар алғашқы тапсырманы орындайды, алмасады 1-тапсырма: Есеп шығарады. 2. 1) 4х2+6х=9х2-14х; 5) х(х-12)=3(108-5 х); 2) 12 х2 -5 х=9 х2 +8х; 6) 44- х(2 х+3)=2(16-3 х)-61; 3) 12 х+7х2 =4х2 +8 х; 7) (х-7)(х+3)+ (х-1)(х+5)=102;
4) 4,5
х-3х2=2,5
х+2х2 теңдеулердiах2+bх+с=0 түрiндежазыңдарa, b, c –дыанықтаңдар. 2-Тапсырма:
|
Қосымша тапсырмалар
|
||||
|
Аяқталуы (5мин) |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта не меңгеріп нені түсінбегенін, оқушылардың жұмыстарына талдау жасаймын, мадақтау арқылы өз ұсынысымды айтып, үйге №2.13 есептер беремін.
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушыларға жаттығуларды күрделендіруді қалай |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКT байланыстары Құндылықтардағы байланыс
|
||||
|
Сабақта оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді қолданудажоспарлаған әдіс-тәсілдерді тиімсіз жақтарын қайта жоспарлап, бағалау арқылы әр-бір оқушының қабылдау деңгейіне қарай өзгерістер енгіземін. №98 есеп беріледі №105 есеп беріледі. |
Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындатып мақсатқа жету үшін не сәтті, не сәтсіз болды бағалау арқылы немесе оқушылардың кабылдау деңгейіне қарай бағалаймын. |
Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі-мен таныстырып отыруды жос-парлаймын.
|
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Сабақ соңында бағандағы сұрақтарға жауап жазыңыз |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Сабақ соңында бағандағы сұрақтарға жауап жазыңыз Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Квадрат теңдеу түрлері
Ашық сабақ Квадрат теңдеу түрлері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді:
|
САБАҚ: алгебра |
Мектеп: №77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицейі |
|||||
|
Күні: 07.11.2018ж. |
Мұғалім: Саметова Роза |
|||||
|
СЫНЫП: 8 «г» сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түрлері |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Квадрат теңдеу коэффициенттерін көрсету |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Квадрат теңдеу түрлерін анықтау |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеуге түрлендіру |
||||||
|
Бағалау критерийлері: - Квадрат теңдеу коэффициенттерін көрсете алады; - Квадрат теңдеу түрлерін анықта алады; - Квадрат теңдеуге түрлендіре алады. |
Дескриптор: - Квадрат теңдеу коэффициенттерін көрсетеді;
- Квадрат теңдеу түрлерін анықтайды;
- Квадрат теңдеуге түрлендіреді. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі сөздер мен тіркестер квадрат түбір,нақты сандар, квадрат теңдеу, коэфициент, толымсыз квадрат теңдеу |
|||||
|
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған сұрақтар:
Жазылым бойынша: Квадрат теңдеулерге берілген есептерді шешеді |
|||||
|
Осыған дейінгі меңгерген білім |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту: оқушыларды нақтылыққа, жылдамдыққа дағдыландыру |
||||||
|
Жоспарланған уақыт Басталуы 2 минут 3 минут (8мин) |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) а) Сәлемдесу (оқушыларды түгелдеу) ә) Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар берілген тапсырманы қалай және қандай формуланы пайдалану арқылы шығарғанын сұрау бойынша білімдерін анықтау. Мұндағы мақсатым: оқушылардың білімдерін тексеру. б) Топқа біріктіру. Оқушыларды квадрат түбір жұбы бойынша топқа біріктіремін. Мұндағы мақсатым: жұптық топ құру арқылы жылдам есептеуге дағдыландыру. «Ой қозғау» әдісі. Оқушыларға коэффициенттер беру арқылы квадрат теңдеу құрудағы білімдерін кеңейту. 1. 1) а=3, b=-7, с=4; 3)а=2, b=0, с=-2 2) а=1, b= коэффициенттерi мен бос мүшелерi берiлген квадрат теңдеулердi жазыңдар. |
Ресурстар |
||||
|
Ортасы (15мин) (7мин) |
«Серіктес сағат» әдісі бойынша бөлінген жұптар алғашқы тапсырманы орындайды, алмасады 1-тапсырма: Есеп шығарады. 2. 1) 4х2+6х=9х2-14х; 5) х(х-12)=3(108-5 х); 2) 12 х2 -5 х=9 х2 +8х; 6) 44- х(2 х+3)=2(16-3 х)-61; 3) 12 х+7х2 =4х2 +8 х; 7) (х-7)(х+3)+ (х-1)(х+5)=102;
4) 4,5
х-3х2=2,5
х+2х2 теңдеулердiах2+bх+с=0 түрiндежазыңдарa, b, c –дыанықтаңдар. 2-Тапсырма:
|
Қосымша тапсырмалар
|
||||
|
Аяқталуы (5мин) |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта не меңгеріп нені түсінбегенін, оқушылардың жұмыстарына талдау жасаймын, мадақтау арқылы өз ұсынысымды айтып, үйге №2.13 есептер беремін.
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушыларға жаттығуларды күрделендіруді қалай |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКT байланыстары Құндылықтардағы байланыс
|
||||
|
Сабақта оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді қолданудажоспарлаған әдіс-тәсілдерді тиімсіз жақтарын қайта жоспарлап, бағалау арқылы әр-бір оқушының қабылдау деңгейіне қарай өзгерістер енгіземін. №98 есеп беріледі №105 есеп беріледі. |
Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындатып мақсатқа жету үшін не сәтті, не сәтсіз болды бағалау арқылы немесе оқушылардың кабылдау деңгейіне қарай бағалаймын. |
Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі-мен таныстырып отыруды жос-парлаймын.
|
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Сабақ соңында бағандағы сұрақтарға жауап жазыңыз |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Сабақ соңында бағандағы сұрақтарға жауап жазыңыз Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |
||||||
шағым қалдыра аласыз
;














