Материалдар / Ашық сабақ Квадрат теңдеулер 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Квадрат теңдеулер 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім: 8.2А Квадрат теңдеулер Мұғалімнің аты-жөні: Мырзалиева Жүзікжамал Бекенқызы Күні: 14.12.2022 Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы Теңдеулерді шешу Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 8.2.2.5 |ax^2+bx|+c=0; ax^2+b|x|+c=0 түріндегі теңдеулерді шешу; Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: |ax^2+bx|+c=0; ax^2+b|x|+c=0 түріндегі теңдеулерді ажыратып, мысалдар келтіреді. |ax^2+bx|+c=0; ax^2+b|x|+c=0 түріндегі теңдеулерге есептер шығарады. Бағалау критерийі - |ax^2+bx|+c=0; ax^2+b|x|+c=0 түріндегі теңдеулерді ажырата алады - |ax^2+bx|+c=0; ax^2+b|x|+c=0 түріндегі теңдеулерді шығара алады Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу және түсіну, қолдану Құндылықтарға баулу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Сәуір 2024
236
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ы.Алтынсарин атындағы гимназия



Shape1










Тақырыбы: «Теңдеулерді шешу»

Пән мұғалімі: Мырзалиева Ж.Б
Сынып: 8 «Ә»
















2022-2023 оқу жылы



Бөлім:


8.2А Квадрат теңдеулер

Мұғалімнің аты-жөні:

Мырзалиева Жүзікжамал Бекенқызы

Күні:

14.12.2022

Сынып: 7 Б

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Теңдеулерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.2.2.5

түріндегі теңдеулерді шешу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

түріндегі теңдеулерді ажыратып, мысалдар келтіреді.

түріндегі теңдеулерге есептер шығарады.

Бағалау критерийі

-

түріндегі теңдеулерді ажырата алады

-

түріндегі теңдеулерді шығара алады

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу және түсіну, қолдану

Құндылықтарға баулу



Отансүйгіштік, Адалдық

16 желтоқсан Тәуелсіздіктің 31 жылдығы

А.Байтұрсыновқа 150 жыл

Арқалық қаласына 65 жал


Сабақ барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин


















5 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен амандасу (видео);

- сыныпты түгендеу;

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

  1. Завод ашу

  2. Сиыр, бие, түйе сатып алу

  3. Жем сатып алу

  4. Апарат сатып алу

  5. Дайын өнімді сатылымға шығару

Оқушылар мұғаліммен амандасады. Видеодағы қимылдар арқылы бір – бірімен амандасады. Сабаққа қажетті оқу құралдарын әзірлейді.











1 балл - 1000$

https://youtu.be/_WmfH5EDGTk Оқулық

Тақта

Топқа бөлу «Малекула» ойыны

Бағалау

1 балл - 1000$

Жалпы балл:

15 балл - 150000$

Үй жұмысын тексеру

Завод ашу


Әр топқа 3 сұрақтан қойылады

  1. Квадрат теңдеу анықтамасы

  2. Келтірілген квадрат теңдеу

  3. Толымсыз квадрат теңдеу

  4. Дискриминант дегеніміз не? (D>0, D=0, D<0)

  5. Виет теоремасы дегеніміз не?

  6. Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласын жаз

  7. түріндегі теңдеуді қалай шешеді?

  8. түріндегі теңдеуді қалай шешеді?

  9. Қандай теңдеулер биквадрат теңдеу деп аталады?

«Малекула» ойыны арқылы топқа бөлінеді. Топ басшыларын сайлайды. Топ атауын таңдайды.

Рисунок 3 Рисунок 6






Рисунок 5


Рисунок 5




Тақтадан кезекпен сұрақтарға жауап береді.

Рисунок 1 Рисунок 2







«Мадақтау» әдісі

«Жарайсың»

«Тамаша!», «Керемет!», «Талпын!»

Әр дұрыс жауапқа

1 балл -1000$ беріледі

СShape2 лайд

1000$

Сабақтың ортасы




10 мин





































7 мин














5 мин



























7 мин

Топтық жұмыс

Математикалық сауаттық тапсырмалары

Сиыр, бие, түйе сатып алу


1 тапсырма Дайындалған мал азығы 75 сиырға 184 күнге жетеді. Егер сиырлар саны 40 сиырға өссе, осы дайындалған мал азығы неше күнге жетер еді?


Жауабы:120 күнге

2 тапсырма

Барлық жылқының үштен бірі және екеуі бөлініп алынды. Бұдан соң қалған жылқының жартысы айдалып кетті. Сонда өрісте 9 жылқы қалды. Басында неше жылқы болды?

 Жауабы: 30 жылқы


3 тапсырма

Әділ 7 түйені 15 күн жемдеуге 21 қап кебек жұмсайды. Ол 4 айда (120 күн) 20 түйені жемдеуге жоспарлап жем қорын әзірлемек болды. Әділ ең кем дегенде қанша қап кебек әзірлеуі керек?


Жауабы: 480 қап


Оқушылар назары интербелсенді тақтада. Математикалық сауаттық тапсырмаларын орындайды.

ТөPicture 2 рт-түлікке байланысты мақал – мәтел жазу

1

70+40=115

75×184:115=120

2









Рисунок 3 Рисунок 6 Picture 2

«Мадақтау» әдісі

«Жарайсың»

«Тамаша!», «Керемет!», «Талпын!»


Әр тапсырмаға 3 балл – 3000$ беріледі

А3

Қима қағаздар

интернет

Жеке жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Жем сатып алу


2,119 есеп 85 бет

1,2,3 есептері

Оқушылар тақтаға есептер шығарады


«Мадақтау» әдісі

«Жарайсың»

«Тамаша!», «Керемет!», «Талпын!»


Әр есепке 5 балл - 5000$ беріледі

Тақта оқулық


Сергіту сәті

Апарат сатып алу


Әр топ 10 санынан кіші сандарды кезектесіп айтып қосып отырады. Кім бірінші 31

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!