|
Сабақ жоспары 8 «А» сынып |
|||||
|
Бөлім: 8.2А Квадрат теңдеулер |
Мектеп: №86 |
||||
|
Күні: 20.11.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Даутпаева Сания Султанғалиевна |
||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; 8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолдану арқылы берілген есептерді шығара алу; -Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдерін білу және есеп шығаруда қолдану; -Шығармашылық жұмыс жасау және белсенді болу. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
6 Минут |
Ұйымдастыру |
Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Қызығушылықты ояту» және топқа бөлу. Сөзжұмбақ шешеді. Тапсырма: Егер дұрыс сөздерді тапса, онда француз математигінің фамилиясы шығады.
1.
а 2. Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласындағы түбір астындағы өрнек? (дискриминант) 3. Квадрат теңдеудегі а және b. (коэффициент) 4. Квадрат теңдеудің дербес түрі? (толымсыз) |
Оқушылар квадрат, дискриминант, коэффициент, толымсыз сөздері жазылған карточкалар бойынша сұрақтың жауаптарын тауып, топқа бөлінеді. «ВИЕТ» сөзі шығу керек |
Қ.Б. «Өте жақсы» «Жақсы» «Ойланамыз» |
квадрат, дискриминант, коэффициент, толымсыз сөздері жазылған кар точкалар Interpreting Numerical Expressions Math Presentation in Light Blue Math Doodles - Presentation |
|
16 Минут |
Негізгі бөлім Сергіту сәті |
Өткен материалды еске түсіру.
Виет теоремасы бойынша ауызша мысалдар шығару. «Umaigra» платформасы бойынша, футбол ойыны
Квадрат теңдеуді шешудің қандай әдіс- тәсілдерін білеміз? Топтық жұмыс. Барлық топқа бірдей есеп беріледі. «Теңдеу біреу, шешім біреу, тәсіл көп» I-топ: Көбейткіштерге жіктеу әдісі II-топ: Толық квадратқа келтіру әдісі. III-топ: Формула арқылы шешу әдісі IV-топ: Виет теоремасын пайдалану әдісі |
Оқушы тақтаға жазып, айтып береді.
Әр топтан бір оқушы шығып, тақтада талдайды. |
Дескриптор: Әрбір дұрыс сұраққа 1балл «Umaigra» Дескриптор: Әрбір дұрыс сұраққа 1балл Әр топ бағалайды. Дескриптор: дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
|
|
12 Минут |
Бекіту тапсырмасы |
Шығармашылық жұмыс. Квадрат теңдеулерді шешудің басқа да әдіс-тәсілдерін интернет желісінен қарап, презентация жасап келу. Жұптық жұмыс. |
Презентациялары бойынша қорғайды
|
Дескриптор: дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Карточкалар есептер жазылған. |
|
7 Минут |
Жеке жұмыс |
Деңгейлік тапсырма. Жеке жұмыс. Мектеп директорына Оқу ісінің меңгерушісіне Сынып жетекшіге Оқушыларға |
Жаңа параметр енгізу арқылы шешу.
Екінші коэффициенті жұп болатын квадрат теңдеуді шешу формуласын қолдану арқылы шешу.
Теңдеуді формула арқылы шешу. |
Өзін-өзі бағалау 4 балл 3 балл 2 балл 1 балл |
|
|
2 Минут |
Қортынды |
Биылғы тәуелсіздік күнін квадрат теңдеу арқылы көрсетіңдер. |
|
|
|
|
2 Минут |
Кері байланыс |
«Padlet» тақтасы бойынша кері байланыс жасау. |
Оқушылар QR коды бойынша кері байланыс жасайды |
|
https://padlet.com/aiaulymbeisen436/8-b97q5qse95bdvllk |
Бағалау парағы
«Квадрат» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
«Коэффициент» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
«Дискриминант» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
«Толымсыз» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Квадрат теңдеулерді шеу тәсілдері 8 сынып
Ашық сабақ Квадрат теңдеулерді шеу тәсілдері 8 сынып
|
Сабақ жоспары 8 «А» сынып |
|||||
|
Бөлім: 8.2А Квадрат теңдеулер |
Мектеп: №86 |
||||
|
Күні: 20.11.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Даутпаева Сания Султанғалиевна |
||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; 8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолдану арқылы берілген есептерді шығара алу; -Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдерін білу және есеп шығаруда қолдану; -Шығармашылық жұмыс жасау және белсенді болу. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
6 Минут |
Ұйымдастыру |
Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Қызығушылықты ояту» және топқа бөлу. Сөзжұмбақ шешеді. Тапсырма: Егер дұрыс сөздерді тапса, онда француз математигінің фамилиясы шығады.
1.
а 2. Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласындағы түбір астындағы өрнек? (дискриминант) 3. Квадрат теңдеудегі а және b. (коэффициент) 4. Квадрат теңдеудің дербес түрі? (толымсыз) |
Оқушылар квадрат, дискриминант, коэффициент, толымсыз сөздері жазылған карточкалар бойынша сұрақтың жауаптарын тауып, топқа бөлінеді. «ВИЕТ» сөзі шығу керек |
Қ.Б. «Өте жақсы» «Жақсы» «Ойланамыз» |
квадрат, дискриминант, коэффициент, толымсыз сөздері жазылған кар точкалар Interpreting Numerical Expressions Math Presentation in Light Blue Math Doodles - Presentation |
|
16 Минут |
Негізгі бөлім Сергіту сәті |
Өткен материалды еске түсіру.
Виет теоремасы бойынша ауызша мысалдар шығару. «Umaigra» платформасы бойынша, футбол ойыны
Квадрат теңдеуді шешудің қандай әдіс- тәсілдерін білеміз? Топтық жұмыс. Барлық топқа бірдей есеп беріледі. «Теңдеу біреу, шешім біреу, тәсіл көп» I-топ: Көбейткіштерге жіктеу әдісі II-топ: Толық квадратқа келтіру әдісі. III-топ: Формула арқылы шешу әдісі IV-топ: Виет теоремасын пайдалану әдісі |
Оқушы тақтаға жазып, айтып береді.
Әр топтан бір оқушы шығып, тақтада талдайды. |
Дескриптор: Әрбір дұрыс сұраққа 1балл «Umaigra» Дескриптор: Әрбір дұрыс сұраққа 1балл Әр топ бағалайды. Дескриптор: дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
|
|
12 Минут |
Бекіту тапсырмасы |
Шығармашылық жұмыс. Квадрат теңдеулерді шешудің басқа да әдіс-тәсілдерін интернет желісінен қарап, презентация жасап келу. Жұптық жұмыс. |
Презентациялары бойынша қорғайды
|
Дескриптор: дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Карточкалар есептер жазылған. |
|
7 Минут |
Жеке жұмыс |
Деңгейлік тапсырма. Жеке жұмыс. Мектеп директорына Оқу ісінің меңгерушісіне Сынып жетекшіге Оқушыларға |
Жаңа параметр енгізу арқылы шешу.
Екінші коэффициенті жұп болатын квадрат теңдеуді шешу формуласын қолдану арқылы шешу.
Теңдеуді формула арқылы шешу. |
Өзін-өзі бағалау 4 балл 3 балл 2 балл 1 балл |
|
|
2 Минут |
Қортынды |
Биылғы тәуелсіздік күнін квадрат теңдеу арқылы көрсетіңдер. |
|
|
|
|
2 Минут |
Кері байланыс |
«Padlet» тақтасы бойынша кері байланыс жасау. |
Оқушылар QR коды бойынша кері байланыс жасайды |
|
https://padlet.com/aiaulymbeisen436/8-b97q5qse95bdvllk |
Бағалау парағы
«Квадрат» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
«Коэффициент» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
«Дискриминант» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
«Толымсыз» мектебі
|
Оқушының аты-жөні |
Ауызша сұрақтарға жауап, әр сұраққа 1балл |
«Umaigra» футбол ойыны, әр сұраққа 1балл |
Топтық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 3 балл |
Шығармашылық жұмыс, 3балл |
Жұптық жұмыс, дұрыс тәсілді қолданып, шығарылған есепке 2 балл |
Деңгейлік тапсырма |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
+































