Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«О.Исаев ауылындағы орта мектебі» КММ
Тексерілді
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Касенова Анар Болатовна |
|
Сыныбы: |
8 «Б» |
|
Пән |
Алгебра |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Квадрат теңдеу тақырыбын қайталай отырып квадрат теңсіздіктерді шешу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 15 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Салемдесу 2.Түгендеу 3.Психологиялық ахуал қалыптастыру (Табиғаттың суреті) Тәрбиенің бастауы – ол отбасы Тәрбиесіз білім ғой адамзат қасы Тәрбиелі,білімді ұрпақ өссе Еліміздің мықты болар іргетасы |
Сәлемдесу Кезекші: сабаққа қатыспаған оқушылар жайлы мағлұмат беру Берілген сурет бойынша оқушылардың пікірін тыңдау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен тақырыптарға шолу 10x-5=0 y=10x-5 10x-5>0
1
x=
ax+b=0 ( 10x-5<0 10x<5
x<
( 1. Берілген теңдеу қандай теңдеу деп аталады? 2. Берілген функция қандай функция? 3. Берілген теңсіздік ше? 4. Сызықтық теңдеу мен сызықтық теңсіздіктің жауаптарында қандай айырмашылық бар?
|
Не білемін?
1. Берліген теңдеу сызықтық теңдеу деп аталады. 2. у=кх+в түріндегі функция сызықтық функция деп аталады. к, в – сан, х- тәуелсіз айнымалы, у- тәуелді айнымалы 3.Берілген теңсіздік сызықтық теңсіздік 4.Теңдеу мен теңсіздіктің жауабындағы айырмашылық сызықтық теңдеуде жауабы бір сан болса, теңсіздікте сан аралығы |
5-7 ұпай |
интертақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
1. 2. Толық квадрат теңдеуді шешу үшін қандай формуланы қолданамыз? 3. Квадрат теңдеудің басқа қандай түрлерін білеміз? 4. Дискриминанттың формуласы?
5. 6. Виет теоремасы қандай квадрат теңдеуге қолданылады? |
1.
а 2.Толық квадрат теңдеуді шешу үшін дискриминант тауып, х мәнін анықтаймыз. 3.Толымсыз квадрат теңдеулер
в
с
в
6. a=1 болғандағы келтірілген квадрат теңдеуге Виет теоремасы қолданылады. |
6-8 ұпай |
оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
|
D
|
8-10 |
интертақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Е
аталады Квадрат теңсіздікті шешу үшін 1.Квадрат теңдеу түрінде жазып х-тің мәнін табамыз 2.а-ның мәніне байланысты графиктің орналасуын анықтаймыз (теңсіздіктің қасиеті бойынша теріс санға көбейтіп, бөлгенде теңсіздік таңбасы өзгереді) 3. Жауабы сан аралығында жазамыз
18.1 сееп
Миға шабуыл
|
Сұрақ- жауап арқылы бірлесе орындау
Не білдім?
18.1 есеп (тақтамен жұмыс)
1)
Жауабы:(-∞;-3]
2)
Жауабы:(-∞;
3)
Жауабы:(-∞;-5]
4)
Жауабы:
(-∞; Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым
министрлігі «О.Исаев ауылындағы
орта мектебі» КММ
Тексерілді
Қысқа
мерзімді жоспар
Күні: Педагогтың
аты-жөні Касенова Анар
Болатовна Сыныбы: 8
«Б» Пән Алгебра Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: Квадрат
теңсіздік Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты 8.2.2.8 квадрат
теңсіздіктерді шешу Сабақтың
мақсаты: Квадрат теңдеу
тақырыбын қайталай отырып квадрат теңсіздіктерді
шешу Сабақтың
барысы: Сабақ
кезеңі/Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Қызығушылықты
ояту. 15
мин.
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Салемдесу
2.Түгендеу
3.Психологиялық ахуал
қалыптастыру
(Табиғаттың суреті)
Тәрбиенің бастауы – ол
отбасы
Тәрбиесіз білім ғой адамзат
қасы
Тәрбиелі,білімді ұрпақ
өссе Еліміздің мықты
болар іргетасы Сәлемдесу Кезекші: сабаққа
қатыспаған оқушылар жайлы мағлұмат
беру Берілген сурет бойынша
оқушылардың пікірін тыңдау
Өткен тақырыптарға
шолу
10x-5=0 y=10x-5 10x-5>0
1
x=
ax+b=0 (
10x-5<0
10x<5
x<
(
1. Берілген теңдеу
қандай теңдеу деп аталады?
2. Берілген функция қандай
функция?
3. Берілген теңсіздік ше?
4. Сызықтық теңдеу мен сызықтық теңсіздіктің жауаптарында
қандай айырмашылық бар? Дескриптор Ұпай Формуланы
біледі 5-6 Жауапты ажырата
алады 7
Не білемін?
1. Берліген теңдеу сызықтық теңдеу деп
аталады.
2. у=кх+в түріндегі функция
сызықтық функция деп аталады.
к, в – сан, х- тәуелсіз айнымалы, у- тәуелді
айнымалы
3.Берілген теңсіздік сызықтық
теңсіздік
4.Теңдеу мен теңсіздіктің жауабындағы айырмашылық сызықтық
теңдеуде жауабы бір сан болса, теңсіздікте сан
аралығы
5-7 ұпай
интертақта
1.
2. Толық квадрат теңдеуді шешу үшін қандай формуланы
қолданамыз?
3. Квадрат теңдеудің басқа қандай түрлерін
білеміз?
4. Дискриминанттың
формуласы?
5.
6. Виет теоремасы қандай квадрат теңдеуге
қолданылады?
1.
а
2.Толық квадрат теңдеуді шешу үшін дискриминант тауып, х
мәнін анықтаймыз.
3.Толымсыз квадрат
теңдеулер
в
с
в
6. a=1
болғандағы
келтірілген квадрат теңдеуге Виет теоремасы
қолданылады.
6-8 ұпай
оқулық
Сабақтың ортасы
20 мин
D
8-10
интертақта
Е
аталады
Квадрат теңсіздікті шешу
үшін
1.Квадрат теңдеу түрінде жазып х-тің мәнін
табамыз
2.а-ның мәніне байланысты графиктің орналасуын анықтаймыз
(теңсіздіктің қасиеті бойынша теріс санға көбейтіп, бөлгенде
теңсіздік таңбасы өзгереді)
3. Жауабы сан аралығында
жазамыз Дескриптор Ұпай Өткен тақырыптарды
біледі 7-8 Жаңа сабақты қорытып
шығарады 8-10 Дескриптор Ұпай Функцияны теңсіздік
түрінде жазады 6-7 Есепті толық
шешеді 8-10
18.1 сееп
Миға шабуыл
Дескриптор Ұпай Теңсіздік қасиетін
біледі 6-7 Жауаптарды дұрыс
сәйкестендіреді 8-9
Дескриптор Ұпай Функцияны теңсіздік
түрінде жазады 6-7 Есептің шешімін
табады. 8-10
Сұрақ- жауап арқылы бірлесе
орындау
Не білдім?
18.1 есеп (тақтамен жұмыс)
1)
Жауабы:(-∞;-3]
2)
Жауабы:(-∞;
3)
Жауабы:(-∞;-5]
4)
Жауабы:
(-∞; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
0







=49-4*2*6=1








]
;+∞)






]












