|
Бөлім: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курманова Гаухар Надирбековна |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сыныбы: 8 |
Барлығы: Қатысты: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.2.5 Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Арифметикалық квадрат түбір анықтамасын, қасиеттерін біледі Басым бөлігі: Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына енгізуді орындайды Кейбір оқушылар: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру барысында көбейткішке жіктеудің тиімді әдістерін қолданады |
||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану және анализ |
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру: 1 мин Ережемен жұмыс Жұптық жұмыс 3 мин Ширату жаттығуы: Топтық жұмыс 4 мин Үй тапсырмасын тексеру 5 мин топтық жұмыс |
Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау
«Ара әдісі» Оқушылар алдын ала дайындап келген сұрақтарын қатарға бөлініп, бір-бірінен сұрайды, жауабын тыңдап түзету жұмысын жасайды. Оқушылар арасында қаншалықты тиімді оқыту болғанын мұғалім кері байланыс жасау арқылы толықтырады. «Сөйлеген сандар» Оқушыларға ширату жаттығуы кезінде сандар таратылады, сандарды топтау арқылы оқушылар төрт топқа бөледі. Топтарға тапсырма беріледі. Ой бөлісуге 1- мин. уақыт. І топ: Қандай санның квадрат түбірі? ІІ топ: Санның квадрат түбірін табу. ІІІ топ: Санды түбір ішіне енгізу. ІV топ: Көбйткішке жіктеп түбірден шығар
Оқушылар топта жұмыс жасайды. Олар нәтижелердің сәйкестігін, тапсырмалардың шешімі қалай жасалғанын талқылайды. Оқушылардан бірлескен түрде үй тапсырмаларын талқылау олардың үй тапсырмаларын жетілдіруге, қандай қателіктер жіберілгенін және оны қалай түзетуге болатынын сұраймын. |
Оқушылар сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын дәптерге жазып қояды
Сынып оқушылары екі қатарға бөлініп тұрады және өздері дайындап келген сұрақтарын бір-біріне қойып, түзету жұмыстарын жасайды
ЕБҚ оқушыға қолдау: топ мүшелері мұғалім тарапынан берілген тапсырманы 1 мин ішінде топта талдау жасап, бір-біріне қолдау білдіреді. Топаралық талдау жұмысы жүргенде топтпар бірін бірі тыңдайды, қателік кеткен жағдайда толықтырады, түзету жасайды
Топаралық талдау жұмысы жүргенде топтпар бірін бірі тыңдауы маңызды.
Оқушылар топта үй жұмысының шығарылу жолын толық тексереді, қате кеткен жағдайда топта түзету жұмысын жасайды және мұғалім тарапынан берілген есептердің шешімімен салыстырып, өздерінің қаншалықты есептерді дұрыс шығарғанына талдау жасайды
|
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды
Дескриптор: - Түбірі бойынша санды анықтайды - Санның түбірін табады - Санды түбірге енгізе алады - Санды жіктеп, түбірден шығаруды біледі Мұғалімнің ауызша бағалауы «Жақсы», «жарайсың» «түсінгенсің» «дұрыс айтасың» Өзін-өзі бағалау жүргізеді «Жарайсың» - барлық есебі дұрыс «Жақсы» - есеп толық шығарылған және 1-2 қате кетсе «Түсіндім» - есеп жартылай дұрыс және қатені таба алса «Маған көмек керек» - есеп толығымен қате болса |
Сандар жазылған карточкалар
Есептердің шығарылу жолының үлгісі беріледі
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жалпы жұмыс 3мин Жаттығулармен жұмыс топтық жұмыс 12 мин
Өзіндік жұмыс: жеке жұмыс 15 мин
|
ФС. тапсырмасы
«Джигсо әдісі» 1. Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығар
а) 2. Көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына ал:
а) 3. Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығар:
а) 4. Көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына ал:
а) 5. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан босат:
а) 6. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан босат:
а)
Деңгейлік тапсырмалар Квадрат түбірі бар өрнектерді ықшамдауға арналған есептерді өздігінен шешу. Оқушыларға 4 бірдей тапсырма беріледі. Тапсырмалардың күрделілік деңгейі әртүрлі болады. Кейбір оқушылар барлық тапсырмаларды аяқтай алады, бірақ кейбіреулерге жеткілікті уақыт болмайды. Алайда, оқушылар шектеулі мерзімде оқуға және өз жұмысын жоспарлауға үйренуі керек. Өздік жұмысқа арналған тапсырмалар 1.
[2] 2. Өрнекті ықшамда:
[7] 3. Есепте
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Курманова Гаухар НадирбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру" 8-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ: "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру" 8-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар, көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына енгізуді орындайды. Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру барысында көбейткішке жіктеудің тиімді әдістерін қолданады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
|
; б)
; в)
,
; д)
.
,
; в)
; г)
.
; б)
; в)
; г)
; д)
, где
; б)
; в)
; г)
; д) 













