Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Квадрат түбірлері бар өрнектерді ықшамдау 8 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №14 орта мектеп-гимназиясы 8.1 Квадрат түбірлер Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Касымбаева А.А. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында түбірлері бар өрнектерді түрлендіру
|
||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.2.5 құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: күрделі радикалдар формуласын тиімді пайдаланып, квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіреді. Кейбір оқушылар орындай алады: күрделі радикалдар формуласын тиімді пайдаланып, квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіреді, екі өрнектің қосындысы, айырымы арқылы тексере алады. |
||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
1.Құрамында түбірлері бар өрнектерді түрлендіреді 2. Күрделі радикалдар формуласын өрнектерді түрлендіруде қолданады. 3.Екі өрнектің қосындысы, айырымы арқылы тексере алады. |
||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Қысқаша көбейту формулаларын, иррационалдықтан босату әдісін,түрлендіру әдістерінтерінің анықтамасын айта алады. Термин сөздер - түбір таңбасы,түйіндес өрнек, иррационалдықтан босату, күрделі радикалдар формуласы, қысқаша көбейту формуласы. Диалогқа түсу - Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендірудің қандай түрлерін білеміз? -Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіруде күрделі радикалдар формуласын пайдалану тиімді ме? |
||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Жұптық, топтық жұмыс арқылы оқушыларды өзара қарым-қатынасы, ынтымақтастық, сыйласымдылық атмосферасы орнайды, өз ойын ашық айтуға дағдыланады, патриотизмге баулу. |
||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті, тарих, информатика,биология |
||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім
|
Қысқаша көбейту формулалары, ортақ көбейткіш, көпмүше, алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану ережелері, түбір қасиеттері, иррационалдықтан құтылу, түбір таңбасының алдына шығару, түбір астына енгізу,иррационалдықтан босату |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5мин 2 мин |
1. 4 түрлі сурет бойынша топқа бөлу Топтың атауы (І-4 топ) болады. |
Тамырлы ағаш, тіс, мүк,қына,сөздер,сандар бейнеленген суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
Ширату жаттығулары 2.Кіріспе. Ой-қозғау «Суреттер сөйлейді » стратегиясы Топпен талқылау. Берілген суреттерді не байланыстырып тұр? Осы арқылы сабақтың тақырыбына шығу |
|||||||||||||||||||||||||||
3 минут |
3. Үй тапсырмасын тексеру (тақтадағы дұрыс жауаптар бойынша жұппен, бір-бірін тексереді) «Басбармақ» әдісі 7- 8 дұрыс жауап болса басбармақ жоғары қарайды, 5-6 болса горизонтальді бағытта, 0-4 бас бармақ төмен қарайды. № І
№ІІ 1) 2) 3) 2 4) 5 Кері байланыс (ауызша 1-2 оқушыдан) « Білемін. Білгім келеді» әдісі арқылы мақсатқа шығу, критерий құру |
Слайд дұрыс жауаптар |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (29мин) 8 минут
|
1.Топтық тапсырма (8 мин) Оқулықтан деңгейлік тапсырмалар №1 тапсырма
2) №2 тапсырма 1)
№3 тапсырма 1)
№4 тапсырма 1) 2
Тақтаға жазады, басқа топтар тексереді, мұғалім бақылайды, ауызша кері байланыс береді. «Білесің/ қайталау қажет» әдісі екі жақ жанындағы 2 топ бағалайды. 1топ ұтымды жағын,2 топ жетілдіру, қайталау қажет болған тұсын айтады. Сергіту сәті «Тақ сан, жұп сан 3 еселі сан» 1-20 санау тақ болса қол жоғары, жұп болса алдымызда, 3 ке еселі болса шапалақ. |
Оқулық, таратпа тапсырма, слайд дұрыс жауап |
|||||||||||||||||||||||||
13 минут |
2. Саралау тапсырмасы (Жеке жұмыс) FILA стратегиясы (13 мин) «АВС»
Қосымша тапсырма, Күрделі радикалдар формуласымен шыққан есептің жауабын екі өрнектің қосындысының квадратына келтіріп тексереді.
Дескриптор 1.Түбір таңбасының астына енгізеді, салыстырады 2.Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады, көбейткішке жіктейді, қысқартады. 3. .Иррационалдықтан құтылу үшін өрнектің түйіндесін табады 4 Қысқаша көбейту формулаларын, түбір қасиетін қолданады, өрнекті ықшамдайды 5. Күрделі радикалдар формуласын қолданады «С» 2 тапсырма «В» 3 тапсырма «А» 4 тапсырма Бағалау «Өзін-өзі бағалау» әдісі Оқушы 4 тапсырма орындаса А, 3 тапсырма орындаса В, 2 тапсырма орындаса С әріпін көтереді. |
Плакат (Формулалар, Күрделі радикалдар формуласы)
таратпа тапсырма
АВС әріптері карточкада
|
|||||||||||||||||||||||||
8 минут |
Жұппен жұмыс. Практикалық жұмыс Түбірлерді табудың программалау әдісімен таныстыру. Компьютерде санның квадрат түбірін табудың дайын программасы тұрады. Оқушылар жұптасып тек сандарды енгізу арқылы мәндерін табады. Бұл АКТ –да программалау арқылы да есептерді шығару мүмкіндігі бар екенін түсіну үшін тиімді. Оқушылардың өздерін де осындай программа құруға қызықтыру. Бағалау «3 шапалақ» әдісі Ұнады-3 шапалақ, білемін-2 шапалақ
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |