С.Ерубаев атындағы жалпы білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық функция және оның графигі
|
Бөлім: |
8.3В Квадраттық функция |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Жумабаева Раушан |
||
|
Күні: |
24.01.2025ж. |
||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.2 |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графигін салу. Графиктерді түрлендірулерді орындау. |
||
Сабақтың барысы
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйым дастыру 5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін,
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
(грек тілінен аударғанда «қосымша» деген мағынаны білдіреді.) |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. |
Көршіңді бағала 1 жауапқа 1-балл |
Оқулық Бағалау парағы |
||||||
|
Негізгі бөлім 10мин |
y = ax2,y = a(x – m)2,
y =
ax2 +
n y = a(x-m)2 + n
түріндегі функция графиктерін салып үйренеміз. Мұғалім оқушыларға y=(x-1)2-4 функция графигін салуды ұсынады, оқушылар түрлендірулер жүргізіп, графикті салып болған соң тақтада математикалық бағдарлама арқылы салынған дұрыс жауабы көрсетіледі. |
|
|
Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтар Геогебра бағдарламасы |
||||||
|
Бекіту тапсырмасы Жеке жұмыc 20 мин |
Деңгейлік тапсырма 1 денгей Функция графигін салыңыз №1 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№2 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№3 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№4 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№5 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№6 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
2 денгей курделі функцияның графигін салу 3 балл
3-денгей график бойынша функцияны жазу (3-балл)
|
Өз бетімен жұмыс. Оқушылар тапсырманы өздіктерінен орындайды. Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін салады
Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін салады
Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін пайдаланып функцияны жазады.
|
Дескриптор: - y = x2 функциясының анықтамасы мен қасиетін біледі - квадрат функцияның графигін салады
Дескриптор: - y = x2 функциясының анықтамасы мен қасиетін біледі - квадрат функцияның графигін салады -графиктерді түрлендірулерді орындайды
Дескриптор: - y = x2 функциясының анықтамасы мен қасиетін біледі - квадрат функцияның графигін қолданады -график қолданып функцияны жазады |
Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
||||||
|
Топтық жұмыс 5 мин |
Сәйкестендіру
|
Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін сәйкестендіруді топпен орындайды. |
Оқушының белсенділігіне 1 балл |
|
||||||
|
3 мин 2 мин |
Бүгінгі сабақта: -
Рефлексия
Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Топқа бөлген үлестірме қағаздағы график бойынша функцияны жазыды Гугл форма арқылы кері байланыс береді Үйге тапсырма. №13.8. |
Кері байланыс |
|
С.Ерубаев атындағы жалпы білім беретін мектебі
Ашық сабақ
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық функция және оның графигі
Пәні: Алгебра
Сыныбы: 8 А
Күні: 24.01.2025ж.
Пән мұғалімі: Жумабаева Раушан Асановна
2024-2025 оқу жылы














«Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:___________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:___________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:_________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Квадраттық функция және оның графигі, 8 сынып
Ашық сабақ Квадраттық функция және оның графигі, 8 сынып
С.Ерубаев атындағы жалпы білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық функция және оның графигі
|
Бөлім: |
8.3В Квадраттық функция |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Жумабаева Раушан |
||
|
Күні: |
24.01.2025ж. |
||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
|
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.2 |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графигін салу. Графиктерді түрлендірулерді орындау. |
||
Сабақтың барысы
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйым дастыру 5 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін,
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
(грек тілінен аударғанда «қосымша» деген мағынаны білдіреді.) |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сұрақтарға жауап береді. |
Көршіңді бағала 1 жауапқа 1-балл |
Оқулық Бағалау парағы |
||||||
|
Негізгі бөлім 10мин |
y = ax2,y = a(x – m)2,
y =
ax2 +
n y = a(x-m)2 + n
түріндегі функция графиктерін салып үйренеміз. Мұғалім оқушыларға y=(x-1)2-4 функция графигін салуды ұсынады, оқушылар түрлендірулер жүргізіп, графикті салып болған соң тақтада математикалық бағдарлама арқылы салынған дұрыс жауабы көрсетіледі. |
|
|
Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтар Геогебра бағдарламасы |
||||||
|
Бекіту тапсырмасы Жеке жұмыc 20 мин |
Деңгейлік тапсырма 1 денгей Функция графигін салыңыз №1 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№2 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№3 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№4 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№5 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
№6 үлестірме қағаз (жалпы 4-балл)
2 денгей курделі функцияның графигін салу 3 балл
3-денгей график бойынша функцияны жазу (3-балл)
|
Өз бетімен жұмыс. Оқушылар тапсырманы өздіктерінен орындайды. Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін салады
Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін салады
Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін пайдаланып функцияны жазады.
|
Дескриптор: - y = x2 функциясының анықтамасы мен қасиетін біледі - квадрат функцияның графигін салады
Дескриптор: - y = x2 функциясының анықтамасы мен қасиетін біледі - квадрат функцияның графигін салады -графиктерді түрлендірулерді орындайды
Дескриптор: - y = x2 функциясының анықтамасы мен қасиетін біледі - квадрат функцияның графигін қолданады -график қолданып функцияны жазады |
Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
||||||
|
Топтық жұмыс 5 мин |
Сәйкестендіру
|
Оқушылар функциясының анықтамасы мен қасиетін анықтап, квадрат функцияның графигін сәйкестендіруді топпен орындайды. |
Оқушының белсенділігіне 1 балл |
|
||||||
|
3 мин 2 мин |
Бүгінгі сабақта: -
Рефлексия
Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Топқа бөлген үлестірме қағаздағы график бойынша функцияны жазыды Гугл форма арқылы кері байланыс береді Үйге тапсырма. №13.8. |
Кері байланыс |
|
С.Ерубаев атындағы жалпы білім беретін мектебі
Ашық сабақ
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық функция және оның графигі
Пәні: Алгебра
Сыныбы: 8 А
Күні: 24.01.2025ж.
Пән мұғалімі: Жумабаева Раушан Асановна
2024-2025 оқу жылы














«Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:___________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:___________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:_________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Көршіңді бағала» әдісі
Оқушының аты-жөні:________________________________
|
Үй тапсырмасы 1 балл |
Сұрақ-жауап 1балл |
Жеке жұмыс 3 балл |
Жұпттық жұмыс 2 балл |
Топтық жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
Қорытынды |
||
|
2-балл |
А деңгей 1 балл |
В деңгей 2 балл |
С деңгей 3 балл |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















+3
-3
















