Материалдар / Ашық сабақ "Ли Куан Ю және Махатхир Мохаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге»

Ашық сабақ "Ли Куан Ю және Махатхир Мохаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге»

Материал туралы қысқаша түсінік
Сингапурдың білім жүйесіндегі ерекшеліктерін анықтайды; -Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылықтарының себептерін анықтайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2023
714
10 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімдіжоспар

Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мемлекет тарихы және қоғамдық-саяси ойдың қалыптасуы

Мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Пәні:Дүние жүзі тарихы

Сынып: 11

Қатысқандар:

Қатыспағандар:0

Сабақтыңтақырыбы

Ли Куан Ю және Махатхир Мохаммад: «үшінші әлемнен бірінші әлемге»


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

11.3.3.9 -тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырымдау;

11.3.3.10 -Сингапур және Малайзия мысалында мемлекет модернизациясының ерекшеліктерін салыстыру;


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындайды:Сингапурдың білім жүйесіндегі –ерекшеліктерін анықтайды; Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылықтарының себептерін анықтайды. (білу, түсіну)

Басым бөлігі орындайды: Сингапур және Малайзия мысалында мемлекет модернизациясының ерекшеліктерін салыстырады. (қолдану)

Кейбір оқушылар орындайды: тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырымдайды (талдау, жинақтау)

Бағалау критерилері

-Сингапурдың білім жүйесіндегі ерекшеліктерін анықтайды;

-Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылықтарының себептерін анықтайды.

- Сингапур және Малайзия мысалында мемлекет модернизациясының ерекшеліктерін атап, салыстырады;

- тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын анықтайды.

Тілдік мақсаттар

Тірек сөздер Жаңа экономикалық саясат,экономикалық дамудағы мемлекеттік корпорациялар,Ұлттық акционерлік корпарациялар,Ұлттық инвестициялық қор,Дамудың ұлттық саясаты,жекешелендіру,мемлекет-корпорация тұжырымы сөздерінің анықтамасын дәптерлеріне жазады. (айтылым, оқылым, жазылым)

«Аялдама» әдісімен мәтінді топта оқиды, топпен талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді(айтылым, оқылым, жазылым)

«ВЕНН» диаграммасымен жұппен орындайды

«Класстер құру» жеке орындайды( оқылым,айтылым,тыңдалым жазылым,)

Құндылықтарға баулу

-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

-Қарым-қатынас жасау қабілеті;

-Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау;

-Жауапкершілік;

-Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету;

-Өмір бойы оқуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті

Алдыңғы білім



Ли Куан Ю экономикалық стратегиясы тақырыбын еске түсіру үшін, мен алдыңғы білімді «Ыстық орындық» әдісімен білім алушылардан өтілген тапсырмаға байланысты сұрақтар қоя отырып, қорытындылаймын.

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы:

5 минут

Сыныппен амандасамын, түгендеймін, 3-топқа «мозайка» әдісі арқылы бөлемін. Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін таныстырамын.

Миға шабуыл.Презентация суреттерге қарай отырып,оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды

Қағаз қиындылары

Сабақтың ортасы

30 минут



Барлық оқушылар орындайды: «Аялдама» әдісімен мәтінді топта оқиды, топпен талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді

1-тапсырма:

1-топ: Сингапурдың білім жүйесіндегі –ерекшеліктерін анықтаңдар

2-топ: Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылықтарын анықтаңдар

3-топ: Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылық себептерін анықтаңдар



Дескриптор:білім алушы-

- мәтінді топта оқиды, топпен талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді;

-Сингапурдың білім жүйесіндегі –ерекшеліктерін анықтайды;

-Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылықтарын анықтайды;

-Шетелдік инвестициялардың тартылуын жазады;

-Өндірістердің 4 бағытын жазады;

-Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылық себептерін анықтайды;

-Электроника мен технологиялардың өнімді өндіретін елге айналғанын жазады;

-Топтық бағалау


Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі


Басым бөлігі орындайды:«ВЕНН» диаграммасымен жұппен орындайды

2-тапсырма:Сингапур және Малайзия мысалында мемлекет модернизациясының ерекшеліктерін салыстырыңдар


Shape2 Shape1

Малайзия

Сингапур





Дескриптор:білім алушы-

-Сингапур мемлекетінің модернизациясының ерекшеліктерін

жазады;

-Малайзия мемлекетінің модернизациясының ерекшеліктерін жазады;

-Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының ерекшеліктерін жазады;

-Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясын салыстырады;

-Малайзия аграрлы мемлекеттен Азияның жолбарысына айналғанын жазады;

-Экономикасының,ірі кәсіпорындардың инвестицияларының өркендеуі туралы жазады

-ЖЭС-ң негізгі мақсатын,бағыттарын жазады:

-топтық бағалау


Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі


Кейбір оқушылар орындайды: «Класстер құру» жеке орындайды


3-тапсырма: Тарихи оқиғаларды талдау негізінде Оңтүстік-Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторларын тұжырымдаңдар



Shape3

Шығыс Азиядағы «экономикалық ғажайып» факторлары



Shape4

Shape5


Shape6

Дескриптор: білім алушы

-«Бетбұрыс-2020»бағдарламасын жазады;

-«Азия жолбарысына» айналғанын жазады;

-«Үшінші жол»бағдарламасын жазады;

-Инфоқұрылымның дамығанын жазады;

-Кластерге жазып, сыныпта өз жұмыстарын таныстырады;

-Топтық бағалау


Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі

оқулық, үлестіріме материалдар, флипчарт қағаздары, маркерлер, бағалау парақтарын

Сабақтың соңы

5 минут


Кері байланыс. « Жетістік Баспалдағы» әдісімен бағалау аламын

Білемін….

Түсінемін....

Жасай аламын....

бағалау парағы

Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті балаларға қандай тапсырма?

Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Барлық оқушылар орындады:«Аялдама» әдісімен мәтінді топта оқыды, топпен талқылады, келесі топтарға барып, түсіндірді. Сингапурдың білім жүйесіндегі –ерекшеліктерін;Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылықтарын;

Шетелдік инвестициялардың тартылуын,

өндірістердің 4 бағытын жазды;

Сингапурдың экономикалық жүйесінің артықшылық себептерін;Электроника мен технологиялардың өнімді өндіретін елге айналғанын жазды;

Басым бөлігі Венн диаграммасымен жұппен орындады. Сингапур мемлекетініңмодернизациясының ерекшеліктері мен

Малайзиямемлекетінің модернизациясының ерекшеліктерін жазды;

Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясының ерекшеліктерін жазды;

Сингапур және Малайзия мемлекеттерінің модернизациясын салыстырды.

Кейбір оқушылар Кластер әдісімен жеке жұмыс жасады. «Бетбұрыс-2020»бағдарламасын,

«Азия жолбарысына» айналғанын

«Үшінші жол»бағдарламасын ,

Инфоқұрылымның дамығанын жазды.

Сабақта мен, саралаудың тапсырма, дереккөздер, қарқын, диалог және қолдау көрсету, қорытынды, бағалау, жіктеу тәсілдерінқолдандым.

Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі

Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі

Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ» әдісі


Кері байланыс: Жазбаша бағалау

« Жетістік Баспалдағы» әдісі


Білім алушылардың түсінбеген,түсінгісі келетін тұстарын келесі сабақта мен кері байланыс беріп,қалыптастырамын,


Тарих кабинетінде техника қауіпсіздік ережесіне сай орындалады.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ