САБАҚ:Логарифмдік теңдеулер | Мектеп: «Ақбұлақ» жалпы орта мектебі |
Күні: 7. 02. 2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Анламасова Гульзия |
Сынып: 11 | Қатысқандар саны | Қатыспағандар саны |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Логарифмдік теңдеумен танысып, оларды шешу тәсілдерін үйренеді |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар |
| Қарапайым логарифмдік теңдеулерді шығарады |
| Оқушылардың басым бөлігі |
| Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады |
| Кейбір оқушылар |
| Күрделі логарифмдік теңдеулерді шығарады |
Тілдік мақсат | Оқушылар: |
| Логарифмдік теңдеу анықтамасын айтады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер |
| Логарифм, потенциалдау, айнымалы... |
| Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
| Талқылауға арналған тармақтар |
| Ioga=b және logxa=b теңдеулерін шешудің ең тиімді тәсілін анықтаңдар |
| Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
| Логарифмдік теңдеулерді шешу кезінде логарифмдік функцияның қандай қасиеті міндетті түрде ескерілуі керек? |
| Жазылым бойынша ұсыныстарЛогарифмдік теңдеулерге мысалдар келтіреді |
Алдыңғы оқу | Көрсеткіштік теңсіздік |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы | Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыра отырып, оқушылардың сабаққа қатысуын тексереді, сабақтың мақсаты мен өту формасы түсіндіріледі. Өздерінің ручкалары немесе басқа да заттары арқылы топқа бөлемін. Топтарға бағалау парақшаларын таратамын.Үй тапсырмасы. 1) Сәйкестендіру тесті2) Кім жылдам?3) Кім тапқыр? | Бағалау парақшалары«Сәйкестендіру» тесті |
Ортасы | Ой қозғау. «Сөздер банкасы» әдісі. Оқушылар өз ойларын айтады. Тақырыпты ашады. Тақырып бойынша оқушылармен бірге түсіндіру жұмысы жүргізіледі. Видеоролик арқылы мысал көрсетемін1 тапсырма. «Аялдама» әдісі. Жұптық жұмыс. Логарифмдік теңдеуге оқулықтан тапсырмалар таратып, оның орындалуын қадағалаймын. Тапсырмаларды топтар сағат тілімен ауыстырып бірін- бірі тексереді. №271«Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды2 тапсырма. Оқулықтағы №272 есепті «Семантикалық» карта арқылы беремін. Топта орындайды3-тапсырма. №273 есепті тақтада орындайды4- тапсырма. Тест тапсырмалары |
видеороликоқулық
Қызыл, сары, жасыл дөңгелек шелер
«Семантикалық» карта |
Аяқталуы | Тақырып соңында оқушылар сұрақтарға жауап бередіҮйге №274Топтардың бағалау парақшалары мен өзімнің бағалауларымды қорытындылай отырып бағалаймын«Социометрия» әдісі арқылы кері байланыс жасаймын |
стикер |
Қосымша ақпарат |
Саралау - Сіз қосымшакөмек корсету ді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыокушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Пәнаралык байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Қүндылықтардағы байланыс |
Топтық жұмыс. ЖАДА
| Бағалау критерийі арқылы топ арасында бір-бірін бағалау«Социометрия»«Бағдаршам» | Балаларды жеке жұмыс жасауға дағдыландыру, ойлау қабілеттерін дамытып, білімдерін дамыту.Информатика. Видеоролик арқылы логарифмдік теңдеуге мысал көрсетемін |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жэне неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол үяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сүрақтарға жауап беріңіз |
|
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нэрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|