Материалдар / Ашық сабақ: Логарифмдік теңдеулер
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: Логарифмдік теңдеулер

Материал туралы қысқаша түсінік
111-сынып Ашық сабақ: Логарифмдік теңдеулер Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары 11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Наурыз 2022
368
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҰМЖ тарауы : Логарифмдік теңдеулер

Мектеп : №183 ЖББМ

Күні:

Мұғалімнің аты жөні: Жанықұл С.Ә

Сынып: 11 а

Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Логарифмдік теңдеулер

Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары

11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар

Қарапайым логарифмдік теңдеулерді шығарады

Оқушылардың көпшілігі

Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады

Оқушылардың кейбірі

Күрделі логарифмдік теңдеулерді шығарады

Бағалау критерийі

- Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады

- Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біледі және қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

бағалау

Сабақтың басы

2 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылардың зейінін шоғырландыру;

- Оқушылармен бірге сабақтың/ оқытудың мақсаттарын анықтау;

- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақтың соңынан күтілетіндерді анықтау;

Ширату жаттығулары. Оқушыларға сұрақтар қоя отырып, оқу мақсатын бірге тұжырымдаймыз

  1. Санның логарифмі

  2. Негізгі логарифмдік тепе теңдік қасиеттері

  3. Логарифмнің қасиеттері

Сабаққа дайындық

-Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, оқу мақсатын тұжырымдайды

-Логарифм қасиеттерін тұжырымдайды


Сабақ басында бағалау тәсілін түсіндіру

ҚБ: оқушы әр этапты өзі бағалайды

5 минут

Ауызша есепте: wheelofnames(әдісі)

1= 2) 2=

3) 4)

5)

7) =

Ауызша есептеулерді орындайды

оқушы әр этапты өзі бағалайды

Сабақ ортасы

8 мин








15 мин

Логарифмдік теңдеулерді шешу алгоритмдерін тұжырымдау

1.Логарифм анықтамасын қолдану

2. Потенциалдау немесе бірдей негізге келтіру

3.Жаңа айнымалы енгізу

4. Мүшелеп логарифмдеу

5. Жаңа негізге көшу

Жекелей жұмыс (Саралау қолданылады)

Әр оқушы таңдап алған теңдеулеріне сай логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін анықтап, түсіндіріп шығарады

Рисунок 1

1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;

2. Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да шешеді;

3 .Жауабын дұрыс таба алады

Берілген теңдеулерге сай шешу алгоритмін тұжырымдап, теңдеулер шешімін анықтайды

х=3

2. х=2

3.

х=27, 9

4.

х =1/9, 3

5.

Жекелей жұмыс

Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;

Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да шешеді;

Жауабын дұрыс таба алады

оқушы әр этапты өзі бағалайды



12 мин

Бекіту мақсатында тест жұмысын орындату

A) -2 B) -6 C) -7 D) 2 E)7

A)5 B) 6 C) 7 D) 8 E) 9

3.

  1. 2 B) 4 C) 5 D) 3 E) 6

4. A) 5 B) 3 C)7 D) 4 E) 9

5.

A) -2 B) 4 C) 7 D) -2 E) -7

6.

A) 0;2 B) 0;4 C) 0;5 D) 0;3 E) 0;6

7. 2

A) 3;

8.

A) 5;125 B)25; 5 C)


Тест жұмысын орындайды

1.4-2x=18

-2x=14, x=-7 (C)

2. x=6 (B)

3. x=5 (C)

4. 2x-1=5 x=3 (D)

5. 2+x=6 x=4 (B)

6.x=0, x=4 В

7.

8. (С)

Жауаптары бойынша бағалау

С, В,С,Д, В, В, Е, С


оқушы әр этапты өзі бағалайды


Сабақтың соңы

1 мин

Үйге тапсырма: 20,26


Үй тапсырмасын жазады

2 мин

Сабақ басында бағалау парағын тарату

ҚБ: оқушы әр этапты өзі бағалайды Сабақ соңында бағалау парағы қорытындысы бойынша әр оқушыға қалыптастырушы балл қойылады

Рефлексия: «3Қ» әдісі

Кері байланыс жүзеге асады


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау сабақтың өн бойында жүзеге асты. Жекелей жұмыс жүргізгенде оқушылардың қабілеттеріне сай тапсырмалар берілді. Белсенді оқу тәсілдері:

«Learning» бағдарламасы арқылы мультимедиалық интербелсенді тапсырмаларды орындату, «Ширату жаттығуларын орындату», Ахуал тудыра отырып, теңдеулердің шешу әдістерін анықтау, берілген әдістері бойынша теңдеулерді шеше білу жұмыстары жүргізілді.

Оқушылардың сабақ кезіндегі ілгерілеулерін бағалау үшін формативті бағалау түрлері: : 3 баллдық жүйе бойынша әр этапты оқушы өзі бағалайды , яғни бағалау парағына балл қою жүзеге асты.

Қалыптастырушы бағалау бағалау парағының қорытындысы бойынша қойылды.. Сабақ соңында рефлексия үшін «3Қ» әдісі қолданылды.

  • Оқушылардың партада түзу отыруын қадағалау;

--АКТ-ны уақытында қосып, сөндіруді қадағалаймын.






Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!