|
ҰМЖ тарауы : 11.3С Логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп : «Базылбек Ахметов атындағы орта мектеп» КММ
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Нургазинова Д. А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 а |
Қатысқандар – |
Қатыспағандар – |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Логарифмдік теңдеулер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары |
11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Қарапайым логарифмдік теңдеулерді шығарады Оқушылардың көпшілігі Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады Оқушылардың кейбірі Күрделі логарифмдік теңдеулерді шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады - Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біледі және қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
- оқушылардың зейінін шоғырландыру; - Оқушылармен бірге сабақтың/ оқытудың мақсаттарын анықтау; - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақтың соңынан күтілетіндерді анықтау; Ширату жаттығулары. Оқушыларға сұрақтар қоя отырып, оқу мақсатын бірге тұжырымдаймыз
|
Сабаққа дайындық -Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, оқу мақсатын тұжырымдайды -Логарифм қасиеттерін тұжырымдайды
|
Сабақ басында бағалау парағын тарату ҚБ: оқушы әр этапты өзі бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
«Learning» бағдарламасы арқылы мультимедиалық интербелсенді тапсырмаларды орындату Сәйкестендіру тапсырмасын орындату
|
«Learning» бағдарламасынан сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
ҚБ: оқушы өзін-өзі бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 5 мин
10 мин |
Логарифмдік теңдеулерді шешу алгоритмдерін тұжырымдау 1.Логарифм анықтамасын қолдану
2. Потенциалдау немесе бірдей негізге
келтіру
3.Жаңа айнымалы енгізу
4. Мүшелеп логарифмдеу
5. Жаңа негізге көшу Жекелей жұмыс (Саралау қолданылады) Әр оқушы таңдап алған теңдеулеріне сай логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін анықтап, түсіндіріп шығарады
1. 2. Жаңа айнымалы енгізу
3. Логарифм қасиеттерін қолдану
4.
5. Құрамында
Бұл теңдеулерді шешу үшін теңдіктің екі жағынан негізі а болатын логарифм анықтаймыз. Бағалау критерийлері 1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі; 2. Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да шешеді; 3 .Жауабын дұрыс таба алады |
Берілген теңдеулерге сай шешу алгоритмін тұжырымдап, теңдеулер шешімін анықтайды
2.
3. х=27, 9
4. х =1/9, 3
5. Жекелей жұмыс Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі; Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да шешеді;
Жауабын дұрыс таба
алады
х=3
х=-2, 9 / х=2,1/8/
х=-1,5 х=2
|
ҚБ: бағалау парағына балл қою
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Ауызша есепте
3)
5)
7)
|
Ауызша есептеулерді орындайды |
Қ.Б: плюс, минус |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 мин |
Бекіту мақсатында тест жұмысын орындату
3.
4.
5. A) -2 B) 4 C) 7 D) -2 E) -7
6. A) 0;2 B) 0;4 C) 0;5 D) 0;3 E) 0;6
7. 2
A) 3;
8.
A) 5;125 B)25; 5 C) |
Тест жұмысын орындайды 1.4-2x=18 -2x=14, x=-7 (C)
2.
3. 4. 2x-1=5 x=3 (D) 5. 2+x=6 x=4 (B) 6.x=0, x=4 В
7.
Жауаптары бойынша бағалау С, В,С,Д, В, В, Е, С
|
бағалау парағына балл қою
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үйге тапсырма: № 24.18,19 |
Үй тапсырмасын жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Сабақ басында бағалау парағын тарату ҚБ: оқушы әр этапты өзі бағалайды Сабақ соңында бағалау парағы қорытындысы бойынша әр оқушыға қалыптастырушы балл қойылады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нургазинова Дина АдылкановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: Логарифмдік теңдеулерді шешу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ: Логарифмдік теңдеулерді шешуМатериал туралы қысқаша түсінік
"Логарифмдік теңдеулерді шешу" тақырыбындағы ашық сабағым белсенді оқыту әдістерін қолдана отырып жүргізу жоспарланған. Есептерді шығару барысында логарифмдік теңдеулерді шешудің бес түрлі тәсілі қолданылады. Сабақ жоспарында оқушылардың сабақ кезіндегі ілгерілеулерін бағалау үшін формативті бағалау түрлері көрініс табады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||












































