Материалдар / ашық сабақ логопед
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ логопед

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл логопедтік топтық жұмыс
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

КГУ ОШ №20


Логопедтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Нургалимова Жумагуль Нурлановна

Күні:

05.12.2023 ж.

Сынып/топ

Қатысушылар саны: 4

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

Бір немесе көп ұғымдарын ажырату


Сабақтың мақсаты

  • Бір немесе бірнеше адамға айтылған сөзді естіп ажырату (отыр - отырыңдар) дағдыларын дамыту;

  • Есту және көру зейінін дамыту;


      Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт



Логопедтің әрекеті




Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Кіріспе кезеңі

5 мин




















































Сабақтың басы 10 минут
























І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу:

Мектебіме барғанда.

Жолыққан бар жандарға,

Ертемен ақ пейілмен.

«Қайырлы таң» деймін мен,

Күндіз де елді елеймін.

«Қайырлы күн»тілеймін,

Үйге кешке келемін.

Не дерімді білемін,

«Кеш жарық» деп кіремін!

Жарайсыңдар,балалар.Осындай жақсы көңіл күймен оқу іс-әрекетімізді бастайық!

ІІ. Негізгі бөлім. Тақырыпқа шолу

-Сендер үлкендер мен балалар таңертең, күндіз, кешке, түнде немен айналысатынын білгілерің келе ме? Олай болса қазір қызық тапсырма орындайық.

Тапсырмаға назар аударайық


Тәулік уақыттары мен оған сәйкес іс-әрекеттерді сәйкестендіріп шық




І
ІІ.
Бір немесе бірнеше адамға айтылған сөзді естіп ажырату (отыр - отырыңдар) дағдыларын дамыту. «Аппликация жасау».

Мұғалім нұсқауы бойынша тапсырманы орындайды.

Ал балалар алдыларыңдағы қағаз қиындыларына мұқият назар ауарыңдар, қазір біз нұсқау бойынша атпсырма орындаймыз.

  1. Үлкен сары шеңберді алып қағазға желімдеңдер

  2. Үлкен үшбұрышты алып шеңбердің астына желімдеңдер

  3. Сары кішкентай шеңберді алып үлкен шеңбердің сол жағына қарай қойып желімдеңдер

  4. Кішкентай үшбұрышпен балапнның тұмсығын жасаңдар.

  5. Көк кішкентай шеңбермен көзін жасаңдар.

«1-еу және көп» ойыны

Берілген суреттерге мұғалім айтқан іс-әрекеттерді мұқият тыңдап топтастыр.

Сипаттамасы: Егер іс-әрекет 1 адамға айтылса 1 бала тұрған қатарға қояды суретті, егер іс-әрекет бірнеше адамға айтылса бірнеше адам тұрған қатарға қояды.

Тірек-сөздер: отырыңдар, ұш, велосипед тебіңдер, секіріңдер, теннис ойна, су ішіңдер, сатып ал, тамақ істе, емдел, билеңдер, ұйықта, баспалдаққа шық.

ІV «Көр, қайтала!» ойыны.

Мақсаты: оқушыларға шылауларға және эмоционалды лептерге еліктеуін дамыту


С

ипатамасы: оқушыларға сюжетті суреттердегі эмоцияларды эмоционалды леппен қайталау ұсынылады.







V
. Есту және көру зейінін дамыту;




Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа зейін қояды.













































































Мұғалім нұсқауы бойынша балапан суретін құрастырады























іс-әрекет 1 адамға айтылса 1 бала тұрған қатарға қояды суретті, егер іс-әрекет бірнеше адамға айтылса бірнеше адам тұрған қатарға қояды.








































































Аудиожазбадағы ән



































Тәулік суреттері

























Балпан суретіне қажетті қағаз қиындылары



























































































































Түрлі түсті заттар

Сабақтың ортасы

20 минут


VІ. Сергіту сәті

Таңертең тұрамын,
Бетімді жуамын.
Тісімді тазалап,
Шашымды  тараймын.
Киімімді киемін,
Бақшаға келемін
Мен әдепті баламын

VІ. Ойлау қабілетін дамыту. «Сыңарын тап» ойыны.






VІ.Нейрогимнастика































1 Сыңары жоқ суреттер





























Нейро жаттығу суреті


Сабақтың соңы

VІІІ. Қорытынды

Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнадыма?

-         Бүгінгі сабақтың тапсырмалары қызықты болдыма?

-        Балалар сендерге қай ойын ұнады?

Кері байланыс


Ия, өте қатты ұнады

Барлық тапсырмалар қызықты болды





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!