Қатысушы өтінімі
Мұғалім үшін:
|
р/с |
Қатысушының толық аты-жөні |
Жұмыс орны |
Жұмыс тақырыбы |
Телефоны Е-mail |
|
1 |
Жаханова Мира Мархабатқызы |
Шиелі ауданы,Ә.Тәжібаев ауылы №214 орта мектеп КММ |
Үздік қысқа мерзімді жоспар «Мм» дыбысы мен әріпі |
87752565094 mira.zhakhanova@bk.ru |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары ҚМЖ
|
Пәні:Сауат ашу Күні:12.10.2021ж Сынып: 1 «Ә» Қатысқандар саны: 15 |
Мектеп:№214 Мұғалімнің аты-жөні:Жаханова Мира Мархабатқызы Қатыспағандар саны:- |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. Мм дыбысы мен әрпі |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Менің отбасым және достарым |
|
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.1 сөз/сөйлем сызбасын оқу. 1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату 1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:Барлық оқушылар әріптің баспа және жазбаша түрін таниды, дыбысты ажырата алады,сөйлемді бас әріппен бастап,сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қояды.. Көптеген оқушылар:Сурет сызбасы бойынша сөз құрайды,суретті сәйкестендіреді. Кейбір оқушылар:Мұғалім көмегімен сөздердің мағынасын түсіндіре алады,көп мағыналы сөздерді,қарама-қарсы сөздерді ажырата алады. |
|
|
Бағалау керитерийлері |
* Әріпті таниды,жазу жолына көркем етіп жазады. *Аталған сөздер мен дыбыстарды дұрыс айтады есінде сақтайды. *Сурет сызбасы бойынша сөз құрайды,сәйкестендіреді. * Мұғалім көмегімен карама-қарсы,көп мағыналы сөздерді ажыратады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды жауапкершілікке,жеке және топпен жұмыс барысында бір-бірін құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Математика ,дүниетану,жаратылыстану. Тапсырма барысында орындалады. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба көрсету,аудиожазба тыңдату. |
|
|
Тілдік құзыреттілік |
Мм дыбысы мен әрпі Терминдер: «М»дыбысы дауыссыз дыбыс. Талқыланатын сұрақтар: *«М» дыбысынан басталатын қандай сөздерді білесің? *Марал,Марат соөздерінде М дыбысы қай жерде кездесіп тұр? *«Мал-та-тас» сөзінде неше буын бар? |
|
|
Алдыңғы білім |
«М» дыбысынан басталатын сөздерді айтады. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
р Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын орнату |
|
|
|
Біз бақытты баламыз, Біз тәртіпті боламыз. Үлкендерді көргенде, Сәлеметсізбе деп, Сәлемдесіп аламыз. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз.Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп,қуаныш сезімін сыйлайды. |
Шаттық шеңбері |
|
Сабақтың ортасы |
Балалар,біз әрбір сабақта дыбыстармен жұмыс жасаймыз,дыбыстармен танысамыз солай ғой. Қане кім айтады балалар дыбыс дегеніміз не?
Ашық сұрақтар: Белсенді оқу.Топтық тапсырма 1.Сызбаның және суреттің көмегімен өз атаң туралы «оқы».
2.Оқылым. Оқушылар дауыстап,буынға түсіп оқиды. Ма-та,ма-са,ма-рал,то-мар,ал-ма,ша-ма,мал,мол,а-дам,Ма-рат. А-ман,Ар-ман,ал,ал-ма,о-тыр,о-тыр-ма,су-ла,су-ла-ма. Дәптермен жұмыс: «Мм»дыбысы мен әрпін коркем етіп дәптерімізге жазу.
Сараланған тапсырма: Жеке оқушымен жұмыс: «М» дыбысы қандай дыбыс? «Арман» сөзінде «м» дыбысы қай жерде кездесіп тұр? «Орамал» сөзіне сөйлем құра. Қалыптастырушы бағалау:Алақан әдісі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. 1.Берілген суретке мұқия қарап,өзіңнің отбасыңда қандай қызмет атқаратыныңды әңгімеле. 2.Суретке ат қой.
. 3.Менің отбасым.Сурет бойынша әңгіме құра. Дескриптор: - суретке ат қояды; - жанұя мүшелерін ажыратады; - сурет бойынша әңгіме құрайды; Сараланған тапсырма: Оқушылармен диалог ретінде----әңгіме жүргізіледі. Қалыптастырушы бағалау:Жұлдызша тарату. |
Таныстырылым Оқулықпен жұмыс Суреттер Жұлдызша смайликтер Дәптер Сурет |
|
Сергіту сәті |
|
Бейнетаспа |
|
|
|
|
|
Сабақтың соңында |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі. Сабақтан алған әсерлерін төмендегі түстер арқылы көрсету: Жасыл түс – сабақтан жаңа идеялар байқадым. Сары түс – жаңа сабаққа көңілім толды. Қызыл түс – бүгінгі сабақ сезіміме ерекше әсер етті.
|
Түрлі-түсті бағдаршамдар |
|
|
Үй тапсырмасы : Жеті атамызды жаттап келу. Ең үлкен ата, Атын ата. (Ескен Елубай) |
|
|
|
Мұғалім қорытындысы |
Жұлдызшалар тарату |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: М дыбысы мен әрпі
Ашық сабақ: М дыбысы мен әрпі
Қатысушы өтінімі
Мұғалім үшін:
|
р/с |
Қатысушының толық аты-жөні |
Жұмыс орны |
Жұмыс тақырыбы |
Телефоны Е-mail |
|
1 |
Жаханова Мира Мархабатқызы |
Шиелі ауданы,Ә.Тәжібаев ауылы №214 орта мектеп КММ |
Үздік қысқа мерзімді жоспар «Мм» дыбысы мен әріпі |
87752565094 mira.zhakhanova@bk.ru |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары ҚМЖ
|
Пәні:Сауат ашу Күні:12.10.2021ж Сынып: 1 «Ә» Қатысқандар саны: 15 |
Мектеп:№214 Мұғалімнің аты-жөні:Жаханова Мира Мархабатқызы Қатыспағандар саны:- |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. Мм дыбысы мен әрпі |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Менің отбасым және достарым |
|
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.1 сөз/сөйлем сызбасын оқу. 1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату 1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:Барлық оқушылар әріптің баспа және жазбаша түрін таниды, дыбысты ажырата алады,сөйлемді бас әріппен бастап,сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қояды.. Көптеген оқушылар:Сурет сызбасы бойынша сөз құрайды,суретті сәйкестендіреді. Кейбір оқушылар:Мұғалім көмегімен сөздердің мағынасын түсіндіре алады,көп мағыналы сөздерді,қарама-қарсы сөздерді ажырата алады. |
|
|
Бағалау керитерийлері |
* Әріпті таниды,жазу жолына көркем етіп жазады. *Аталған сөздер мен дыбыстарды дұрыс айтады есінде сақтайды. *Сурет сызбасы бойынша сөз құрайды,сәйкестендіреді. * Мұғалім көмегімен карама-қарсы,көп мағыналы сөздерді ажыратады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды жауапкершілікке,жеке және топпен жұмыс барысында бір-бірін құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Математика ,дүниетану,жаратылыстану. Тапсырма барысында орындалады. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба көрсету,аудиожазба тыңдату. |
|
|
Тілдік құзыреттілік |
Мм дыбысы мен әрпі Терминдер: «М»дыбысы дауыссыз дыбыс. Талқыланатын сұрақтар: *«М» дыбысынан басталатын қандай сөздерді білесің? *Марал,Марат соөздерінде М дыбысы қай жерде кездесіп тұр? *«Мал-та-тас» сөзінде неше буын бар? |
|
|
Алдыңғы білім |
«М» дыбысынан басталатын сөздерді айтады. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
р Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын орнату |
|
|
|
Біз бақытты баламыз, Біз тәртіпті боламыз. Үлкендерді көргенде, Сәлеметсізбе деп, Сәлемдесіп аламыз. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз.Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп,қуаныш сезімін сыйлайды. |
Шаттық шеңбері |
|
Сабақтың ортасы |
Балалар,біз әрбір сабақта дыбыстармен жұмыс жасаймыз,дыбыстармен танысамыз солай ғой. Қане кім айтады балалар дыбыс дегеніміз не?
Ашық сұрақтар: Белсенді оқу.Топтық тапсырма 1.Сызбаның және суреттің көмегімен өз атаң туралы «оқы».
2.Оқылым. Оқушылар дауыстап,буынға түсіп оқиды. Ма-та,ма-са,ма-рал,то-мар,ал-ма,ша-ма,мал,мол,а-дам,Ма-рат. А-ман,Ар-ман,ал,ал-ма,о-тыр,о-тыр-ма,су-ла,су-ла-ма. Дәптермен жұмыс: «Мм»дыбысы мен әрпін коркем етіп дәптерімізге жазу.
Сараланған тапсырма: Жеке оқушымен жұмыс: «М» дыбысы қандай дыбыс? «Арман» сөзінде «м» дыбысы қай жерде кездесіп тұр? «Орамал» сөзіне сөйлем құра. Қалыптастырушы бағалау:Алақан әдісі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. 1.Берілген суретке мұқия қарап,өзіңнің отбасыңда қандай қызмет атқаратыныңды әңгімеле. 2.Суретке ат қой.
. 3.Менің отбасым.Сурет бойынша әңгіме құра. Дескриптор: - суретке ат қояды; - жанұя мүшелерін ажыратады; - сурет бойынша әңгіме құрайды; Сараланған тапсырма: Оқушылармен диалог ретінде----әңгіме жүргізіледі. Қалыптастырушы бағалау:Жұлдызша тарату. |
Таныстырылым Оқулықпен жұмыс Суреттер Жұлдызша смайликтер Дәптер Сурет |
|
Сергіту сәті |
|
Бейнетаспа |
|
|
|
|
|
Сабақтың соңында |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі. Сабақтан алған әсерлерін төмендегі түстер арқылы көрсету: Жасыл түс – сабақтан жаңа идеялар байқадым. Сары түс – жаңа сабаққа көңілім толды. Қызыл түс – бүгінгі сабақ сезіміме ерекше әсер етті.
|
Түрлі-түсті бағдаршамдар |
|
|
Үй тапсырмасы : Жеті атамызды жаттап келу. Ең үлкен ата, Атын ата. (Ескен Елубай) |
|
|
|
Мұғалім қорытындысы |
Жұлдызшалар тарату |
шағым қалдыра аласыз


















