|
Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
8-тапсырма Музыка. Қазақтың киелі домбырасы. І. Жансүгіров «Күйші» поэмасы (үзінді) |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||
|
7 г сынып |
Мұғалімнің есімі:Боқаева. Айзада.Түргенбаиевна |
||
|
Сабақта негізделген оқу мақсаты |
7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.5.1 - қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушының барлығы: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтайды, қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады. Оқушылардың басым бөлігі:тыңдалым мәтінінін түсінеді,өзектілігін анықтай алады,мәтінге сұрақ құрастырады. Кейбір оқушы:қосымша ақпарат көздері арқылы ,ой бөліседі, кесте,диаграмма арқылы ойын жеткізеді |
||
|
Бағалау критерийлері |
-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін –анықтай алады; -қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады. |
||
|
Тілді мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Классикалық, дәстүрлі, асыр, халық әндері, халық күйлері. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Халық әндері,дәстүрлі әндер,халық музыкасы Талқылауға арналған сұрақтар: 1. «Класикалық әдебиет», «класикалық музыка»дегенді қалай түсіндің бе? 2.Қазақ және орыс халқының қандай өлеңдерін білесің? 3.Қазақтың қандай композиторларын білесің? 4.Саған қандай әндер ұнайды? Ишара:мадақтау,қошеметтеу,жылы шырай танытыу |
||
|
Құндылыққа бағытталған тапсырмалар |
Оқушыларды ғаламторды тиімді пайдалануға тәрбиелеу |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Орындалған жаттығулар |
Ресурс |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызады, сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді. Оқушылар «шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі. Бір-біріне біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады. Баяу ойналатын қазақтың классикалық музыкасын қойып, оқушылардан көзін жұмуын сұрайды. Ой қозғау сұрақтарын қояды: -Балалар, сендер қандай күйдесіңдер? Тыңдалған әуеннен қандай әсер алдыңдар? Сендерге қазақтың классикалық музыка- сы ұнай ма? Сипаттап беріңдерші Үй тапсырмасы: |
плакаттар, маркерлер, карточкалар, А4 парағы, парақшалар |
|
|
Ортасы |
Кіріспе сөз: модуль бойынша тақырып мазмұнын түсіндіру. Классикалық, дәстүрлі, асыр, халық әндері, халық күйлері.Сөздіктің мағынасын ашып тақырыпты болжау. 2-тапсырма Жазылым.Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіру,мәтін құру. Дескрипторлар -сөз тіркесінің мағнасын біледі; -сөздер мен сөз тіркесін сәйкестендіре алады; -мәтін құрай алады. 3-тапсырма. айтылым .Қазақстанда қандай өнер сайыстары өтеді.Сызбаға түсіру.Сайыс туралы ойын айту. 4-тапсырма.Тыңдалым.Мәтінді тыңдау,тақырып қою,жоспар құру. Топтық жұмыс 1-топ Мәтін мазмұныны бойынша тақырып қояады,мазмұндайды. 2-топ Мәтінге жоспар құрады,сол жоспар негізінде әңгімелейді. Дескрипторлар -тыңдалым мәтінін түсінеді; -өз ойын жеткізе алады; -мәтінді жоспар бойнша әңгімелей алады. 5-тапсырма Жазылым. Жеке жұмыс.«Қос жазба» күнделігін толтыру,түсіндіреді. Дескрипторлар -сөздер мағынасын тісінеді; -түсінік бере алады; -түсінік бере алады. 6-тапсырма.Айтылым. Жұптық жұмыс.Сұрақтарды пайдаланып досыңмен диалог құру. Дескрипторлар -сүрақтарға жауап береді; -сөйлемдердің интанациялық ерекшелігін ескереді; -сөздік қоры молаяды; |
Әр дұрыс жауап күлегештермен бағаланады |
|
|
Соңы Кері байланыс |
Үйге тапсырма: мәтінді оқу мазмұндайды. Кері байланыс: Шеңбердегі доп» әдісі арқылы жүргізіледі. Орындалу шарты:Оқушылар шеңбер құрып тұрады бір-біріне допты лақтырғанда тілектер мен ұсыныстар айтады Рефлекция «3 Қ»стротегиясы Бүгін сабақта не қызық болды? Бүгін сабақта не қиындық келтірді? Бүгінгі сабақта не қажет болды? |
|
|
|
Қортындыны бағамдау |
|||
|
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Маған классикалық музыка ұнайды 7 сынып
Ашық сабақ Маған классикалық музыка ұнайды 7 сынып
|
Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
8-тапсырма Музыка. Қазақтың киелі домбырасы. І. Жансүгіров «Күйші» поэмасы (үзінді) |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||
|
7 г сынып |
Мұғалімнің есімі:Боқаева. Айзада.Түргенбаиевна |
||
|
Сабақта негізделген оқу мақсаты |
7.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.5.1 - қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушының барлығы: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтайды, қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады. Оқушылардың басым бөлігі:тыңдалым мәтінінін түсінеді,өзектілігін анықтай алады,мәтінге сұрақ құрастырады. Кейбір оқушы:қосымша ақпарат көздері арқылы ,ой бөліседі, кесте,диаграмма арқылы ойын жеткізеді |
||
|
Бағалау критерийлері |
-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін –анықтай алады; -қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсына алады. |
||
|
Тілді мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Классикалық, дәстүрлі, асыр, халық әндері, халық күйлері. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Халық әндері,дәстүрлі әндер,халық музыкасы Талқылауға арналған сұрақтар: 1. «Класикалық әдебиет», «класикалық музыка»дегенді қалай түсіндің бе? 2.Қазақ және орыс халқының қандай өлеңдерін білесің? 3.Қазақтың қандай композиторларын білесің? 4.Саған қандай әндер ұнайды? Ишара:мадақтау,қошеметтеу,жылы шырай танытыу |
||
|
Құндылыққа бағытталған тапсырмалар |
Оқушыларды ғаламторды тиімді пайдалануға тәрбиелеу |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Орындалған жаттығулар |
Ресурс |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызады, сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді. Оқушылар «шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі. Бір-біріне біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады. Баяу ойналатын қазақтың классикалық музыкасын қойып, оқушылардан көзін жұмуын сұрайды. Ой қозғау сұрақтарын қояды: -Балалар, сендер қандай күйдесіңдер? Тыңдалған әуеннен қандай әсер алдыңдар? Сендерге қазақтың классикалық музыка- сы ұнай ма? Сипаттап беріңдерші Үй тапсырмасы: |
плакаттар, маркерлер, карточкалар, А4 парағы, парақшалар |
|
|
Ортасы |
Кіріспе сөз: модуль бойынша тақырып мазмұнын түсіндіру. Классикалық, дәстүрлі, асыр, халық әндері, халық күйлері.Сөздіктің мағынасын ашып тақырыпты болжау. 2-тапсырма Жазылым.Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіру,мәтін құру. Дескрипторлар -сөз тіркесінің мағнасын біледі; -сөздер мен сөз тіркесін сәйкестендіре алады; -мәтін құрай алады. 3-тапсырма. айтылым .Қазақстанда қандай өнер сайыстары өтеді.Сызбаға түсіру.Сайыс туралы ойын айту. 4-тапсырма.Тыңдалым.Мәтінді тыңдау,тақырып қою,жоспар құру. Топтық жұмыс 1-топ Мәтін мазмұныны бойынша тақырып қояады,мазмұндайды. 2-топ Мәтінге жоспар құрады,сол жоспар негізінде әңгімелейді. Дескрипторлар -тыңдалым мәтінін түсінеді; -өз ойын жеткізе алады; -мәтінді жоспар бойнша әңгімелей алады. 5-тапсырма Жазылым. Жеке жұмыс.«Қос жазба» күнделігін толтыру,түсіндіреді. Дескрипторлар -сөздер мағынасын тісінеді; -түсінік бере алады; -түсінік бере алады. 6-тапсырма.Айтылым. Жұптық жұмыс.Сұрақтарды пайдаланып досыңмен диалог құру. Дескрипторлар -сүрақтарға жауап береді; -сөйлемдердің интанациялық ерекшелігін ескереді; -сөздік қоры молаяды; |
Әр дұрыс жауап күлегештермен бағаланады |
|
|
Соңы Кері байланыс |
Үйге тапсырма: мәтінді оқу мазмұндайды. Кері байланыс: Шеңбердегі доп» әдісі арқылы жүргізіледі. Орындалу шарты:Оқушылар шеңбер құрып тұрады бір-біріне допты лақтырғанда тілектер мен ұсыныстар айтады Рефлекция «3 Қ»стротегиясы Бүгін сабақта не қызық болды? Бүгін сабақта не қиындық келтірді? Бүгінгі сабақта не қажет болды? |
|
|
|
Қортындыны бағамдау |
|||
|
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: |
|||
шағым қалдыра аласыз













