|
Сабақтың тақырыбы |
М.Жұмабаев «Қазақ тілі» өлеңі |
|
Оқу мақсаттары |
Т5Тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау А3 Ауызша мәтіндерді құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту О6 Тақырып бойынша деректер қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау. Көбі: ауызша мәтіндерді құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту. Кейбірі: тақырып бойынша деректер қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу |
|
Күтілетін нәтижелер |
Қазақ тілінде ғылыми жоба туралы ақпарат береді, сызба ішінде берілген ақпаратты түсінеді. |
|
Жаңа сөздер |
Айбынды, жауыз тағдыр, бақ, кен тілім |
|
Қолданылатын материалдар |
Интерактивті тақта, слайд, а4 парағы, маркерлер, желімқағаз |
|
Оқыту әдістері |
«Сәлемдесу» тренингі, миға шабуыл, «шағын шолу», «Ойлан.Жұптас.Бөліс» |
|
|
|
Тапсырмалар
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Психологиялық ахуал |
«Сәлемдесу» тренингі. Көзбен, қолмен, иықпен,иекпен,тіземен, өкшемен, арқамен амандасады. |
Оқушылар қимыл арқылы бір-бірімен амандасады. |
|
Алдыңғы білім |
«Ана тілім алпыс тілге татиды» эссе |
|
|
Стикер арқылы топқа бөлу. 1 топ. Тілшілер 2 топ. Әдебиетшілер |
|
|
«Қабырғадағы сұлба» |
Тақтаға Мағжанның портреті ілінеді. –- Балалар, тақтадағы бұл кісіні танимыз ба? |
Оқушылар танитын болса, «танимыз» не «не танымаймыз» дейді. Танитындар тұлғаны сипаттайды. |
Мәтіналды жұмыс.
«Сиқырлы жолақ»
Мәтінмен жұмыс. О,Т.
«Ойлан.Жұптас.Бөліс»
«Миға шабуыл»
«Пікірлер сызығы»
Сергіту «Адасқан сөздер» ойыны
Рефлексия. «Шағын шолу»
Үй тапсырмасы.Мағжан туралы буклет дайындау
Бағалау. |
Айбынды – Жауыз тағдыр – Бақ – Кен тілім – Ұмытылды – Жаңа сөздер берілген қағаздарды қоямын. Бағдарсызық қайсысына тоқтаса оқушы соған жауап береді. Өлеңді мәнерлеп оқып беріп, екпінін қоямын. -Мәтін не туралы? Ойлан! Енді жұбыңмен ақылдас. Ортаға шығып бөліс. 9-тапсырма. 16 бет. Бірінші топ екінші топқа сұрақ қояды. «Ана тілінің болашағы» Тақтада адасқан сөздерді орнына қою арқылы мақалды айтады Стикер беріп, жаздыртады. Ең ерекше жауап – Сабаққа кім көп қатысты – Кім қатыспады – Кімге 5 қойдым – |
Жаңа сөздерді оқиды, екпінін ажыратады. Мағынасын қосымша ақпараттан тауып, айтады. Оқушылар өлеңді мұқият тыңдайды, оқиды. Оқушылар ойланады, жұбымен ақылдасып, топтан ең негізгі ойды анықтайды. Оқушылар сұрақтарды талқылайды. Оқушылар ортаға шығып, жаққтайды, даттайды. Мағынасын ашады Балалар көздерін жұмып, бүгінгі сабақты естеріне алады. |
М.Мәметова атындағы жалпы орта білім беретін мектеп
Ашық сабақ:
Мағжан Жұмабаев
«Қазақ тілі»өлеңі
Өткізген: Д.А.Мухитова
Сыныбы: 7
2017 жыл.


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мағжан Жұмабаев "Қазақ тілі" 7-сынып
Ашық сабақ Мағжан Жұмабаев "Қазақ тілі" 7-сынып
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Жұмабаев «Қазақ тілі» өлеңі |
|
Оқу мақсаттары |
Т5Тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау А3 Ауызша мәтіндерді құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту О6 Тақырып бойынша деректер қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау. Көбі: ауызша мәтіндерді құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту. Кейбірі: тақырып бойынша деректер қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу |
|
Күтілетін нәтижелер |
Қазақ тілінде ғылыми жоба туралы ақпарат береді, сызба ішінде берілген ақпаратты түсінеді. |
|
Жаңа сөздер |
Айбынды, жауыз тағдыр, бақ, кен тілім |
|
Қолданылатын материалдар |
Интерактивті тақта, слайд, а4 парағы, маркерлер, желімқағаз |
|
Оқыту әдістері |
«Сәлемдесу» тренингі, миға шабуыл, «шағын шолу», «Ойлан.Жұптас.Бөліс» |
|
|
|
Тапсырмалар
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
Психологиялық ахуал |
«Сәлемдесу» тренингі. Көзбен, қолмен, иықпен,иекпен,тіземен, өкшемен, арқамен амандасады. |
Оқушылар қимыл арқылы бір-бірімен амандасады. |
|
Алдыңғы білім |
«Ана тілім алпыс тілге татиды» эссе |
|
|
Стикер арқылы топқа бөлу. 1 топ. Тілшілер 2 топ. Әдебиетшілер |
|
|
«Қабырғадағы сұлба» |
Тақтаға Мағжанның портреті ілінеді. –- Балалар, тақтадағы бұл кісіні танимыз ба? |
Оқушылар танитын болса, «танимыз» не «не танымаймыз» дейді. Танитындар тұлғаны сипаттайды. |
Мәтіналды жұмыс.
«Сиқырлы жолақ»
Мәтінмен жұмыс. О,Т.
«Ойлан.Жұптас.Бөліс»
«Миға шабуыл»
«Пікірлер сызығы»
Сергіту «Адасқан сөздер» ойыны
Рефлексия. «Шағын шолу»
Үй тапсырмасы.Мағжан туралы буклет дайындау
Бағалау. |
Айбынды – Жауыз тағдыр – Бақ – Кен тілім – Ұмытылды – Жаңа сөздер берілген қағаздарды қоямын. Бағдарсызық қайсысына тоқтаса оқушы соған жауап береді. Өлеңді мәнерлеп оқып беріп, екпінін қоямын. -Мәтін не туралы? Ойлан! Енді жұбыңмен ақылдас. Ортаға шығып бөліс. 9-тапсырма. 16 бет. Бірінші топ екінші топқа сұрақ қояды. «Ана тілінің болашағы» Тақтада адасқан сөздерді орнына қою арқылы мақалды айтады Стикер беріп, жаздыртады. Ең ерекше жауап – Сабаққа кім көп қатысты – Кім қатыспады – Кімге 5 қойдым – |
Жаңа сөздерді оқиды, екпінін ажыратады. Мағынасын қосымша ақпараттан тауып, айтады. Оқушылар өлеңді мұқият тыңдайды, оқиды. Оқушылар ойланады, жұбымен ақылдасып, топтан ең негізгі ойды анықтайды. Оқушылар сұрақтарды талқылайды. Оқушылар ортаға шығып, жаққтайды, даттайды. Мағынасын ашады Балалар көздерін жұмып, бүгінгі сабақты естеріне алады. |
М.Мәметова атындағы жалпы орта білім беретін мектеп
Ашық сабақ:
Мағжан Жұмабаев
«Қазақ тілі»өлеңі
Өткізген: Д.А.Мухитова
Сыныбы: 7
2017 жыл.


шағым қалдыра аласыз













