Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Олимпиада жеңімпаздары –Қазақстан мақтанышы. |
Мектеп: : «Семей қаласындағы №6 гимназиясы» КММ |
||||||||||||||
|
Күні: 16.03.18 |
Мұғалімнің аты-жөні: Адикова Айсулу Ахметказыевна |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 Пәні: қазақ тілі |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың». |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.Т6 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру. 6.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау. 6.ТБ2 Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңінің мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кесте толтырады. Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңінің мазмұнын қара сөзбен айтады. |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Денсаулыққа зиянды тағамдар туралы жарнама жазады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Өлеңнің мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді. Кесте толтырады, жай сөйлем құрастырады. |
||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: шымыр, шынығу, иіліп, жаттығу, қақпаға туралап, безек қағады, қарлығашқа ұқсайды, қанат жаяйық. |
|||||||||||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Қазіргі таңда жаттығу жасайтын адамдар көп пе? Сендер күнде жаттығу жасайсыңдар ма? Жаттығу қай кезде жасалады? |
|||||||||||||||
|
Не себепті ..... деп ойлайсыз? М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңі не себепті осылай аталған деп ойлайсыздар? |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият» тармағы. Оқушыларды салауатты өмір салтын сақтауға баулу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру , бейнелеу өнері |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
М.Әлімбаевтың өмірбаяны туралы біледі. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтағы жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 минут 2 минут 2 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Психологиялық ахуал туғызу.
«Атаулар туралы 3 сұрақ» әдісі арқылы ой қозғау. 1.Не? доп, асық, зілтемір. 2.Қандай? ала, алтын, ауыр. 3.Қайда? футболда, ұлттық ойында, ауыр атлетикада. 3.Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары,бағалау критерийлерімен таныстыру. |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 минут 3 минут 10 минут 15 минут |
1-тапсырма.Ж. Т.Ж М.Әлімбаевтың «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңін тыңдайды. (2 рет тыңдалады). «Диалогтік билет» әдісі арқылы тыңдалған өлеңді талқылайды.Әр топтан екі оқушыдан шығып шеңбер құру арқылы, өлең бойынша 3 сөйлемнен пікірлерін, ойын білдіреді. Дескриптор
Қ.Б қол сигналдары арқылы бір-бірін бағалайды. 2-тапсырма.Т.Ж «Суреттерді сөйлет» әдісі арқылы кесте толтырады. Тақырып бойынша оқушылар алдарында жатқан өлеңді оқиды.Топқа әр өлең шумақтары бойынша суреттер беріледі. Сол суретпен өлеңде айтылған ойды байланыстырып жай сөйлем құрастырады. Дескриптор
Қ.Б Смайликтер арқылы бір – бірін бағалайды. |
аудио
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 минут |
3-тапсырма «5-5-1» әдісі. Оқушылар тақырып бойынша бес сөйлем айтады. Осы бес сөйлемнен бес сөзді таңдап алады. Бес сөзден тақырыпқа қатысты бір сөз таңдап алып сабақты қорытындылайды. Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы». |
|
|||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||||||
|
Барлық оқушыларға тапсырма модельдеумен ұсынылады. Оқушылардың көпшілігі М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңінің мазмұнын қара сөзбен айтады. Кейбір оқушылар денсаулыққа зиянды тағамдар туралы жарнама жасайды. |
Қ.Б қол сигналдары, смайликтер арқылы арқылы бір-бірін бағалайды. Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы». |
М.Әлімбаевтың «Шынықсаң, шымыр боларсың» спортқа қатысты болғандықтан дене шынықтыру сабағымен байланыстырамын. Тәрбие элементі оқушыларды салауатты өмір салтына баулу. |
|||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: М.Әлімбаев "Шынықсаң, шымыр боларсың"
Ашық сабақ: М.Әлімбаев "Шынықсаң, шымыр боларсың"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Олимпиада жеңімпаздары –Қазақстан мақтанышы. |
Мектеп: : «Семей қаласындағы №6 гимназиясы» КММ |
||||||||||||||
|
Күні: 16.03.18 |
Мұғалімнің аты-жөні: Адикова Айсулу Ахметказыевна |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 Пәні: қазақ тілі |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың». |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.Т6 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру. 6.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау. 6.ТБ2 Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңінің мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша кесте толтырады. Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады. |
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңінің мазмұнын қара сөзбен айтады. |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Денсаулыққа зиянды тағамдар туралы жарнама жазады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Өлеңнің мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді. Кесте толтырады, жай сөйлем құрастырады. |
||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: шымыр, шынығу, иіліп, жаттығу, қақпаға туралап, безек қағады, қарлығашқа ұқсайды, қанат жаяйық. |
|||||||||||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Қазіргі таңда жаттығу жасайтын адамдар көп пе? Сендер күнде жаттығу жасайсыңдар ма? Жаттығу қай кезде жасалады? |
|||||||||||||||
|
Не себепті ..... деп ойлайсыз? М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңі не себепті осылай аталған деп ойлайсыздар? |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының «Зайырлы қоғам және жоғарғы руханият» тармағы. Оқушыларды салауатты өмір салтын сақтауға баулу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру , бейнелеу өнері |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
М.Әлімбаевтың өмірбаяны туралы біледі. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтағы жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 минут 2 минут 2 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Психологиялық ахуал туғызу.
«Атаулар туралы 3 сұрақ» әдісі арқылы ой қозғау. 1.Не? доп, асық, зілтемір. 2.Қандай? ала, алтын, ауыр. 3.Қайда? футболда, ұлттық ойында, ауыр атлетикада. 3.Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары,бағалау критерийлерімен таныстыру. |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 минут 3 минут 10 минут 15 минут |
1-тапсырма.Ж. Т.Ж М.Әлімбаевтың «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңін тыңдайды. (2 рет тыңдалады). «Диалогтік билет» әдісі арқылы тыңдалған өлеңді талқылайды.Әр топтан екі оқушыдан шығып шеңбер құру арқылы, өлең бойынша 3 сөйлемнен пікірлерін, ойын білдіреді. Дескриптор
Қ.Б қол сигналдары арқылы бір-бірін бағалайды. 2-тапсырма.Т.Ж «Суреттерді сөйлет» әдісі арқылы кесте толтырады. Тақырып бойынша оқушылар алдарында жатқан өлеңді оқиды.Топқа әр өлең шумақтары бойынша суреттер беріледі. Сол суретпен өлеңде айтылған ойды байланыстырып жай сөйлем құрастырады. Дескриптор
Қ.Б Смайликтер арқылы бір – бірін бағалайды. |
аудио
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 минут |
3-тапсырма «5-5-1» әдісі. Оқушылар тақырып бойынша бес сөйлем айтады. Осы бес сөйлемнен бес сөзді таңдап алады. Бес сөзден тақырыпқа қатысты бір сөз таңдап алып сабақты қорытындылайды. Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы». |
|
|||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||||||
|
Барлық оқушыларға тапсырма модельдеумен ұсынылады. Оқушылардың көпшілігі М.Әлімбаев «Шынықсаң, шымыр боларсың» өлеңінің мазмұнын қара сөзбен айтады. Кейбір оқушылар денсаулыққа зиянды тағамдар туралы жарнама жасайды. |
Қ.Б қол сигналдары, смайликтер арқылы арқылы бір-бірін бағалайды. Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы». |
М.Әлімбаевтың «Шынықсаң, шымыр боларсың» спортқа қатысты болғандықтан дене шынықтыру сабағымен байланыстырамын. Тәрбие элементі оқушыларды салауатты өмір салтына баулу. |
|||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















