|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 20. Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәліметтерді енгізу және шығару функцияларын қолдана отырып, программа құра алады. |
|||
№15 мектеп-гимназиясы
Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Python бағдарламасының функциялары арқылы топқа бөлу.(INPUT, PRINT)
3 4. Өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы wordwall сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап беру.
Дескриптор: -тест сұрақтарына жауап береді. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Топқа бөлінеді. 3. «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады. 4.Өткен тақырыптар бойынша тест сұрақтарына жауап береді. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
ҚБ: 1 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырып Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. Презентация арқылы сабақты түсіндіру. Жаңа сабақты түсіну үшін мысалдар қарастыру.
1 2-мысал. Sep параметрін қолдана отырып, берілген кодты рython бағдарламасында жазып, нәтижесін экранға шығару.
Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру.
1-тапсырма. (Жеке жұмыс)
-рython
бағдарламасында екі санның арифметикалық ортасын табатын программа
жазып, нәтижесін экранға шығарады. 2 тапсырма. (Жұптық жұмыс) І топ – «Input» тобына тапсырма:
І Дескриптор: - берілген математикалық өрнекті рython тілінде жазады; -осы өрнектің мәнін табуға болатын программа құрады. 3 тапсырма. Постер қорғау. (Топтық жұмыс) «Хаттар» әдісі арқылы екі топқа тапсырма беру І топ – «Input» тобына тапсырма: «Ассоциация әдісі» арқылы IDE-нің құрамдас бөліктерін жазу Дескриптор: - IDE-нің құрамдас бөліктерін жазады ІІ топ – «Print» тобына тапсырма «Ассоциация әдісі» арқылы Python тілінің мүмкіндіктерін жазу Дескриптор: - рython тілінің мүмкіндіктерін жазады. Сабақты қорытындылау ZipGrade қосымшасы арқылы 20 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын беру. |
Жаңа сабақты тыңдайды 1-мысалды орындайды 2-мысалды орындайды 1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Тест сұрақтарына жауап береді |
ҚБ: 2 балл ҚБ: 2 балл ҚБ: 2 балл ҚБ:
65-84% 2 балл 0-64% 1 балл |
Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-108-112 бет Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-108-112 бет Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-108-112 бет
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Онлайн сервис арқылы дауыс береді |
|
||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулық 112 бет. Үй тапсырмасын орындап келу. |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. 6-сынып.
Ашық сабақ. Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. 6-сынып.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 20. Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәліметтерді енгізу және шығару функцияларын қолдана отырып, программа құра алады. |
|||
№15 мектеп-гимназиясы
Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Python бағдарламасының функциялары арқылы топқа бөлу.(INPUT, PRINT)
3 4. Өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы wordwall сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап беру.
Дескриптор: -тест сұрақтарына жауап береді. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Топқа бөлінеді. 3. «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады. 4.Өткен тақырыптар бойынша тест сұрақтарына жауап береді. 5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
ҚБ: 1 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырып Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. Презентация арқылы сабақты түсіндіру. Жаңа сабақты түсіну үшін мысалдар қарастыру.
1 2-мысал. Sep параметрін қолдана отырып, берілген кодты рython бағдарламасында жазып, нәтижесін экранға шығару.
Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру.
1-тапсырма. (Жеке жұмыс)
-рython
бағдарламасында екі санның арифметикалық ортасын табатын программа
жазып, нәтижесін экранға шығарады. 2 тапсырма. (Жұптық жұмыс) І топ – «Input» тобына тапсырма:
І Дескриптор: - берілген математикалық өрнекті рython тілінде жазады; -осы өрнектің мәнін табуға болатын программа құрады. 3 тапсырма. Постер қорғау. (Топтық жұмыс) «Хаттар» әдісі арқылы екі топқа тапсырма беру І топ – «Input» тобына тапсырма: «Ассоциация әдісі» арқылы IDE-нің құрамдас бөліктерін жазу Дескриптор: - IDE-нің құрамдас бөліктерін жазады ІІ топ – «Print» тобына тапсырма «Ассоциация әдісі» арқылы Python тілінің мүмкіндіктерін жазу Дескриптор: - рython тілінің мүмкіндіктерін жазады. Сабақты қорытындылау ZipGrade қосымшасы арқылы 20 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын беру. |
Жаңа сабақты тыңдайды 1-мысалды орындайды 2-мысалды орындайды 1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды Тест сұрақтарына жауап береді |
ҚБ: 2 балл ҚБ: 2 балл ҚБ: 2 балл ҚБ:
65-84% 2 балл 0-64% 1 балл |
Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-108-112 бет Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-108-112 бет Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-108-112 бет
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Онлайн сервис арқылы дауыс береді |
|
||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулық 112 бет. Үй тапсырмасын орындап келу. |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
|
|
шағым қалдыра аласыз
. Білім
алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall
сервисінде құрастырылған
-мысал.
















