Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақ тілі - ағылшын тілі кіріктірілген сабақ
|
Бөлім/Unit |
Болашақтың мамандықтары/Drama and comedy |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты/Teacher’s name |
Ибраева Арай Кенжебековна Серікболқызы Әлия |
|
|
Күні/Date: |
13.12.2024ж |
|
|
Сынып/Grade: 6 |
Қатысушылардың саны: 12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы/Theme of the lesson: |
Мамандық неден басталған?/ Professions |
|
|
Сабақтың түрі/Type of the lesson: |
Кіріктірілген сабақ(қазақ тілі мен әдебиеті - ағылшын тілі)/Integrated lesson (Kazakh language and literature – English) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары/Learning objectives: |
6.1.5. 1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. 6.1.6.1 – тыңдалым материалының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру. 6.2.5.1- understand most specific information and detail of supported, extended talk on a range general and curricular topics 6.1.6.1 - organise and present information clearly to others; |
|
|
Сабақтың мақсаттары/ Lesson objectives: |
|
|
Сабақтың барысы. Procedure
|
Сабақтың кезеңі Уақыты/Time of the lesson |
Педагогтің әрекеті/Teacher action |
Оқушының әрекеті/Pupil’s action |
Бағалау/ Assessment |
Ресурстар/ Resources |
||||||||||||||
|
Қызығушылықты ояту. 2 минут Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сынып оқушыларын түгендеп, пcихологиялық жaғымды ортa қaлыптacтырады. Бағалау парағын түсіндіріп таратып береді. Үй тапсырмасы «Wordwall» платформасы арқылы оқушылармен өтілген тақырыпты пысықтайды.Жауаптарына кері байланыс береді. |
Орындарынан тұрып сәлемдеседі. «Wordwall» платформасын пайдаланып ,ТЕСТ тапсырмасын тақтаға шығып орындайды |
Әрбір дұрыс жауапқа 1б
Жалпы: 2 балл Дескриптор: -Өтілген тақырып бойынша дұрыс жауабын табады «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырады |
Презентация 1 Сурет Презентация 2 Үй тапсырмасы - Случайное колесо |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 8 мин Сабақтың ортасы 15мин 7мин |
Миға шабуыл «Суреттер сөйлейді» әдісі жаңа сабақты бастамас бұрын «суреттер сөйлейді» әдісі бойынша жаңа тақырыпты болжайды.Сұрақтарға жауап береді. -Бұлар кімдер? Who are they? -Оларды бір сөзбен қалай атауға болады? -Сабақтың тақырыбы қандай болмақ? What is the theme of the lesson? Бүгін біз сіздермен мамандықтар туралы айтамыз? -Қазіргі таңда мамандықтарды ағылшын тілімен қалай байланыстырамыз? Сұрақтар талқыланып болған соң мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлайды 1.Жеке жұмыс
«Ассосация» әдісі «Мамандық» деген не? Мамандық неден басталатыны жөнінде айтады . Жаңа сөздер Жаңа сөздер бойынша кеспе қағаздар таратады Оқушылар өз ойын айтқан соң, жаңа тақырып бойынша бейнебаяннан үзінді көрсетіледі. -Бейнебаянда қандай мамандықтар айтылады? What professions did you learn about from the video? -Олардың қызметі қандай? 2.«Топтық жұмыс» “Асықтар ” әдісі бойынша топқа бөледі.Әр топтың атауын береді.
«Сауалнама парағы» әдісімен жұмысты қорғауды ұсынады.Кеспе қағаздар таратады.
Оқушылар кеспе қағаздағы мәтінді топтасып оқып, талқылап, кестені толтырады (3-7 минут). Сыныптық талқылау барысында (4-6 минут) мұғалім оқушылардың өз кестелерін жариялауды ұсынады. Әр топ өз жұмысын қорғайды. 3.Жұптық жұмыс. True or False, Dominoes әдістері арқылы жұптық тапсырма ұсынылады. Оқушылар бұл тапсырманы қосымша берілген мәліметтер бойынша жұптасып оқып, талқылап, толықтырады (3-6 минут). |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Өз ойларын ортаға салады Сурет бойынша сұраққа жауап береді; - Сабақ тақырыбын анықтайды. -Ағылшын тілін мамандықпен байланыстырады Сұраққа жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады
Оқушылар тақтаға шығып тақырып бойынша ассоциация құрады.
Дәптерге жаңа сөздерді жабыстырады. Мамандық –профессия Мүмкіндік-возможность - opportunity Сала-отрасль - branch Арманда-мечтай - dream Даму-развиваться - develop Білім – знание - knowledge Қауіпсіздік – безопасность - safety Мұғалім- учитель - teacher Дәрігер – врач - doctor Полиция – полиция - policeman Құрылысшы – строитель - builder
Оқушылар түрлі – түсті асықтарды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топтарға біріктіріледі 1-топ. Дәрігер 2-топ.Мұғалім 3-топ. Құрылысшы
Оқушылар тақтаға шығып шығып платформада 2 тапсырма орындайды.
|
Мұғалімнің кері байланысы жүреді
Әрбір дұрыс жауапқа 1б
Жалпы: 1балл
Дескриптор: -Анықталған тақырыпқа ассоциация құрады
Мұғалімнің кері байланысы жүреді
«Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады
Мұғалімнің кері байланысы жүреді
Топқа бірігу кезінде уақытты тиімді пайдаланып,тез өз орындарына барған оқушыларға қошеметтеу, қолдау.
Әрбір дұрыс жауапқа 1б Жалпы:3балл Дескриптор: -Сауанама кестесін толық толтырады -Өмірмен байланыстырып жауап береді -Сөздерді қатесіз жазады
«Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады
Әрбір дұрыс жауапқа 1б Жалпы:2балл Дескриптор: -identifies true or false; - finds the correct description of profession and order. КецуаауААЫа«Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады |
Презентация 3(мамандықтар суреті )
Презентация 4(тақырып)
Презентация 5(ассоциация)
Презентация 6(жаңа сөздер) Оқулық, Сөздік жұмыс дәптері
Презентация 7(видео) https://youtu.be/ilGaQmLriz0?si=akf08um-2NKNWi7P
Презентация 7 Сурет
Презентация 8(тапсырма)
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Бағалау
4 минут
|
Сабақты бекіту «Микрoфон» әдісі. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды? What was the theme of today’s lesson? -Қандай мамандықтар туралы білдік? What professions did we learnt about? -Қандай жаңа сөздермен таныстық? Vocabulary of today’s lesson? -Білікті маман болу үшін адамды қандай қасиеттер болуы керек? What qualities should a person have to be a good specialist?
Бағалау.
«Қалқан» әдісі бойынша бағалайды. Оқушылардың әрқайсысының бағалауын ескере отырып мұғалім «10 балдық» жүйемен бағалауын жариялайды
|
Сабақты меңгергені бойынша өз ойларымен бөліседі
Оқушылар өздерінің бағасын көрсетеді |
Әрбір дұрыс жауапқа 1б
Дескриптор: Жалпы: 2балл - Сабақ тақырыбы мен байланысы бойынша өз пікірлерін еркін жеткізеді Мұғалімнің кері байланыс арқылы бағалауы. «Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады |
4 – қосымша
|
||||||||||||||
|
Рефлексия 1 минут |
«QR» арқылы Оқушыларға сабақтан алған әсері туралы ойын жазу ұсынылады. Тақтадан кері байланыс оқылады. |
Оқушылар сабаққа кері байланысты ұялы телефон бойынша жазады.
|
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: 1 минут
|
«Менің болашақ мамандығым» тақырыбына эссе жазу. |
Үй тапсырмасын күнделік.кз алады |
Үй тапсырмасын жұмыс дәптеріне орындайды. |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ “Мамандық неден басиалады?”
Ашық сабақ “Мамандық неден басиалады?”
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақ тілі - ағылшын тілі кіріктірілген сабақ
|
Бөлім/Unit |
Болашақтың мамандықтары/Drama and comedy |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты/Teacher’s name |
Ибраева Арай Кенжебековна Серікболқызы Әлия |
|
|
Күні/Date: |
13.12.2024ж |
|
|
Сынып/Grade: 6 |
Қатысушылардың саны: 12 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы/Theme of the lesson: |
Мамандық неден басталған?/ Professions |
|
|
Сабақтың түрі/Type of the lesson: |
Кіріктірілген сабақ(қазақ тілі мен әдебиеті - ағылшын тілі)/Integrated lesson (Kazakh language and literature – English) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары/Learning objectives: |
6.1.5. 1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. 6.1.6.1 – тыңдалым материалының мазмұны негізінде шынайы өмірмен байланыстырып жауап беру. 6.2.5.1- understand most specific information and detail of supported, extended talk on a range general and curricular topics 6.1.6.1 - organise and present information clearly to others; |
|
|
Сабақтың мақсаттары/ Lesson objectives: |
|
|
Сабақтың барысы. Procedure
|
Сабақтың кезеңі Уақыты/Time of the lesson |
Педагогтің әрекеті/Teacher action |
Оқушының әрекеті/Pupil’s action |
Бағалау/ Assessment |
Ресурстар/ Resources |
||||||||||||||
|
Қызығушылықты ояту. 2 минут Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сынып оқушыларын түгендеп, пcихологиялық жaғымды ортa қaлыптacтырады. Бағалау парағын түсіндіріп таратып береді. Үй тапсырмасы «Wordwall» платформасы арқылы оқушылармен өтілген тақырыпты пысықтайды.Жауаптарына кері байланыс береді. |
Орындарынан тұрып сәлемдеседі. «Wordwall» платформасын пайдаланып ,ТЕСТ тапсырмасын тақтаға шығып орындайды |
Әрбір дұрыс жауапқа 1б
Жалпы: 2 балл Дескриптор: -Өтілген тақырып бойынша дұрыс жауабын табады «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырады |
Презентация 1 Сурет Презентация 2 Үй тапсырмасы - Случайное колесо |
||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 8 мин Сабақтың ортасы 15мин 7мин |
Миға шабуыл «Суреттер сөйлейді» әдісі жаңа сабақты бастамас бұрын «суреттер сөйлейді» әдісі бойынша жаңа тақырыпты болжайды.Сұрақтарға жауап береді. -Бұлар кімдер? Who are they? -Оларды бір сөзбен қалай атауға болады? -Сабақтың тақырыбы қандай болмақ? What is the theme of the lesson? Бүгін біз сіздермен мамандықтар туралы айтамыз? -Қазіргі таңда мамандықтарды ағылшын тілімен қалай байланыстырамыз? Сұрақтар талқыланып болған соң мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлайды 1.Жеке жұмыс
«Ассосация» әдісі «Мамандық» деген не? Мамандық неден басталатыны жөнінде айтады . Жаңа сөздер Жаңа сөздер бойынша кеспе қағаздар таратады Оқушылар өз ойын айтқан соң, жаңа тақырып бойынша бейнебаяннан үзінді көрсетіледі. -Бейнебаянда қандай мамандықтар айтылады? What professions did you learn about from the video? -Олардың қызметі қандай? 2.«Топтық жұмыс» “Асықтар ” әдісі бойынша топқа бөледі.Әр топтың атауын береді.
«Сауалнама парағы» әдісімен жұмысты қорғауды ұсынады.Кеспе қағаздар таратады.
Оқушылар кеспе қағаздағы мәтінді топтасып оқып, талқылап, кестені толтырады (3-7 минут). Сыныптық талқылау барысында (4-6 минут) мұғалім оқушылардың өз кестелерін жариялауды ұсынады. Әр топ өз жұмысын қорғайды. 3.Жұптық жұмыс. True or False, Dominoes әдістері арқылы жұптық тапсырма ұсынылады. Оқушылар бұл тапсырманы қосымша берілген мәліметтер бойынша жұптасып оқып, талқылап, толықтырады (3-6 минут). |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Өз ойларын ортаға салады Сурет бойынша сұраққа жауап береді; - Сабақ тақырыбын анықтайды. -Ағылшын тілін мамандықпен байланыстырады Сұраққа жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады
Оқушылар тақтаға шығып тақырып бойынша ассоциация құрады.
Дәптерге жаңа сөздерді жабыстырады. Мамандық –профессия Мүмкіндік-возможность - opportunity Сала-отрасль - branch Арманда-мечтай - dream Даму-развиваться - develop Білім – знание - knowledge Қауіпсіздік – безопасность - safety Мұғалім- учитель - teacher Дәрігер – врач - doctor Полиция – полиция - policeman Құрылысшы – строитель - builder
Оқушылар түрлі – түсті асықтарды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топтарға біріктіріледі 1-топ. Дәрігер 2-топ.Мұғалім 3-топ. Құрылысшы
Оқушылар тақтаға шығып шығып платформада 2 тапсырма орындайды.
|
Мұғалімнің кері байланысы жүреді
Әрбір дұрыс жауапқа 1б
Жалпы: 1балл
Дескриптор: -Анықталған тақырыпқа ассоциация құрады
Мұғалімнің кері байланысы жүреді
«Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады
Мұғалімнің кері байланысы жүреді
Топқа бірігу кезінде уақытты тиімді пайдаланып,тез өз орындарына барған оқушыларға қошеметтеу, қолдау.
Әрбір дұрыс жауапқа 1б Жалпы:3балл Дескриптор: -Сауанама кестесін толық толтырады -Өмірмен байланыстырып жауап береді -Сөздерді қатесіз жазады
«Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады
Әрбір дұрыс жауапқа 1б Жалпы:2балл Дескриптор: -identifies true or false; - finds the correct description of profession and order. КецуаауААЫа«Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады |
Презентация 3(мамандықтар суреті )
Презентация 4(тақырып)
Презентация 5(ассоциация)
Презентация 6(жаңа сөздер) Оқулық, Сөздік жұмыс дәптері
Презентация 7(видео) https://youtu.be/ilGaQmLriz0?si=akf08um-2NKNWi7P
Презентация 7 Сурет
Презентация 8(тапсырма)
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Бағалау
4 минут
|
Сабақты бекіту «Микрoфон» әдісі. -Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды? What was the theme of today’s lesson? -Қандай мамандықтар туралы білдік? What professions did we learnt about? -Қандай жаңа сөздермен таныстық? Vocabulary of today’s lesson? -Білікті маман болу үшін адамды қандай қасиеттер болуы керек? What qualities should a person have to be a good specialist?
Бағалау.
«Қалқан» әдісі бойынша бағалайды. Оқушылардың әрқайсысының бағалауын ескере отырып мұғалім «10 балдық» жүйемен бағалауын жариялайды
|
Сабақты меңгергені бойынша өз ойларымен бөліседі
Оқушылар өздерінің бағасын көрсетеді |
Әрбір дұрыс жауапқа 1б
Дескриптор: Жалпы: 2балл - Сабақ тақырыбы мен байланысы бойынша өз пікірлерін еркін жеткізеді Мұғалімнің кері байланыс арқылы бағалауы. «Жарайсың» деп оқушылар бір-біріне қошемет көрсетіп қолдап отырады |
4 – қосымша
|
||||||||||||||
|
Рефлексия 1 минут |
«QR» арқылы Оқушыларға сабақтан алған әсері туралы ойын жазу ұсынылады. Тақтадан кері байланыс оқылады. |
Оқушылар сабаққа кері байланысты ұялы телефон бойынша жазады.
|
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: 1 минут
|
«Менің болашақ мамандығым» тақырыбына эссе жазу. |
Үй тапсырмасын күнделік.кз алады |
Үй тапсырмасын жұмыс дәптеріне орындайды. |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















