|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мамандықтың бәрі жақсы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Сәлем бердік, алтын күн. Сәлем бердік, ашық аспан. Сәлем бердік,Отанға! Сәлем бердік, баршаға! Топқа бөлу «сыйлық » -сыйлықтың бірін таңдап, топқа бөлінеді. Өткен тақырыпқа шолу: «Додекаэдр» әдісі -Үй тапсырмасын сұрау. Жаңа тақырыпты ашу Жұмбақтар. Жалтылдап қалағы, Салатын кім қаланы? (құрылысшы) Өскен шашты жаратпайтын, Қайшысы бар жалақтайтын (шаштараз) Дұрыс балалар, яғни бұлардың барлығы не? Мамандықтар. Ал енді мына сұрақтарға жауап беріңдерші «Ой қозғау» әдісі: -Мысал деген не? еске түсіріңдер. -Суреттегі құмырсқаны қай мамандық иесіне ұқсатар едіңдер? -Осы кейіпкердің атынан сөйлеңдер. «Мен...» -Олай болса, бүгінгі сабақта мамандықтар туралы әңгімелесіп, пікір білдіреміз, тапсырмалар орындаймыз. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Сыйлық қағаздар |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
Тыңдалым. Мұғалім мысалды мәнерлеп, нақыштап оқиды. Топтық тапсырма. Инстапостер әдісі.
Жазылым. Сөздікпен жұмыс.
Сергіту сәтінде ой ЕҢ ең... Ойын «Ең,ең..» 1. Ең ақшасы көп мамандық қандай? (бухгалтер, экономист) 2.Ең “жасыл” мамандық қандай? ( эколог, бағбан) 3.Ең “тәтті” мамандық қандай? (аспаз, кондитер) 4.Ең “күлкілі” мамандық қандай? (клоун, карикатурашы) 5.Ең жауапты мамандық қандай?(сот, бухгалтер) 6.Ең салмақты мамандық қандай? (мұғалім, заңгер) 7.Ең қарым – қатынасы күшті мамандық қандай?(журналист, кәсіпкер) Мағынаны тану.
Топтық тапсырма. «Жұмыртқа» әдісі.
Бекіту. ҚБ тапсырмасы. «Бірнеше мамандық иесі, өнер иесі болудың артықшылығы туралы ойыңды жаз.» Қорытындылау. «Ашық микрофон» әдісі Оқушылар мұғалімнің сұрағына жауап береді. Мамандық дегеніміз – адамның еңбек қызметінің түрі. -Ал енді еңбек пен мамандықтың айырмашылығы неде деп ойлайсыңдар? Еңбек – адамның қызметі материалдық және рухани жағдайын құруға бағытталған. Еңбек әрқашан мақсатты, яғни әрдайым нәтижелі болу керек. Ал мамандық – еңбек қызметінің түрі, ол арнайы біліктілік пен білімділкті талап етеді. Мамандық латын тілінен аударғанда ресми көрсетілген іс. Мамандық иесі болу үшін әдейі оқу керек. Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар, балалар. -Әсемпаз болма әрнеге Өнерпаз болсаң арқалан Сен де бір кірпіш дүниеге Кетігін тапта бар қалан, — деп Абай атамыз айтқандай, өмірден өз орнын тауып, елімізге қажетті кәсіп иесі болу әрқайсыңның арманың. Сендердің таңдауларың да әртүрлі. Біреуің ертең ақын, екіншің инженер, үшіншің құрылысшы боласың. Жаман мамандық жоқ. Мамандықтың бәрі жақсы. |
- мысалды тыңдайды.
Шешімін табады.
. Берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Адамға екінші мамандық не үшін қажет екендігін анықтайды. - Адамға, қоғамға пайдалы мамандық иесі болу жайлы өз пікірлерн жазады. - Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Отшашу әдісі Үш шапалақ әдісі. ТОп басшыларының бағалауы. Дескриптор: - Мысал өлеңдегі кейіптеу кейіпкерлерін атайды Кейіпкерлердің сөйлеу мәнерін рөлге бөліп, сахналайды- -Балтаның сөзін екінші жақта өзгертіп оқиды- Формативті бағалау. Білім заряды |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж Жұмыртқа |
|
Қорытын-ды 5 мин |
Үй тапсырмасы: Автор туралы деректер жинақтап келу. Кері байланысты « Киіз үй» |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Мамандықтың бәрі жақсы. Екінші мамандық. 4-сынып
Ашық сабақ. Мамандықтың бәрі жақсы. Екінші мамандық. 4-сынып
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мамандықтың бәрі жақсы. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Сәлем бердік, алтын күн. Сәлем бердік, ашық аспан. Сәлем бердік,Отанға! Сәлем бердік, баршаға! Топқа бөлу «сыйлық » -сыйлықтың бірін таңдап, топқа бөлінеді. Өткен тақырыпқа шолу: «Додекаэдр» әдісі -Үй тапсырмасын сұрау. Жаңа тақырыпты ашу Жұмбақтар. Жалтылдап қалағы, Салатын кім қаланы? (құрылысшы) Өскен шашты жаратпайтын, Қайшысы бар жалақтайтын (шаштараз) Дұрыс балалар, яғни бұлардың барлығы не? Мамандықтар. Ал енді мына сұрақтарға жауап беріңдерші «Ой қозғау» әдісі: -Мысал деген не? еске түсіріңдер. -Суреттегі құмырсқаны қай мамандық иесіне ұқсатар едіңдер? -Осы кейіпкердің атынан сөйлеңдер. «Мен...» -Олай болса, бүгінгі сабақта мамандықтар туралы әңгімелесіп, пікір білдіреміз, тапсырмалар орындаймыз. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Сыйлық қағаздар |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
Тыңдалым. Мұғалім мысалды мәнерлеп, нақыштап оқиды. Топтық тапсырма. Инстапостер әдісі.
Жазылым. Сөздікпен жұмыс.
Сергіту сәтінде ой ЕҢ ең... Ойын «Ең,ең..» 1. Ең ақшасы көп мамандық қандай? (бухгалтер, экономист) 2.Ең “жасыл” мамандық қандай? ( эколог, бағбан) 3.Ең “тәтті” мамандық қандай? (аспаз, кондитер) 4.Ең “күлкілі” мамандық қандай? (клоун, карикатурашы) 5.Ең жауапты мамандық қандай?(сот, бухгалтер) 6.Ең салмақты мамандық қандай? (мұғалім, заңгер) 7.Ең қарым – қатынасы күшті мамандық қандай?(журналист, кәсіпкер) Мағынаны тану.
Топтық тапсырма. «Жұмыртқа» әдісі.
Бекіту. ҚБ тапсырмасы. «Бірнеше мамандық иесі, өнер иесі болудың артықшылығы туралы ойыңды жаз.» Қорытындылау. «Ашық микрофон» әдісі Оқушылар мұғалімнің сұрағына жауап береді. Мамандық дегеніміз – адамның еңбек қызметінің түрі. -Ал енді еңбек пен мамандықтың айырмашылығы неде деп ойлайсыңдар? Еңбек – адамның қызметі материалдық және рухани жағдайын құруға бағытталған. Еңбек әрқашан мақсатты, яғни әрдайым нәтижелі болу керек. Ал мамандық – еңбек қызметінің түрі, ол арнайы біліктілік пен білімділкті талап етеді. Мамандық латын тілінен аударғанда ресми көрсетілген іс. Мамандық иесі болу үшін әдейі оқу керек. Мұғалім: Дұрыс айтасыңдар, балалар. -Әсемпаз болма әрнеге Өнерпаз болсаң арқалан Сен де бір кірпіш дүниеге Кетігін тапта бар қалан, — деп Абай атамыз айтқандай, өмірден өз орнын тауып, елімізге қажетті кәсіп иесі болу әрқайсыңның арманың. Сендердің таңдауларың да әртүрлі. Біреуің ертең ақын, екіншің инженер, үшіншің құрылысшы боласың. Жаман мамандық жоқ. Мамандықтың бәрі жақсы. |
- мысалды тыңдайды.
Шешімін табады.
. Берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Адамға екінші мамандық не үшін қажет екендігін анықтайды. - Адамға, қоғамға пайдалы мамандық иесі болу жайлы өз пікірлерн жазады. - Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Отшашу әдісі Үш шапалақ әдісі. ТОп басшыларының бағалауы. Дескриптор: - Мысал өлеңдегі кейіптеу кейіпкерлерін атайды Кейіпкерлердің сөйлеу мәнерін рөлге бөліп, сахналайды- -Балтаның сөзін екінші жақта өзгертіп оқиды- Формативті бағалау. Білім заряды |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж Жұмыртқа |
|
Қорытын-ды 5 мин |
Үй тапсырмасы: Автор туралы деректер жинақтап келу. Кері байланысты « Киіз үй» |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














