Таныстым:
|
Бөлім: Жастар мәдениеті және мәселесі. Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: №97 Сұраншы батыр атындағы ЖББМ |
||
|
КҮНІ: 07.10.2024ж |
Мұғалім: Есжанова.Г.Н |
||
|
СЫНЫП: 11 «Ә» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықты дұрыс таңдау-болашағыңның кепілі |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс-қағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 11.3.6.1 – әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндегі берілген мәліметтермен танысу, стилін анықтау, әдеби тіл нормалары туралы білу; Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдап, шығармашылық жұмыстар ұсына біледі; Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, өз көзқарасын танытып, шығармашылық жұмыстарын ұсына алады. |
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!»тәсілі арқылы Алдыңғы оқу 43-бет 6-тапсырма
Мақсаты: 1. Мамандық таңдауда жауапкершілікті
қалыптастыру. Оқушының кәсіби бағдарының табандылығн анықтау,
психологиялық дайындығы мен қиындықтан шығу шеберлігін
шыңдау. Барлық қатысушылар шеңбер құрып тұрады. Олар бір- біріне доп лақтыру арқылы мамандық түрлерін айтады. Кім де кім көп мамандық атаса сол жеңіске жетеді. Ескерту: Бір ойыншыға қатарынан доп лақтыруға болмaйды және қолда допты үш секундтан артық ұстамау керек.
Мәтіндерді оқыңдар. 1-мәтін 2-мәтін
Тапсырма 4. «Мамандық таңдауда ата-анаңмен ақылдасқан жөн» немесе «Мамандық таңдауда тек өз жүрегіңді тыңдауың керек» деген пікірлердің бірін таңдап, ойкөкпар ұйымдастырыңдар.
6-тапсырма. «Түйінді сәттер» әдісі арқылы «Жүрегімнің қалауы» тақырыбында әңгіме немесе өлең, не шығарма жаздыру. - Балалар, берілген даналық сөзді дамытып, өз пікірлеріңді білдіріңдер. Ж.Аймауытов: «Мамандықтың жаманы жоқ, бірақ оның кез келгеніне икемділік қажет, бұл – жай күнелту, тамақ асыраудың жолы ғана емес, үлкен өнерді, зор шеберлікті қажет ететін нәрсе», – деген, сондықтан мен… Бекіту. Тест. «Иә» «Жоқ»
Wordwall “Сиқырлы
кітапхана” Мамандық бір-ақ рет біржола таңдалады деген дұрыс па?
А) ия Ә) жоқ
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар жұптасып өзіне тілеген тілегін жеткізеді. Берілген геометриялық бұрыштардың бірін таңдайды.
Оқушылар бір-біріне доп лақтыру арқылы мамандық түрлерін айтады. Кім көп мамандық атаса сол жеңіске жетеді
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтіндерді оқып, стилін анықтап, мақсаты мен тілдік амал-тәсілдерін салыстырады. «Мамандық таңдауда ата-анаңмен ақылдасқан жөн» немесе «Мамандық таңдауда тек өз жүрегіңді тыңдауың керек» деген пікірлердің бірін таңдап, ойкөкпар ұйымдастырыңдар. Қазақ шешендері мен олардың нақыл сөздерін сәйкестендіріңдер. Шешендік сөздерді жаттап алыңдар. Ж. Аймауытовтың даналық сөзін тыңдап, «Жүрегімнің қалауы» тақырыбында әңгіме, не өлең, не шығарма жазады. Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді |
ҚБ
Дескриптор: -бұрыштарды таңдайды;
Дескриптор: -Ақпаратты өмірмен байланыстырып, мамандықтар тізімін жасайды; -Ойларын ортаға салады. 2 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -Мәтіндердің стилін анықтайды; -мәтіндердің жазылу мақсатын анықтайды; -мәтіндердің тілдік амал-тәсілдерін салыстырады. 3 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -тақырыпты түсінеді; -ойкөкпар ұйымдастырады; -өз пікірін қорғап, бір шешімге келеді. 3 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -нақыл сөздерді сәйкестендіреді; -жаттайды. 2 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -Даналық сөзді тыңдайды; -шығармашылық жұмыс жасайды. 1 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді 1 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Бейнеролик Геометриялық бұрыштар (comode.kz сайтынан) (Bilim-all.kz) Бейнеролик |
|
|
Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс: «Менің баспалдағым»
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма Бағалау: Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Мамандыықты дұрыс таңдау - болашағыңның кепілі"
Ашық сабақ "Мамандыықты дұрыс таңдау - болашағыңның кепілі"
Таныстым:
|
Бөлім: Жастар мәдениеті және мәселесі. Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: №97 Сұраншы батыр атындағы ЖББМ |
||
|
КҮНІ: 07.10.2024ж |
Мұғалім: Есжанова.Г.Н |
||
|
СЫНЫП: 11 «Ә» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықты дұрыс таңдау-болашағыңның кепілі |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс-қағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 11.3.6.1 – әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндегі берілген мәліметтермен танысу, стилін анықтау, әдеби тіл нормалары туралы білу; Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдап, шығармашылық жұмыстар ұсына біледі; Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, өз көзқарасын танытып, шығармашылық жұмыстарын ұсына алады. |
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!»тәсілі арқылы Алдыңғы оқу 43-бет 6-тапсырма
Мақсаты: 1. Мамандық таңдауда жауапкершілікті
қалыптастыру. Оқушының кәсіби бағдарының табандылығн анықтау,
психологиялық дайындығы мен қиындықтан шығу шеберлігін
шыңдау. Барлық қатысушылар шеңбер құрып тұрады. Олар бір- біріне доп лақтыру арқылы мамандық түрлерін айтады. Кім де кім көп мамандық атаса сол жеңіске жетеді. Ескерту: Бір ойыншыға қатарынан доп лақтыруға болмaйды және қолда допты үш секундтан артық ұстамау керек.
Мәтіндерді оқыңдар. 1-мәтін 2-мәтін
Тапсырма 4. «Мамандық таңдауда ата-анаңмен ақылдасқан жөн» немесе «Мамандық таңдауда тек өз жүрегіңді тыңдауың керек» деген пікірлердің бірін таңдап, ойкөкпар ұйымдастырыңдар.
6-тапсырма. «Түйінді сәттер» әдісі арқылы «Жүрегімнің қалауы» тақырыбында әңгіме немесе өлең, не шығарма жаздыру. - Балалар, берілген даналық сөзді дамытып, өз пікірлеріңді білдіріңдер. Ж.Аймауытов: «Мамандықтың жаманы жоқ, бірақ оның кез келгеніне икемділік қажет, бұл – жай күнелту, тамақ асыраудың жолы ғана емес, үлкен өнерді, зор шеберлікті қажет ететін нәрсе», – деген, сондықтан мен… Бекіту. Тест. «Иә» «Жоқ»
Wordwall “Сиқырлы
кітапхана” Мамандық бір-ақ рет біржола таңдалады деген дұрыс па?
А) ия Ә) жоқ
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар жұптасып өзіне тілеген тілегін жеткізеді. Берілген геометриялық бұрыштардың бірін таңдайды.
Оқушылар бір-біріне доп лақтыру арқылы мамандық түрлерін айтады. Кім көп мамандық атаса сол жеңіске жетеді
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтіндерді оқып, стилін анықтап, мақсаты мен тілдік амал-тәсілдерін салыстырады. «Мамандық таңдауда ата-анаңмен ақылдасқан жөн» немесе «Мамандық таңдауда тек өз жүрегіңді тыңдауың керек» деген пікірлердің бірін таңдап, ойкөкпар ұйымдастырыңдар. Қазақ шешендері мен олардың нақыл сөздерін сәйкестендіріңдер. Шешендік сөздерді жаттап алыңдар. Ж. Аймауытовтың даналық сөзін тыңдап, «Жүрегімнің қалауы» тақырыбында әңгіме, не өлең, не шығарма жазады. Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді |
ҚБ
Дескриптор: -бұрыштарды таңдайды;
Дескриптор: -Ақпаратты өмірмен байланыстырып, мамандықтар тізімін жасайды; -Ойларын ортаға салады. 2 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -Мәтіндердің стилін анықтайды; -мәтіндердің жазылу мақсатын анықтайды; -мәтіндердің тілдік амал-тәсілдерін салыстырады. 3 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -тақырыпты түсінеді; -ойкөкпар ұйымдастырады; -өз пікірін қорғап, бір шешімге келеді. 3 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -нақыл сөздерді сәйкестендіреді; -жаттайды. 2 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -Даналық сөзді тыңдайды; -шығармашылық жұмыс жасайды. 1 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді 1 балл ҚБ: «Қазақстан шоколад»
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Бейнеролик Геометриялық бұрыштар (comode.kz сайтынан) (Bilim-all.kz) Бейнеролик |
|
|
Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс: «Менің баспалдағым»
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма Бағалау: Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
|
|||
шағым қалдыра аласыз





















