Материалдар / Ашық сабақ Машқар Гумеров 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Машқар Гумеров 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғаліміне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2018
849
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

« №7 мектеп-лицейі» ММ



Пән: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 2-сынып

Сабақтың тақырыбы: Машқар Гумеров Көк кептер

Орындаған: А.Избасарова. Бастауыш сынып мұғалімі

Сабақтың тақырыбы

Машқар Гумеров

Көк кептер

Сабақтың мақсаты

Оқушылар сын тұрғыда ойлай отырып, Машқар Гумеровтың өмірімен ,шығармашылығымен танысады және түсінік алады, негізгі ойды табуға үйренеді.Өз ойын еркін айтуға дәлелді сөйлеуге машықтанып, жауыздықтан жиренуге, досты сатпауға , табиғатты қорғауға тәрбиеленеді.

Сілтеме

2-сынып Әдебиеттік оқу

Оқыту нәтижелері

Тақырып мазмұнын түсінеді. Өз ойларын тиянақты, еркін айтады. Дәлелді сөйлейді.Жаман мен жақсыны айыра біледі. Сыни ойлауы дамиды.Қайырымдылыққа,мейірімділікке тәрбиеленеді. Топпен қарым-қатынасқа түсе алады.

Сабақтың түрі

Сын тұрғысынан ойлау

Әдіс-тәсілдер

«Дөңгелек стол» әдісі, ассоциация, «Тұлғаны тани-білу»,

«Тұжырым кестесі», Венн диаграммасы, «Дискуссиялық карта», «Өрмекші торы», эссе, 5 жол өлең.

Ресурстар

Оқулық, қима қағаздар, А-4 қағазы , суреттер, слайдтар



Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қызығушылықты ояту

Жақсы алаң жасау

Ойын : Көңіл-күй неге ұқсас?


Топқа бөлу (Әр түрлі құстардың суретімен бөлу)

Оқушылар көңіл-күйлерін әр түрлі сөздермен жеткізеді.

Оқушылар топқа бөлініп отырады





«Дөңгелек үстел» әдісі




Ассоциация



1-топқа тапсырма

Жауыздық сөзін қалай түсінесіңдер? Ойыңды достарыңмен бөліс.


2-топқа тапсырма

Кептер туралы білгендеріңді қағаз бетіне түсір




3-топқа тапсырма

Достық сөзіне ассоциациялық аймақ құру


Сергіту

Топта талқылап, ортаға шығарады.



Бір-бір сөйлемнен өз ойларын жазады.



Оқушылар топтастырады, дәлелдейді.



1-топ

Тірек сөздермен әңгіме құрау.

Кептер,зақпы,бала


2-топ Қима қағаздардағы сөйлемдермен әңгіме құрау


3-топ Суреттермен жұмыс

Жеке –жеке суреттер салынған көріністер беріледі.Әңгіме құрау

Берілген сөздерді қатыстырып, әңгіме құрайды.


Ретімен орналастыру арқылы әңгіме құрайды.


Топ сол суреттердің ретін тауып, әңгіме құрайды.

Әр топ мүшелерінен бір адам шығып,жұмыстарын қорғайды.


Мағынаны тану


Тұлғаны тани-білу»

(оқып-үйрену ойыны)







Жаңа сабақтың тақырыбын айту Машқар Гумеровтың өмірбаянын таратып беру

1-топ Сандар сыр шертеді.

2-топ Шығармалары

3-топ Шығармаларының өміршеңдігі





Берілген тапсырманы тиянақты орындап, талдайды.

Санамалап айтып береді.


«Тұжырым» кестесі

1-топ

Сұрақтар

Себебі

1.Автор неге әңгімені «Көк кептер» деп атады?


2.Нүсіпбектің орнында сен болсаң,қайтер едің?


3.Шала-жансар көк кептерді қалай өлімнен құтқарып қалуға болады?

4.Әңгіменің негізгі ойы



2-топ


Кейіпкерлер

О6-конечная звезда 1

Көк кептер



қиға орны, мерзімі Оқиғаның басталуы



Оқиғаның шарықтау шегі

Түйінді ой

Оқиғаның аяқталуы


Тақырыбы



Оқушылар кітапты басшылыққа ала отырып,негізгі ойды табады.Өз ойларын еркін айтады, дәлелдейді.

Жауыздықтан жиренеді.Сипаттайды.

Нүсіпбек пен Аймағанның арасындағы достыққа өз көзқарастарын білдіруді дәлелдеуге талпынады.



Алған білімдерін дәлелдейді. Нақты жауап береді.












Ой толғаныс


Венн диаграммасы














Дискуссиялық карта

3-топ

Оқушылар

дың әңгімесі «Көк кептер»

Ұқсастығы

Айырмашылығы

МашқарГумеров

«Көк кептер»















Аймағанның қылығы дұрыс па?

Ия

Жоқ

1

2

3

1

2

3



Талдайды, салыстырады,дәлелдейді.














Ойларын айтады, дәлелдейді.


Өрмекші торы

Мұғалім оқушылардың жаңа сабақты қалай меңгергенін бақылайды.

Ойынға қатыса отырып,тақырыпты меңгереді.Есіне түсіреді.Қосымша мәліметтер алады.

Бағалау


Топ жетекшілері бағалайды.


Берілген критерий бойынша бағалайды.

Кері байланыс

Бағдаршам

Қызыл-түсінген жоқпын.

Сары-түсінігім толық емес,көмек керек.

Жасыл-түсіндім,сабақ ұнады.


Үйге тапсырма

Эссе

5 жол өлең

Эссе жазып келу.

Табиғат тақырыбына өлең құрастыру








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!