Материалдар / Ашық сабақ математика
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ математика

Материал туралы қысқаша түсінік
Шағын жинақталған мектептерге
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Үш-үштен” заттар комбинациялары.

Қосындыны санға бөлу.

Бөлім:

Пәні

Жаратылыстану

Педагог


Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып: 3



Сабақтың тақырыбы:

Үш-үштен” заттар комбинациялары.

Сабақтың тақырыбы:

Қосындыны санға бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан “үш-үштен” комбинациялар жиынын құрастыру;

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту сақсаттары:

3.1.2.12 нөлмен аяқталған үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту /бөлу тәсілін қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар қоршаған ортадағы заттардан “үш-үштен” комбинациялар жиынын құрастырып, нөлмен аяқталған үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту/бөлу тәсілін қолдана алады.

     

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

  • Амандасу

  • Түгендеу

  • Оқу - құраларын реттеу

  • Психологиялық дайындық

Кубик” әдісі арқылы.






Топқа бөлу.

Пазл” әдісі.







Үй тапсырмасын тексеру.. “Таза тақта» әдісі

2-сынып

Тиімді тәсілмен есептеп шығар

3-сынып

Теңдік тура болып шығатындай жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шық

67+19+13

35+45+13

73+(7+30)

73-30+7

5*5*5*5=100

5*5*5*5=50

5*5*5*5=250

5*5*5*5=45




Оқушылар мұғаліммен, бір-бірлерімен амандасады.



Оқушылар жұптасып тұрып, кубикті лақтыру арқылы түске іс-әрекетті қайталайды.

Оқушылар пазл құрастыру арқылы топ атауларын табады.

1-топ: Жас Ұлан тобы

2-топ: Жас Қыран тобы

Оқушылар таза тақта әдісі арқылы тақтада жазылған есептерді шығарып, тақтаны тазарту арқылы үй тапсырмасын сұрайды және қорытындылайды.









Жарайсыңдар!















Смайлик арқылы бағалау

Дескриптор:

-оқушылар есептің шешімін айта алады










Кубик






Пазл









Таза тақта

Стикер

С майлик

Сабақтың ортасы

5 мин











































































































Поактикалықтапсырма

25 мин



Миға шабуыл .

Топтастыру” әдісі

2-сынып.

Себетке көкеністер мен жемістерді топтастырып сал.

-Себетте қанша көкеніс жиыны бар?

-Жеміс -жидек ше?


3-сынып.

Сәйкестендіру” әдісі.

Өрнекті есептеп , мәнімен сәйкестендірсең, субұрқақтың қай жерде орналасқанын білесің. Өрнектің мәні субұрқақтың биіктігін білдіреді.



-Сонымен , балалар, бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?

-Иә, балалар,

Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы:

Үш-үштен” заттар комбинациялары.

Қосындыны санға бөлу.

Оқу бағдарламаларына сәйкес оқу мақсаттары:

Оқушылар қоршаған ортадағы заттардан “үш-үштен” комбинациялар жиынын құрастырып, нөлмен аяқталған үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту/бөлу тәсілін қолдана алады;


-Балалар, енді тақтаға назар аударайық.

3,5 және 7 цифрларын пайдаланып, әртүрлі екі таңбалы сандар жиынын құр және жаз.

Бұл сандарды А жиыны деп алсақ;

А={35,37,53,57,73,75}

-Бұл жиында неше элемент бар ?

-57 саны А жиынына тиісті ме?

-Өте жақсы , балалар! Комбинация дегеніміз қандай да бір шарт бойынша заттарды топтастыру.


-Жақсы, балалар! Ендеше, ары қарай сабағымызды жалғастырайық.

-Балалар , бүгінгі сабағымызда мен сендерді “смарт сағат” әдісі арқылы бағалаймын.


-Балалар, сеедерге білім почтасынан хат келіп тұр. Кім ашып оқиды?

Білім почтасы” әдісі.

2 сынып.

2-есеп. Жеке жұмыс.

Қорапта бір-бірден қызыл(Қ), көк (К) және жасыл (Ж) түсті қаламдар бар.

А) қаламдардың “екі -екіден” комбинацияларының мүмкін нұсқаларын кестеге жаз.

ҚК

ҚЖ

КҚ

КЖ


Ә) қаламдардың “үш-үштен” комбинацияларының мүмкін нұсқаларын құр. Жауаптарын кестеге жаз.


3 сынып.

2-есеп. Жеке жұмыс.

Суреттерге қара. Берілген жағдайлардың әрқайсысында бөлудің қалай орындалғанын түсіндір.






(4+8):2=12:2=6

(4+8):2=4:2+8:2=2+4=6

Есте сақта!

Қосындыны санға бірнеше тәсілмен бөлуге болады:

1-тәсіл: қосындының мәнін тауып, оны санға бөлу.

2-тәсіл: қосылғыштардың әрқайсысына санды бөліп, шыққан нәтижені қосу керек.


-Жарайсыңдар, балалар! Білім почтасының тапсырмасын жақсы орындап шықтыңдар. Енді , келесі есепті шығарайық.


2 сынып. 4- есеп. . Топтық жұмыс. “Кір жайғыш жіп ” әдісі.

Суреттегі киімдер жиынтығынан әртүрлі киінудің 8 нұсқасын құр.





Керекті заттар: жіп, киімдер.


3-сынып.

3-есеп. Топтық жұмыс.

Өрнектердің мәнін тап. Олардың барлығын әртүрлі тәсілмен шығаруға бола ма?

(12+8):2

(10+6):2

(9+12):3

(16+8):4

(15+25):5

(18+27):9

Қажетті заттар: А4 қағаз, ручка, киімдер.


-Өте жақсы, балалар.Тапсырмаларды жақсы орындап отырсыңдар.

2 сынып.

5-есеп. Жұптық жұмыс. “Конструктор” әдісі. Практикалық жұмыс.

Суретке қара. 3 рет әртүсті 2 дөңгелектен алып, көк дөңгелектен кейін қызыл дөңгелек болатындай етіп, оларды орналастыр.




3 сынып.

4-есеп. Жұптық жұмыс.

Дөңгелекте жазылған сандарды екі қосылғыштың қосынды түрінде жаз. Бірақ қосылғыштардың әрқайсысы берілген санға бөлінуі тиіс.




-Жарайсыңдар, балалар! , Жұптық тапсырманы да өте жақсы орындап шықтыңдар. Енді, , сергіту сәтін жасап алайық.


Сергіту сәті.

Мені қайтала” әдісі

Шарты: Мұғалім қолындағы кейіпкер арқылы көрсеткен іс әрекетті қайталау.


-Балалар, сергіту сәтін жасап болсақ, келесі тапсырмаға көшейік.


2 сынып.

6-есеп. “Тосын сый” әдісі. Топтық жұмыс.

Саябаққа 63 көшет отырылғызылды. Оның 12-сі терек, 8-і жөке, ал қалғаны – жеміс ағаштары. Саябаққа неше жеміс ағаштары отырғызды?


3 сынып.

5-есеп. Есепті шығар. Топтық жұмыс.

Саябақтағы екі гүлзар үшін 12 қолмен және 14 автоматты түрде суғаратын қондырғы әкелінді. Қондырғылар 2 гүлзарға тең бөлінді. Әр гүлзар үшін неше қондырғы әкелінді.


-Өте жақсы балалар! Сонымен саябақта қанша жеміс ағашы отырғызылды? Әр гүлзар үшін неше қондырғы әкелінді?

Келесі, орындайтын тапсырмамыз ойын түрінде болады.


2 сынып.

7-есеп. Жеке жұмыс. “Квест” ойыны.

Квест ойынының сілтемесі:
https://joyteka.com/100484135


Бөлмедегі есептерді тауып, есікті аш.

Мысалдпрды шығар.

65+34

54-48

100-71

27+73


3 сынып.

6-есеп. Есептің шешуін тап. . Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте.

Квест ойынының сілтемесі:


https://joyteka.com/100484139

Материалды жүктеу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!