|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
20-ға дейін санау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жексембаева Т |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1А сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№105 сабақ. 20-ға дейінгі қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.5 20 көлеміндегі біртаңбалы мен екітаңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды орындау; 1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
20-ға дейін қосуды және 20-дан азайтуды үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шуақ сыйла» әдісі Шашы алтын, көзі от Шыға ғой күн тезірек Жылу берші, шуақ берші Маған, оған,досыма Тағы, тағы, тағы да Өткенді пысықтау «Үндемес» ойыны Оқушылар жауапты мұғалімге қиықшадан көрсетеді. 10-2= 10-5= 11-7= 14-8= 15-3= 12+8= Тақырыпты ашу Естеріңе түсіріңдер 12+8 қалай қосылады? 20-4 қалай азайтылады? Жаңа тақырып 1-тапсырма Сырым йогурттарды санады. Мысалдарға қара. Оған есептеуге көмектес. Мұғалім 14+6 және 20–6 жағдайларын талдауға ерекше көңіл бөледі. Бұған 10-нан азайту және 10-ға дейін қосу үлгілері көмектеседі. Мұғалім 12+8және 20–8жағдайларын талдауға ерекше көңіл бөледі Осы үлгілер негізінде есептеуді орындайды. 7+3=10 10-9=1 17+3=20 20-9=11 ЕҚБ Мына сандардың көршілерін жаз: 12,15,17,19,20 Бүтін ондықтармен кері сана Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Тапсырманы өз бетімен орындайды. 10-3=7 10-5=5 20-3=17 20-5=15 Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепте. Балалар не сатып алды? 1-топ 50-30-5-5=10 (Әлия қаймақ сатып алды) 2-топ 15+5-7-10=3 (Сырым сүт сатып алды «Нейрожаттығу» әдісі ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар. Кері есеп құрастыр Сүт – 20л Қаймақ - ?, 3л кем Шешуі. 20-3=17 (л) Жауабы: Дүкенге 17 литр қаймақ әкелінді. 5-тапсырма Үш түрлі сүт тағамының қосындысынан 10 саны шығатындай жинақ құр. 5л сүт+4л айран+1л қаймақ ҚЖ: Саралау тапсырмасы 1-деңгей Сандардың құрамын ата: 14,16,18 2-деңгей Осы сандармен амал орында 16+4=20 14-2=12 18+1=19 3-деңгей Осы сандармен есеп құрастырып шығар Алмада-14 сурет Ботада-18 сурет Ботада-? Артық 18-14=4 Ж:Ботада 4 сурет артық Кері байланыс
|
Оқушылар бір-біріне күн шуағын сыйлайды Амалдарды үндемей орындап, жауабан қағаз қиындылары на жазып көрсетеді Ауызша есептейді Есептеу жүргізеді Жеке жұмыс орындайды Есепеу жүргізеді Топтық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Кері есеп Қаймақ-17л Сүт-?, 3л артық 17+3=20 Ж: Дүкенге 20 л сүт әкелінді Тапсырманы орындайды Саралау тапсырмала рын орындайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Математика
Бөлім:
20-ға дейін
санау
Педагогтің
аты-жөні:
Жексембаева
Т
Күні:
Сынып:
1А
сынып
Сабақтың
тақырыбы:
№105 сабақ. 20-ға
дейінгі қосу және азайту
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.1.2.5 20 көлеміндегі
біртаңбалы мен екітаңбалы сандарды ауызша қосу және азайтуды
орындау;
1.5.1.4 санды
бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген
есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және
шығару;
Сабақтың
мақсаты 20-ға дейін қосуды және 20-дан
азайтуды үйренеді
Құндылықтар
Талап: Білуге, жаңаны тануға
құштар болу
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру «Шуақ сыйла»
әдісі Шашы алтын, көзі
от Шыға ғой күн
тезірек Жылу берші, шуақ
берші Маған,
оған,досыма Тағы, тағы, тағы
да Өткенді
пысықтау «Үндемес»
ойыны Оқушылар жауапты мұғалімге
қиықшадан көрсетеді. 10-2= 10-5= 11-7= 14-8= 15-3=
12+8= Тақырыпты
ашу Естеріңе
түсіріңдер 12+8 қалай
қосылады? 20-4 қалай
азайтылады? Жаңа
тақырып 1-тапсырма Сырым йогурттарды санады.
Мысалдарға қара. Оған есептеуге
көмектес. Мұғалім 14+6 және 20–6
жағдайларын талдауға ерекше көңіл
бөледі. Бұған 10-нан азайту және 10-ға
дейін қосу үлгілері
көмектеседі. Мұғалім 12+8және
20–8жағдайларын талдауға ерекше көңіл
бөледі Осы үлгілер негізінде
есептеуді орындайды. 7+3=10
10-9=1 17+3=20
20-9=11 ЕҚБ Мына сандардың көршілерін жаз:
12,15,17,19,20 Бүтін ондықтармен кері
сана Өзіндік
жұмыс 2-тапсырма Тапсырманы өз бетімен
орындайды. 10-3=7
10-5=5 20-3=17
20-5=15 Топтық
жұмыс 3-тапсырма Есепте. Балалар не сатып
алды? 1-топ 50-30-5-5=10 (Әлия қаймақ
сатып алды) 2-топ 15+5-7-10=3 (Сырым сүт сатып
алды «Нейрожаттығу»
әдісі ФС
тапсырмасы Жұптық
жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар. Кері есеп
құрастыр Сүт –
20л Қаймақ - ?, 3л
кем Шешуі. 20-3=17
(л) Жауабы: Дүкенге 17 литр қаймақ
әкелінді. 5-тапсырма Үш түрлі сүт тағамының
қосындысынан 10 саны шығатындай жинақ
құр. 5л сүт+4л айран+1л
қаймақ ҚЖ: Саралау
тапсырмасы 1-деңгей Сандардың құрамын ата:
14,16,18 2-деңгей Осы сандармен амал
орында 16+4=20 14-2=12 18+1=19 3-деңгей Осы сандармен есеп құрастырып
шығар Алмада-14
сурет Ботада-18
сурет Ботада-?
Артық 18-14=4 Ж:Ботада 4 сурет
артық Кері
байланыс Оқушылар бір-біріне күн шуағын
сыйлайды Амалдарды үндемей орындап,
жауабан қағаз қиындылары на жазып
көрсетеді Ауызша
есептейді Есептеу
жүргізеді Жеке жұмыс
орындайды Есепеу
жүргізеді Топтық жұмыс
жасайды Жаттығу
жасайды Кері
есеп Қаймақ-17л Сүт-?, 3л
артық 17+3=20 Ж: Дүкенге 20 л сүт
әкелінді Тапсырманы
орындайды Саралау
тапсырмала рын
орындайды
Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














