|
Пән: Математика |
Мектеп: №63 мектеп-гимназия |
||
|
Күні: 22.10.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Наурузбаева А.Е. |
||
|
Сынып: 1 «Ә» сынып |
Қатысқандар саны: 29 Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: Ұзындықты өлшеу.Сантиметр |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 1.1.3.4 Ұзындық (см, ) бірліктерінің негізінде олардың ара қатынасын қайта түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Қолдана алу |
||
|
Бағалау критерийлері |
Қолдана алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер: өлшеуіш, сантиметр |
||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Қарым-қатынас жасау, сын тұрғысынан ойлау |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
бейне жазба, сергіту сәті |
||
|
Бастапқы білім |
Кез келген заттардың ұзындықтарына, биіктіктеріне қарай салыстыруды біледі. |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|
||
|
Білу Диалог әдісі: Тыңдалым |
Бірлескен оқу әдісі «Ой қозғау» Оқушылармен үй құрамыз.Үйіміз мықты,жылы,жарық,әдемі болу үшін тапсырмалар жасап еңбек етеміз. Үйдің іргетасы «Қайталау –оқу анасы» айдары Мақсаты: Өткен сабақтағы геометриялық фигуралар туралы не білетіндерін анықтау. Үйдің қабырғасы: Балаларға пазл таратылады «Пазл жинау» ойыны арқылы сабақтың тақырыбын ашады.(балалар суреттерді салыстыру,дәлеледеу бес топта отырады.)
І топ:
ІІ топ:
ІІІ
топ: ІV топ:
V
топ: -Осындай құралдарды көргендерің бар ма?
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады Сызғышты анықтап қарап шығыңдар. Не көріп тұрсыңдар? (сызықшалар) Сызғыштағы сандар арасындағы аралық 1 см құрайды. Ұзындықтың өлшем бірлігі- см. Оны сендер 0-ден 1-ге дейін, 1-ден 2-ге дейін және т.б. аралыққа қарасаңдар көресіңдер. Өлшемдер дұрыс болуы үшін сызғышты дұрыс орналастыру керек: заттың басында 0 санымен дәл келуі керек. САНТИМЕТР- ұзындықтың өлшем бірлігі. ӨЛШЕУІШ-заттардың ұзындығын өлшеуге арналған құрал. ҰЗЫНДЫҚ – өлшеуге келетін шама . -Балалар, дециметр, метр, километр өлшем бірлігінің белгіленуін білетіңдерін бар ма? 10см=1дм Бейне жазбаны көрсету Белсенді оқу әдісі Мақсаты: Ертеде қандай өлшемдерді қолданғанымен танысу. -Ертеде және нелермен ұзындықтарды өлшеген деп ойласыңдар? -Ал енді ертеде қандай өлшемдерді қолданғанымен танысайық.(Слайд)
|
ресурстар |
|
|
Өз үйлері туралы айтып кетеді Суреттер Ұзындық өлшем бірліктердің суреттері. См,
|
|||
|
Болжау |
Үйдің шатыры: Болжау әдісі: 1-тапсырма: өлшеп, тиісті өлшем бірлігімен жазу.(см,) Мақсаты:Ұзындық шамаларын ажырата білу, құралдарын дұрыс таңдай алу.
Дескриптор
. |
Сызғыш,
|
|
|
Қолдану Талдау |
Үйдің терезесі: 2-тапсырма.Кез келген сыныптағы заттарды өлшеу І топ: Бор ІІ топ: Өшіргіш ІІІ топ: Ұштағыш ІV топ: Санау таяқшасы Дескриптор Заттарды өлшей алады.
|
|
|
|
Қолдану Талдау Топпен жұмыс: Қорытынды Бағалау |
Үйдің мұржасы: 3-тапсырма: Оқулықпен жұмыс Жеке-дара жұмыс 61 бет 3-мысал Дескриптор
Үйдің есігі: Сергіту сәті: Бейнетаспа Дәптермен жұмыс: 1.Берілген кесіндінің ұзындығын өлшеп жазады. Дескриптор Кесіндінің ұзындығын өлшеп жаза алады.
Ағаш егу: Геометриялық фигуралардан құрастыру Топпен жұмыс: Дескриптор Геомериялық фигураларды ажырата алады Қолдана алады. Белсенді іс-әрекет түрлерін орындағанда қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтайды. Сонымен Біз өз үйімізді құрдық.үйіміз өте әдемі болды-Ол сендердің еңбектеріңнің арқасында.Енді Біз осы үйде тату-тәтті өмір сүреміз. Бекіту:
Оқушылар бүгінгі сабақты қалай түсінгендерін спикер арқылы білдіреді.
Жасыл-толық түсіндім Қызыл-толық түсіне алмадым Көк-түсінбегендерім бар |
Спикер |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Математика 1-сынып Ұзындықты өлшеу.Сантиметр
Ашық сабақ. Математика 1-сынып Ұзындықты өлшеу.Сантиметр
|
Пән: Математика |
Мектеп: №63 мектеп-гимназия |
||
|
Күні: 22.10.2024ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Наурузбаева А.Е. |
||
|
Сынып: 1 «Ә» сынып |
Қатысқандар саны: 29 Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: Ұзындықты өлшеу.Сантиметр |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 1.1.3.4 Ұзындық (см, ) бірліктерінің негізінде олардың ара қатынасын қайта түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Қолдана алу |
||
|
Бағалау критерийлері |
Қолдана алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер: өлшеуіш, сантиметр |
||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Қарым-қатынас жасау, сын тұрғысынан ойлау |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
бейне жазба, сергіту сәті |
||
|
Бастапқы білім |
Кез келген заттардың ұзындықтарына, биіктіктеріне қарай салыстыруды біледі. |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|
||
|
Білу Диалог әдісі: Тыңдалым |
Бірлескен оқу әдісі «Ой қозғау» Оқушылармен үй құрамыз.Үйіміз мықты,жылы,жарық,әдемі болу үшін тапсырмалар жасап еңбек етеміз. Үйдің іргетасы «Қайталау –оқу анасы» айдары Мақсаты: Өткен сабақтағы геометриялық фигуралар туралы не білетіндерін анықтау. Үйдің қабырғасы: Балаларға пазл таратылады «Пазл жинау» ойыны арқылы сабақтың тақырыбын ашады.(балалар суреттерді салыстыру,дәлеледеу бес топта отырады.)
І топ:
ІІ топ:
ІІІ
топ: ІV топ:
V
топ: -Осындай құралдарды көргендерің бар ма?
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады Сызғышты анықтап қарап шығыңдар. Не көріп тұрсыңдар? (сызықшалар) Сызғыштағы сандар арасындағы аралық 1 см құрайды. Ұзындықтың өлшем бірлігі- см. Оны сендер 0-ден 1-ге дейін, 1-ден 2-ге дейін және т.б. аралыққа қарасаңдар көресіңдер. Өлшемдер дұрыс болуы үшін сызғышты дұрыс орналастыру керек: заттың басында 0 санымен дәл келуі керек. САНТИМЕТР- ұзындықтың өлшем бірлігі. ӨЛШЕУІШ-заттардың ұзындығын өлшеуге арналған құрал. ҰЗЫНДЫҚ – өлшеуге келетін шама . -Балалар, дециметр, метр, километр өлшем бірлігінің белгіленуін білетіңдерін бар ма? 10см=1дм Бейне жазбаны көрсету Белсенді оқу әдісі Мақсаты: Ертеде қандай өлшемдерді қолданғанымен танысу. -Ертеде және нелермен ұзындықтарды өлшеген деп ойласыңдар? -Ал енді ертеде қандай өлшемдерді қолданғанымен танысайық.(Слайд)
|
ресурстар |
|
|
Өз үйлері туралы айтып кетеді Суреттер Ұзындық өлшем бірліктердің суреттері. См,
|
|||
|
Болжау |
Үйдің шатыры: Болжау әдісі: 1-тапсырма: өлшеп, тиісті өлшем бірлігімен жазу.(см,) Мақсаты:Ұзындық шамаларын ажырата білу, құралдарын дұрыс таңдай алу.
Дескриптор
. |
Сызғыш,
|
|
|
Қолдану Талдау |
Үйдің терезесі: 2-тапсырма.Кез келген сыныптағы заттарды өлшеу І топ: Бор ІІ топ: Өшіргіш ІІІ топ: Ұштағыш ІV топ: Санау таяқшасы Дескриптор Заттарды өлшей алады.
|
|
|
|
Қолдану Талдау Топпен жұмыс: Қорытынды Бағалау |
Үйдің мұржасы: 3-тапсырма: Оқулықпен жұмыс Жеке-дара жұмыс 61 бет 3-мысал Дескриптор
Үйдің есігі: Сергіту сәті: Бейнетаспа Дәптермен жұмыс: 1.Берілген кесіндінің ұзындығын өлшеп жазады. Дескриптор Кесіндінің ұзындығын өлшеп жаза алады.
Ағаш егу: Геометриялық фигуралардан құрастыру Топпен жұмыс: Дескриптор Геомериялық фигураларды ажырата алады Қолдана алады. Белсенді іс-әрекет түрлерін орындағанда қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтайды. Сонымен Біз өз үйімізді құрдық.үйіміз өте әдемі болды-Ол сендердің еңбектеріңнің арқасында.Енді Біз осы үйде тату-тәтті өмір сүреміз. Бекіту:
Оқушылар бүгінгі сабақты қалай түсінгендерін спикер арқылы білдіреді.
Жасыл-толық түсіндім Қызыл-толық түсіне алмадым Көк-түсінбегендерім бар |
Спикер |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















