Материалдар / Ашық сабақ. Математика 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Математика 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. Математика пәні 2 сынып. Сабақтың тақырыбы: "Әріпті өрнек" 1.2.1.1санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/ теңдік, теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қаңтар 2022
502
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пәні:математика.

Күні: 12.01.18ж

Сынып: 1 «А »

Мектеп: №56 С.Ерубаев атындағы ж.о.м

Мұғалімі: Назаркулова З

Қатысқандар саны: 23

Қатыспағандар саны: -


Сабақтың тақырыбы

Әріпті өрнек


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.1санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/ теңдік, теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу

1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу.


Сабақтың мақсаттары

Барлығы:санды және әріпті өрнектерді ажыратады.

Көбі: санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/ ажыратады, құрастырады, жазады және оқиды

Кейбірі:өз беттерінше әріпті өрнектерді санды өрнектерге айналдырып мәнін таба алады 


Жетістік критерийлері

санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/ ажыратады, құрастырады, жазады және оқиды


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыс

Музыка, дүниетану


АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.


Тілдік құзыреттілік

Әріпті өрнек, санды өрнек


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Амансың ба, алтын күн!

Амансың ба, көк аспан!

Амансың ба, ұстазым!

Амансың ба, достарым!

Жалқаулықты тастайық,

Сабағымызды бастайық.


Шаттық шебері





Сабақтың ортасы

8 минут



М иға шабуыләдісі.

Өткенді еске түсіру. «Табан іздері»

әдісі.



1.Сағат ненің өлшем бірлігі? 
2.Массаның өлшем бірлігін ата? 
3.Бір жылда неше ай бар?  
4.Әріпті өрнекке мысал келтір. 

5.Санды өрнекке мысал келтір. 
6.Ұзындықтың өлшем бірлігін ата? 
7.Бір аптада неше күн бар? 

Жаңа сабақ.

"Ерте, ерте ертеде математика" деген әлемде бір ақсақал өмір сүріпті. Ол ақсақалдың аты - "өрнектер" екен. Оны екі ұлы болыпты . Бірінші ұлы «санды» өрнектер, екінші ұлы «әріпті» өрнектер.

Ақсақалдың балалары ынтымақта, бірлікте бақытты өмір сүріпті. Бір-бірінен ажырамай, ұйымшыл болған екен.


1 тапсырма. Топтық жұмыс.
« Жұптас, ойлан-бөліс» әдісі.Өрнектерді санды және әріпті өрнектерге ажырату.


Х+8; 100-30; 50-у: 7+3: а+12: 23+5.

Санды өрнек әріпті өрнек

100-30; 7+3; 23+5; х+8; 50-у; а+12



























Дескриптор:Санды және әріпті өрнектерді ажыратады.


2 тапсырма. Жеке жұмыс. «Қарлы кесек» әдісі.

Әріпті өрнектерді оқу.

А+3: 50+в; с-а; в+с; 16-х; 70-в












Дескриптор: әріпті өрнектерді оқиды.


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс























Көліктердің суреттері


Сергіту сәті

1 минут

Музыка ырғағымен би қимылдарын жасау











Сергіту сәтіне арналған жинақ


Аяқталуы

16 минут


Қызықты тапсырма

8 минут













3.Тапсырма.Топтық жұмыс. . «Бірге ойлаймыз» әдісі.

Х әрпін пайдаланып, санды өрнекті әріпті өрнекке айналдыру.

1-топ 8+2; 2-топ 12-11; 3-топ 100-20;

8+а; с+2; 12-а; х-11; 100-а; с-20;

Д ескриптор: санды өрнекті әріпті өрнекке айналдырады.








4.Тапсырма. "Тапқыр болсаң, тауып көр". Ауызша орындау.

Автобуста 15 жолаушы болды. Аялдамадан бірнеше адам түсіп қалды.Автобуста неше адам қалды? Жауапты әріпті өрнек түрінде жаз.

Жауабы: 15-х










Дескриптор:әріпті өрнек құрады.

Дәптермен жұмыс.


Оқулық, дәптерлер.



АКТ














Сабақтың соңы

2 минут




Сабақ бойынша рефлексия

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім








Смайликтер


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қабілетіне қарай деңгейлік тапсырмалар беремін


Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?









«Ақылды үкі» әдісі арқылы кері байланыс алу

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Сергіту жаттығуларын жасау



Сыныптағы қауіпсіздік ережелерін сақтау





Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Топтық жұмыс «Бірге ойлаймыз» әдісі

2: «Қарлы кесек» әдісі

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Топтың ұйымшылдығы менжұмыстардың жүйелі ұйымдастырылуы

2:Жаңа әдіс- тәсілдерді тиімді қолдану

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?




Сабақ бойынша тәлімгердің кері байланысы

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз . Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз .


Сабақ мақсаттары \ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ?

Оқу мақсаттары дұрыс әрі нақты қойылды


Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме ?

Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді


Жеткізбесе неліктен ?



Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақты саралау, бағалау дұрыс жүргізілді


Сабақтыңтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Уақыт кезеңдерге дұрыс бөлінді және тиімді пайдаланылды


Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды ? Неліктен ?

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!