Материалдар / Ашық сабақ Математика 2 сынып

Ашық сабақ Математика 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2023
269
4 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді: Б. Сагинбаев

Бөлім

1СШамалар және олардың өлшем бірліктері

Педагогтіңаты-жөні

Жуманова А

Күні

18.10.2022 ж

Сынып: 2

Қатысушыларсаны: 21

Қатыспағандарсаны:

Сабақтыңтақырыбы

Ұзындық.Ұзындықтың өлшем бірліктері

Оқубағдарламасынасәйкес оқытумақсаттары

2.1.3.2.**Ұзындық(м)/масса(ц)өлшембірліктерінқолданыпөлшеу.

2.1.3.4.**Ұзындық(см,дм,м)/ масса(кг,ц)өлшембірліктерінолардыңарақатысынасүйеніптүрлендіру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар ұзындықтың өлшем бірлігі – метрді біледі. Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді, салыстыруды,мәндерінқосуды және азайтуды үйренеді.

Көптегеноқушыларұзындықбірліктерініңарасындағыбайланыстытүсінеді,қолданады.

Кейбіроқушыларшығармашылыққаберілгентапсырмалардыорындайды,түсіндіреді.Түрлідереккөздеріненежелгіөлшембірліктері мен олардыңқатынастары туралыбіледі.


Сабақтың

кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы

10 мин

Кіріспе-қызықтырушылық кезеңіПрактикалық жұмыстар

Мысалы, жолақтардыңұзындықтарын, балалардың бойларын, сыныптағыгүл жапырағының ұзындығын анықтау жаттығуларыорындалады.Қай фигура ұзын?Негеолайойлайсың?

Заттардың ұзындығынбеттестіружәне

тұстастыру, «көзмөлшерімен»салыстыру

әрекеті орындалады.

Керібайланыс:

«Көршіңебірсөзтаңда».

Ұзындықтыөлшеумен салыстырудыкөрсететінсуреттер.

Сабақтың ортасы

20 мин

Операционалдық-танымдық кезеңіОқулықпенжұмыс.


Оқулықпенжұмыс.


Қалыптастырушыбағалау.

Оқулық



.2-тапсырмада ұзындық өлшем бірліктерінсалыстыру

а) 39 см = 3дм 9 см;

ә) 4 дм 8 см мен 48 см-ді салыстыр.48 см =40см+8см =4 дм8 см

Ойсергек:«Теңіздегікапитан».

«Теңіздегікапитан»дегенде,қозғалысқа түседі.

«Суға адам батты» дегенде, орталарына біроқушыныалыпшеңбержасаптұрады.

«Түскі ас» дегенде, 4 оқушыдан бірігіп, тамақ ішусәтін бейнелейді.

«Еден жуатын адам» дегенде, жұптасыпқимылдайды.

3-тапсырмада айырмалық салыстыруға есепшығарады.

  • Бір санның екінші саннан қанша артық немесеқанша кем екенін білу үшін көп саннан кішісандыазайту.

  • Айырманың мәні үлкен сан кішісінен қаншаартық және кішісі үлкенінен қанша кем екенінбілдіреді.

62 мен 9191–62=29

62саны91 -ден29-ғакем, ал91саны 62-ден29-ғаартық.


2-тапсырмадаұзындықөлшембірліктерінсалыстыру,

түрлендіру, практикалықәрекеттері орындалады,қорытындыланады.

Қимылды жаттығуорындайды.




3-тапсырмада айырмалықсалыстыруға есепшығарады:

  1. мәтіндітүсініпоқиды;

  2. шартын, сұрағынажыратады;

  3. есептіңсұрағынажауапберу үшін өрнек құрады,амал таңдайды, мәнінтабады;

  4. есептің жауабынжазады.

  5. тексереді.

2-тапсырма.

Критерий:

ұзындықөлшембірліктерін олар

Мұғалімніңоқушылармен керібайланысы:

«Мадақтама».


Ұзындықты өлшеуқұралдары.

«Өлшем бірліктері»көрнекікестелері.



10 мин

62 м, алстадиондыкі– 62 м, ал стадиондыкі –91м.Спортзалға 91 м. Спортзалқарағандастадиондағы ұзындығы стадионғажүгіружолы қанша қарағанда қанша метрұзын? кем?

Шешуі: Шешуі:

91 –62 =29 91 –62 =29

Жауабы: 29 метр кем. Жауабы: 29 метр .

4-тапсырма.6 да= 60см;1м =100 см.

Ж: 60 смшығуүшін100см-ді 40 см-гекемітукерек.

5- тапсырма Мысалы, 7 дм 9 см мен 9дм 7 см-ді салыстыр.

7 дм9 см= 79см 9 дм7см= 97см Демек, 79 см< 97см.

6-тапсырмада сынық сызықтың буындарын өлшеубарысында сынық сызықтың әр кесіндісі буын депаталатынын еске түсіреді. Әр буынның ұзындығынжекеөлшейді. Әрбуынның ұзындығынқосады.

Суретте бейнеленген сынық сызық неше буыннантұрады?






.


  1. тапсырмада

теңдік тура болатындай,белгісіз сандардыажыратады және ұзындықөлшем бірліктерінсалыстырады.




  1. тапсырмадасынық сызықтыңбуындарын өлшеубарысында сынықсызықтыңәркесіндісі

буындеп аталатынынеске








Дескриптор:

  • бірінші суреттеберілген сынықсызықтың буын санынанықтайды,буындарыныңұзындығын қосады;



  • Әрбуыннешесм-гетең?

  • Бірінші,екіншісуреттеберілгенсынықсызықтыңжалпы ұзындығы неше см? Қызыл түсті кесіндініңұзындығынеше см?

  • Қайсынықсызықтыңұзындығықызылтүсті

  • кесіндініңұзындығынатең?

Қосымшаақпаратпентанысады.

Өлшеуіш құралдарда санақ басы ретінде 0 саныалынады.

Бүгіндебізқолданыпжүргенсызғышалғашрет

Францияда пайда болған. Оны тек ағаштан ғанажасаған.

түсіреді. Қызыл кесіндініңұзындығына тең сынықсызықтыанықтайды.

Ақпараттық мәліметпентанысады.


Сабақтың


Соңы

5 мин

Рефлексиялық-бағалаукезеңі

«Блум түймедағы» әдісі бойынша сабақтықорытындылау.

Блум түймедағының алты күлтесі – сұрақтар типініңалты түрі.

1.Қарапайымсұрақ:

  • Бүгінқандайтақырыппентаныстың?

2. Анықтаушы сұрақ:

  • Қандайжаңасөздер,терминдерүйрендің?

3.Интерпретациялық(түсіндіруші)сұрақ.

  • Неліктен үлкен заттарды сантиметрмен өлшейалмайсың?

4.Шығармашылықсұрақ:

  • Заттарды ұзындығына қарай салыстырғанда қандайсөздерді пайдаланасың?

5. Бағалаусұрағы:

  • Ұзындықты өлшеудің құралы мен массаныөлшеудіңқұралыныңайырмашылығынеде?

6.Тәжірибеліксұрақ:

  • Аяқкиіміңнің (кітабыңның, қаламыңның т.б.)ұзындығын сызғыштың көмегімен өлшеп, неше смекенінайта аласың ба?

Оқушылардың сабақ материалын меңгеру деңгейінанықтауүшін сабақтың барысындақадағаланады.

Жұптық,топтықталқылауғаназараударылады.

Сұрақтарғажауап береді.

Керібайланыс:

«Блумтүймедағы»әдісі.















Гүл

күлтешелері


Талқылауға әр оқушының қатысуы тиіс. Олардыңжауаптарын тыңдағанда нені түсінбейтінінанықталады. Қадағалау нәтижесінде оқушыларғақандайкөмек көрсетуқажеттігіанықталады.

Бүгінгісабақтаоқушымеңгеруітиісдағдылар:

  • кесіндіні өлшеу дегеніміз – оның ұзындығын табуекендігінтүсіну;

  • ұзындықөлшембірлігі«сантиметр,метр»белгілеу,оқу;

  • сызғыштыңкөмегіменұзындықтыөлшеу;

  • ұзындық өлшем бірлігі «см, дециметр, метр»белгілеу,оқу;

  • ұзындық бірліктерінің арасындағы байланыстытүсіну,қолдану;

  • заттарды салыстыру барысында ұзындықұғымдарынбілдіретінтерминдерді(«бірдей»,

«әртүрлі»,«ұзын»,«қысқа»,«биік»,«аласа»,

«ұзындықтыңмәні ...см-гетең»)қолдану.



450 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ