|
Бөлімі: |
2 СБӨЛІМ. ЖИЫНДЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ ЭЛЕМЕНТТЕРІН БЕЛГІЛЕУ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: 26 Қатыспағандар саны:3 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиындардың қиылысуы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.2.Сандардың жазылуындағы цифрлар саны, 2-ге бөлінуі, сандық тізбектегі алатын орындары, т.б. бойынша сандық жиындар құру жəне жіктеу (бөліктеу) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: сандар жазбасындағы цифрлар саны бойынша сандық жиындарды құрады жəне диаграмма арқылы көрсетеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады; Жиын элементтерін іріктейді, жиынға атау таңдайды; Кейбір оқушылар орындай алады: таңдалған белгі бойынша жиындар қиылысына тиісті элементті анықтайды;. |
|
Тілдік мақсат |
Пəндік лексика жəне терминология. Жиындарқиылысы. Жиынэлементтері. Сабақта диалог/жазуүшінпайдаланатынсөйлемдер. Талқылау. Жиын құрыңдар. Жиынға атау беріңдер. Жиын элементтерінің санын анықтаңдар; Екі жиынның қандай элементтері қиылысатынын анықтаңдар. |
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Басы
2мин. 4мин |
Балаларды 5 топқа бөлемін. Үй тапсырмасын тексеру Мұғалім сөзі: -Бізге бүгін қонаққа кішкентай доста-рымыз келіпті.Олар ға өзіміздің білімді балалар екенімізді көрсетейікші қане! |
Психологиялық дайындық: Қыстың күні терезеден Бізге күле қарапты. Сондай жақсы көңіл-күймен Бастайық бұл сабақты. 1.Өрнектерді тізбектеп оқиды,мәнін айтады ( басқа балалар өз жұмыстарын тексереді ) 2. Ойын "Адасқан сөздер": 1.Қасиеттері, белгілері ортақ нысандар тобы .............. деп аталады. 2.Жиынды құрайтын нысандарды оның ............. дейміз. 3.Жиынды бейнелеу үшін............ қолданылады . 4. b € А в элементі А жиынына .......... Керекті сөздер: элементтері, Эйлер-Венн диаграммасы, жиын, тиісті |
Дескриптор: 1.Жиын туралы айтады; 2.Жиынға тиісті емес элементті анықтайды; Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: |
ДК экраны
слайд |
|
Ортасы
6 мин. Білу |
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Жиын құрастыр» Әңгіме жүргізу: Қандай ұлт өкілдерін білесіңдер? Қазақстанды негекөп ұлтты ел дейміз?
|
Жиындарды құрастыруды, жіктеуді,жиындардың қиылысына элементтердің тиістілігін анықтайды, жазады.
Олеся Зухра
Жібек Арман Иван Кеудеше Музыкалық Киген аспаппен Сұрақтарға жауап бере отырып , ел тәуелсіздігі, ұлттар достығы мен татулығы, оның пайдасы туралы ойларын ортаға салады |
Дескриптор: 1.Балаларды екі жиынға топтастырады; 2. Екі жиында да тұрған баланың есімін атайды; 3. Шеңберге балалардың есімін жазады; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны слайд 2-сынып оқулығы |
|
4 мин. Түсіну |
2- тапсырма: « Сандарды ата» |
Жұппен жұмыс. Жиындардың қиылысқан тұсына қандай сандар түскенін анықтау. Неге олай орналасқанын түсіндіру.
32 27 11 12
100 45 200 300 47 400 Екі таңбалы 40-тан үлкен сандар жиыны сандар жиыны |
Дескриптор:
1.Екі таңбалы сандар
жиын-ындағы сандар-ды атайды; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
ДК экраны 2-сынып оқулығы |
|
Қолдану 5 мин |
3- тапсырма Сандар жиынын құрастыр Топта жұмыс істеу ережесін еске түсіру |
Топпен жұмыс Топ мүшелері бірігіп әр түрлі сандар жиынын құрастырады 0 20 12 48 50 13 55 900 100 6 7 11 18 200 38 800
20 12 48 50 13 55 11 18 38
7
900 100 200 800
55 900 100 200 800 |
Дескриптор: 1.Әр жиынға тиісті элементті анықтайды; 2.Әр жиынға тиісті элементті жазады; ; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Оқулық, Сан дар |
|
3 мин |
4- тапсырма Сандарды жуық ондыққа дейін дөңгелектеуді еске түсіру |
Ойын: Тізбекті жалғастыр Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды 8 2 5 Оқушылар кезекпен оқып мәнін табады. |
Дескриптор: 1. Сандарды жуық ондыққа толықтырып атайды ; 2.Екінші қосылғышты тауып жазады; ҚБ: Бас бармақ арқылы өзін-өзі бағалау.
|
слайд |
|
Сергіту сәті 2 мин. |
|
Қимыл- қозғалыс жаттығулары |
|
ДК экраны |
|
4 мин. |
4ә- тапсырма: |
Ойын : Кім жылдам? Өзіндік жұмыс Өрнектердің мәнін табады 13+19 43+29 73-29 25+29 65+29 65-49 37+39 37+29 95-79 |
Дескриптор: 1.Екі таңбалы сандарды ауыз-ша
қосады; |
Үлес тірмелі кар точка, слайд |
|
3мин |
Логикалық тапсырма |
Заңдылықты анықтап, тиісті санды тап
|
Дескриптор: 1.Заңдылықты анықтайды 2.Қажетті санды табады; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
слайд |
|
Сабақ ты бекіту 7 мин |
Сұрақ жауап арқылы сынып ішіндегі заттардан қандай жиын құрастыруға болатынын анықтату |
Топтық жұмыс Сынып ішіндегі заттардан жиын құрастырады,жиындарға тиісті элементтерді анықтайды, жиын қиылысына тиісті элементті табады, 1- топ 1.Төртбұрышты заттар жиыны (тақта, кітап, парта, терезе, шкаф, батарея т.б.) 2.Ағаштан жасалған заттар жиыны (кітап, парта, , шкаф, үстел, дәптер, орындық т.б.) 2- топ 1. Төртбұрышты фигуралар жиыны 2. Көк түсті фигуралар жиыны 3- топ 1. Екі таңбалы сандар жиыны 2 .Нөлмен аяқталатын сандар жиыны 4-топ 1.Үшбұрыштар жиыны 2.Сары түсті фигуралар жиыны |
Дескриптор: 1.Әр жиынға тиісті элементті анықтайды; 2.Әр жиынға тиісті элементті жазады; 3. Шеңберлердің қиылысына ортақ элементті табады |
Суреттер, Сөз- Дер, Сан- дар |
|
Соңы
1мин. |
Үй тапсырмасы: 55-бет № 5 |
|
|
2-сы-нып оқулығы. |
|
Кері байланыс 1 мин. |
Бүгінгі сабақтағы жетістігіңді көрсет |
Бүгінгі сабақтағы жетістігін жетістік баспалдағы арқылы көрсетеді |
|
слайд |
|
Баға лау 1мин |
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық , жұптық, өзіндік жұмыстары ескеріледі. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Математика. Жиындардың қиылысуы. 2-сынып
|
Бөлімі: |
2 СБӨЛІМ. ЖИЫНДЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ ЭЛЕМЕНТТЕРІН БЕЛГІЛЕУ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: 26 Қатыспағандар саны:3 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиындардың қиылысуы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.2.Сандардың жазылуындағы цифрлар саны, 2-ге бөлінуі, сандық тізбектегі алатын орындары, т.б. бойынша сандық жиындар құру жəне жіктеу (бөліктеу) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындай алады: сандар жазбасындағы цифрлар саны бойынша сандық жиындарды құрады жəне диаграмма арқылы көрсетеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады; Жиын элементтерін іріктейді, жиынға атау таңдайды; Кейбір оқушылар орындай алады: таңдалған белгі бойынша жиындар қиылысына тиісті элементті анықтайды;. |
|
Тілдік мақсат |
Пəндік лексика жəне терминология. Жиындарқиылысы. Жиынэлементтері. Сабақта диалог/жазуүшінпайдаланатынсөйлемдер. Талқылау. Жиын құрыңдар. Жиынға атау беріңдер. Жиын элементтерінің санын анықтаңдар; Екі жиынның қандай элементтері қиылысатынын анықтаңдар. |
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Басы
2мин. 4мин |
Балаларды 5 топқа бөлемін. Үй тапсырмасын тексеру Мұғалім сөзі: -Бізге бүгін қонаққа кішкентай доста-рымыз келіпті.Олар ға өзіміздің білімді балалар екенімізді көрсетейікші қане! |
Психологиялық дайындық: Қыстың күні терезеден Бізге күле қарапты. Сондай жақсы көңіл-күймен Бастайық бұл сабақты. 1.Өрнектерді тізбектеп оқиды,мәнін айтады ( басқа балалар өз жұмыстарын тексереді ) 2. Ойын "Адасқан сөздер": 1.Қасиеттері, белгілері ортақ нысандар тобы .............. деп аталады. 2.Жиынды құрайтын нысандарды оның ............. дейміз. 3.Жиынды бейнелеу үшін............ қолданылады . 4. b € А в элементі А жиынына .......... Керекті сөздер: элементтері, Эйлер-Венн диаграммасы, жиын, тиісті |
Дескриптор: 1.Жиын туралы айтады; 2.Жиынға тиісті емес элементті анықтайды; Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: |
ДК экраны
слайд |
|
Ортасы
6 мин. Білу |
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. 1-тапсырма: «Жиын құрастыр» Әңгіме жүргізу: Қандай ұлт өкілдерін білесіңдер? Қазақстанды негекөп ұлтты ел дейміз?
|
Жиындарды құрастыруды, жіктеуді,жиындардың қиылысына элементтердің тиістілігін анықтайды, жазады.
Олеся Зухра
Жібек Арман Иван Кеудеше Музыкалық Киген аспаппен Сұрақтарға жауап бере отырып , ел тәуелсіздігі, ұлттар достығы мен татулығы, оның пайдасы туралы ойларын ортаға салады |
Дескриптор: 1.Балаларды екі жиынға топтастырады; 2. Екі жиында да тұрған баланың есімін атайды; 3. Шеңберге балалардың есімін жазады; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны слайд 2-сынып оқулығы |
|
4 мин. Түсіну |
2- тапсырма: « Сандарды ата» |
Жұппен жұмыс. Жиындардың қиылысқан тұсына қандай сандар түскенін анықтау. Неге олай орналасқанын түсіндіру.
32 27 11 12
100 45 200 300 47 400 Екі таңбалы 40-тан үлкен сандар жиыны сандар жиыны |
Дескриптор:
1.Екі таңбалы сандар
жиын-ындағы сандар-ды атайды; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
ДК экраны 2-сынып оқулығы |
|
Қолдану 5 мин |
3- тапсырма Сандар жиынын құрастыр Топта жұмыс істеу ережесін еске түсіру |
Топпен жұмыс Топ мүшелері бірігіп әр түрлі сандар жиынын құрастырады 0 20 12 48 50 13 55 900 100 6 7 11 18 200 38 800
20 12 48 50 13 55 11 18 38
7
900 100 200 800
55 900 100 200 800 |
Дескриптор: 1.Әр жиынға тиісті элементті анықтайды; 2.Әр жиынға тиісті элементті жазады; ; ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
Оқулық, Сан дар |
|
3 мин |
4- тапсырма Сандарды жуық ондыққа дейін дөңгелектеуді еске түсіру |
Ойын: Тізбекті жалғастыр Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды 8 2 5 Оқушылар кезекпен оқып мәнін табады. |
Дескриптор: 1. Сандарды жуық ондыққа толықтырып атайды ; 2.Екінші қосылғышты тауып жазады; ҚБ: Бас бармақ арқылы өзін-өзі бағалау.
|
слайд |
|
Сергіту сәті 2 мин. |
|
Қимыл- қозғалыс жаттығулары |
|
ДК экраны |
|
4 мин. |
4ә- тапсырма: |
Ойын : Кім жылдам? Өзіндік жұмыс Өрнектердің мәнін табады 13+19 43+29 73-29 25+29 65+29 65-49 37+39 37+29 95-79 |
Дескриптор: 1.Екі таңбалы сандарды ауыз-ша
қосады; |
Үлес тірмелі кар точка, слайд |
|
3мин |
Логикалық тапсырма |
Заңдылықты анықтап, тиісті санды тап
|
Дескриптор: 1.Заңдылықты анықтайды 2.Қажетті санды табады; ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау |
слайд |
|
Сабақ ты бекіту 7 мин |
Сұрақ жауап арқылы сынып ішіндегі заттардан қандай жиын құрастыруға болатынын анықтату |
Топтық жұмыс Сынып ішіндегі заттардан жиын құрастырады,жиындарға тиісті элементтерді анықтайды, жиын қиылысына тиісті элементті табады, 1- топ 1.Төртбұрышты заттар жиыны (тақта, кітап, парта, терезе, шкаф, батарея т.б.) 2.Ағаштан жасалған заттар жиыны (кітап, парта, , шкаф, үстел, дәптер, орындық т.б.) 2- топ 1. Төртбұрышты фигуралар жиыны 2. Көк түсті фигуралар жиыны 3- топ 1. Екі таңбалы сандар жиыны 2 .Нөлмен аяқталатын сандар жиыны 4-топ 1.Үшбұрыштар жиыны 2.Сары түсті фигуралар жиыны |
Дескриптор: 1.Әр жиынға тиісті элементті анықтайды; 2.Әр жиынға тиісті элементті жазады; 3. Шеңберлердің қиылысына ортақ элементті табады |
Суреттер, Сөз- Дер, Сан- дар |
|
Соңы
1мин. |
Үй тапсырмасы: 55-бет № 5 |
|
|
2-сы-нып оқулығы. |
|
Кері байланыс 1 мин. |
Бүгінгі сабақтағы жетістігіңді көрсет |
Бүгінгі сабақтағы жетістігін жетістік баспалдағы арқылы көрсетеді |
|
слайд |
|
Баға лау 1мин |
Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық , жұптық, өзіндік жұмыстары ескеріледі. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




