|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Өтемісов атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерғарина А.Ә |
|||||
|
Күні: |
15.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 3 «Б» |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№50 сабақ. Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есеп шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 25 минут Сабақты қорыту 7 минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Сиқырлы әріптер» арқылы топқа бөлу. Өткенді пысықтау 6-тапсырма Фигуралардың боялған және боялмаған бөлігін анықтау. 1 1 1 1 1 7 12 12 9 8 6 11 11 8 7 7 12 12 9 8 Жаңа тақырып Топтық жұмыс Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Заттың бағасын,санын,құнын қалай табуға болатынын есіңе түсір. Қ=б*с Б=қ:с С=қ:б Ұжымдық жұмыс 2 тапсырма. Кесте бойынша есеп құрастырып, оларды шығар 1) Ш: Қ=б*с=8*8=64 Ж: 64 теңге 2) Ш: С=қ:б=81:9=9 Ж: 9 дана 3) Ш: Б=қ:с Б=90:9=10 Ж:10 теңге Топтық жұмыстар: 3 тапсырма І топ (Қ) Бір жапсырманың бағасын біліп, 9 жапсырманың құнын тап Ш: Б=қ*с Б= 40тг:5=8тг Қ=б*c Қ=8тг*9=72тг Жауабы: 9 жапсырма 72тг 4 тапсырма ІІ топ (Б) Кесте бойынша есеп құрастырып шығар Ш: Б=қ*с Б=42:6=7тг С=қ:б С=63:7=9 дана Жауабы: 63 тг -9 қарандаш ІІІ топ (С) Кесте бойынша есеп құрастырып шығар Ш: Б=қ*с Б=36:4=9тг Жауабы: 1 қаламның бағасы 9 тг ЕБҚ 5-тапсырма Есепте 360+458=818 900-165=735 809-145=664 357+283=640 506-99=407 708-136=572 7-тапсырма Есепте «Кім жылдам?» ойыны 9*7+49:7= 63+7=70 100-4*6=100-24=76 8*9+7*5=72+35=107 9*4+81:9=36+9=45 70-6*7=70-42=28 90-64:8=90-8=82 45:9+72:8=5+9=14 56:8+56:7=7+8=15 42:7*9+28=63+28=91 Ұжымдық тапсырма 8-тапсырма Әрбір тіктөртбұрыш қанша бөлікке бөлінген? Үлестерді жаз. 6 дан 1 (бөлігі) боялған 3 тен 1 (бөлігі) боялған 2 ден 1 (бөлігі) боялған 12 ден 1 (бөлігі) боялған Үй тапсырмасы № 6 есеп Бағалау.
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Есепті шығарады Жұптық жұмыс жасайды Есепті шығарады Ойын ойнайды Тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: « Сиқырлы шапалақ» әдісі Дескриптор: Боялған және боялмаған бөліктерді бөлшек түрінде жазады-1б Дескриптор: Заттың бағасын,санын, құнын қалай табуға болатынын біледі-1б Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Есепті шығарады-1б Дескриптор: Бір заттың бағасын табады-1б 9 жапсырманың құнын табады-1б Дескриптор: Бір заттың бағасын табады-1б 63 теңгеге қанша дана қарындаш келетінін табады-1б Дескриптор: Формуласын табады-1б 1 қаламның Бағасын табады – 1 б Дескриптор: Есепті баған түрінде шығарады-1б Жауабын жазады-1б Дескриптор: Амалдың орындалу ретін анықтайды-1б Мәнін шығарады-1б Дескриптор: Бөлік санын анықтайды-1б Боялған бөлігін анықтайды-1б Өзін-өзі бағалау парағы «Нысана әдісі» |
Әріптер жазылған парақтар Суреттер оқулық Плакат Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Оқулық Кесте Жұмыс дәптері Тақта Оқулық Дәптер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық тақта Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Математика 3 сынып
Ашық сабақ Математика 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
М.Өтемісов атындағы орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерғарина А.Ә |
|||||
|
Күні: |
15.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 3 «Б» |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№50 сабақ. Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есеп шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтыңортасы 25 минут Сабақты қорыту 7 минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Сиқырлы әріптер» арқылы топқа бөлу. Өткенді пысықтау 6-тапсырма Фигуралардың боялған және боялмаған бөлігін анықтау. 1 1 1 1 1 7 12 12 9 8 6 11 11 8 7 7 12 12 9 8 Жаңа тақырып Топтық жұмыс Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Заттың бағасын,санын,құнын қалай табуға болатынын есіңе түсір. Қ=б*с Б=қ:с С=қ:б Ұжымдық жұмыс 2 тапсырма. Кесте бойынша есеп құрастырып, оларды шығар 1) Ш: Қ=б*с=8*8=64 Ж: 64 теңге 2) Ш: С=қ:б=81:9=9 Ж: 9 дана 3) Ш: Б=қ:с Б=90:9=10 Ж:10 теңге Топтық жұмыстар: 3 тапсырма І топ (Қ) Бір жапсырманың бағасын біліп, 9 жапсырманың құнын тап Ш: Б=қ*с Б= 40тг:5=8тг Қ=б*c Қ=8тг*9=72тг Жауабы: 9 жапсырма 72тг 4 тапсырма ІІ топ (Б) Кесте бойынша есеп құрастырып шығар Ш: Б=қ*с Б=42:6=7тг С=қ:б С=63:7=9 дана Жауабы: 63 тг -9 қарандаш ІІІ топ (С) Кесте бойынша есеп құрастырып шығар Ш: Б=қ*с Б=36:4=9тг Жауабы: 1 қаламның бағасы 9 тг ЕБҚ 5-тапсырма Есепте 360+458=818 900-165=735 809-145=664 357+283=640 506-99=407 708-136=572 7-тапсырма Есепте «Кім жылдам?» ойыны 9*7+49:7= 63+7=70 100-4*6=100-24=76 8*9+7*5=72+35=107 9*4+81:9=36+9=45 70-6*7=70-42=28 90-64:8=90-8=82 45:9+72:8=5+9=14 56:8+56:7=7+8=15 42:7*9+28=63+28=91 Ұжымдық тапсырма 8-тапсырма Әрбір тіктөртбұрыш қанша бөлікке бөлінген? Үлестерді жаз. 6 дан 1 (бөлігі) боялған 3 тен 1 (бөлігі) боялған 2 ден 1 (бөлігі) боялған 12 ден 1 (бөлігі) боялған Үй тапсырмасы № 6 есеп Бағалау.
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Есепті шығарады. Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Есепті шығарады Жұптық жұмыс жасайды Есепті шығарады Ойын ойнайды Тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: « Сиқырлы шапалақ» әдісі Дескриптор: Боялған және боялмаған бөліктерді бөлшек түрінде жазады-1б Дескриптор: Заттың бағасын,санын, құнын қалай табуға болатынын біледі-1б Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Есепті шығарады-1б Дескриптор: Бір заттың бағасын табады-1б 9 жапсырманың құнын табады-1б Дескриптор: Бір заттың бағасын табады-1б 63 теңгеге қанша дана қарындаш келетінін табады-1б Дескриптор: Формуласын табады-1б 1 қаламның Бағасын табады – 1 б Дескриптор: Есепті баған түрінде шығарады-1б Жауабын жазады-1б Дескриптор: Амалдың орындалу ретін анықтайды-1б Мәнін шығарады-1б Дескриптор: Бөлік санын анықтайды-1б Боялған бөлігін анықтайды-1б Өзін-өзі бағалау парағы «Нысана әдісі» |
Әріптер жазылған парақтар Суреттер оқулық Плакат Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Оқулық Кесте Жұмыс дәптері Тақта Оқулық Дәптер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық тақта Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз















