|
Білім беру ұйымының атауы |
Панфилов атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар.Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Лукпанова.К |
|||||
|
Күні: |
25.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№115 сабақ Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана біледі |
|||||
|
Құндылық |
Ашықтық. Ынтымақтастық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақтың соңы Сабақты бекіту Кері байланыс Бағалау |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) Психологиялық ахуал Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Оқу тапсырмасы:74 -бет, №7 Тақырыпты ашу Мозайка әдісімен Ширату тапсырмасы. «Голо сағат» Ұлы композиторлар мен музыканттар туралы әңгімелеу.
Вольфганг Амадей Моцарт – австриялық композитор және хас шебер – музыкант. Ол – ең танымал классикалық композиторлардың бірі. №1 – тапсырма Моцарт 17 жасқа келгенше 4 опера, одан 3 есе артық симфония, симфониядан 2 есе артық соната жазған. Осы уақыттарда жас композитор барлығы қанша ірі шығарма жазған? Көбейтудің қалай орындалғанына қара Жазамын: бірінші көбейткіш – 23, бірліктердің астында екінші көбейткіш – 5. Бірліктерді көбейтемін: 3 · 5 = 15, 5 санын бірліктің астына жазамын, ал 1 ондықты ойымда сақтаймын. Ондықтарды көбейтемін: 2 · 5 = 10, ойдағы 1 ондықты қосамын, 11 ондық болады, бұл – 1 жүздік және 1 ондық. 1 саны ондықтың астына жазылады. Ал сол жағына 1 жүздікті жазамын. Жауабын оқимын: 115. ә) Бөлудің қалай орындалғанына қара.
Белсенді оқу ортасы: №3-тапсырма «Бірік, топтас, талқыла» әдісі Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. І топ ІІ топ 47 · 2 84 : 7 133 · 3 111 : 3 42 · 3 18 · 4 234 · 2 154 : 7 84 : 6 936 : 3 134 : 2 27 · 3 №4-тапсырма «Жұптық жұмыс» планшет әдісімен Теңдеулерді шеш. 135 : 5 + у = 542 х – 39 · 4 = 150 у – 69 · 4 = 500 900 – х = 216 : 3 ЕБҚ
№5 – тапсырма Есепті шығар. Жеке жұмыс
Зертте ФС №8 - тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой.
ЕБҚ
Саралау тапсырмасы «АВС» әдісімен
«Боуллинг»ойыны Оқу тапсырмасы:76 -бет, №7 «Бағдаршам» әдісімен |
Сәлемдеседі Тыңдайды. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы бір-біріне ізгі тілектерін айтады. Ұлы композиторлар мен музыканттар туралы мәлімет алады және оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады Көбейтудің қалай орындалғанын қарайды
Бөлудің қалай орындалғанын қарайды
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлуге берілген тапсырманы орындайды
Күрделі теңдеулерді шешу үшін қосымша есептеулерді орындап, алдымен оларды ықшамдап алады
5 тапсырманы орындайды ФС тапсырмасын орындайды
Саралау тапсырмаларын орындайды Кері байланыс беред |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор -Өрнек құрады -1б Мәнін табады-1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жазады-1б мәнін есептейді -1б Дескриптор: Теңдеулерді ықшамдайды, шешеді -1б Мәнін табады -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өрнек құрады-1б Өрнектің мәнін тауып,жауабын жазады-1б Дескриптор: Теңдіктер тура болатындай, таңба қояды-1б Дәлелдейді-1б ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау. ҚБ: Жарайсың!.
«Өзін-өзі бағалау» бетшесі бойынша бағаланады |
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Слайд Слайд, дәптер Оқулық, дәптер Слайд, суреттер ЕБҚ тапсырмасы Слайд, дәптер Таратпа қағаз |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Математика 3-сынып
Ашық сабақ .Математика 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Панфилов атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар.Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Лукпанова.К |
|||||
|
Күні: |
25.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№115 сабақ Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана біледі |
|||||
|
Құндылық |
Ашықтық. Ынтымақтастық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті Сабақтың соңы Сабақты бекіту Кері байланыс Бағалау |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) Психологиялық ахуал Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Оқу тапсырмасы:74 -бет, №7 Тақырыпты ашу Мозайка әдісімен Ширату тапсырмасы. «Голо сағат» Ұлы композиторлар мен музыканттар туралы әңгімелеу.
Вольфганг Амадей Моцарт – австриялық композитор және хас шебер – музыкант. Ол – ең танымал классикалық композиторлардың бірі. №1 – тапсырма Моцарт 17 жасқа келгенше 4 опера, одан 3 есе артық симфония, симфониядан 2 есе артық соната жазған. Осы уақыттарда жас композитор барлығы қанша ірі шығарма жазған? Көбейтудің қалай орындалғанына қара Жазамын: бірінші көбейткіш – 23, бірліктердің астында екінші көбейткіш – 5. Бірліктерді көбейтемін: 3 · 5 = 15, 5 санын бірліктің астына жазамын, ал 1 ондықты ойымда сақтаймын. Ондықтарды көбейтемін: 2 · 5 = 10, ойдағы 1 ондықты қосамын, 11 ондық болады, бұл – 1 жүздік және 1 ондық. 1 саны ондықтың астына жазылады. Ал сол жағына 1 жүздікті жазамын. Жауабын оқимын: 115. ә) Бөлудің қалай орындалғанына қара.
Белсенді оқу ортасы: №3-тапсырма «Бірік, топтас, талқыла» әдісі Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. І топ ІІ топ 47 · 2 84 : 7 133 · 3 111 : 3 42 · 3 18 · 4 234 · 2 154 : 7 84 : 6 936 : 3 134 : 2 27 · 3 №4-тапсырма «Жұптық жұмыс» планшет әдісімен Теңдеулерді шеш. 135 : 5 + у = 542 х – 39 · 4 = 150 у – 69 · 4 = 500 900 – х = 216 : 3 ЕБҚ
№5 – тапсырма Есепті шығар. Жеке жұмыс
Зертте ФС №8 - тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой.
ЕБҚ
Саралау тапсырмасы «АВС» әдісімен
«Боуллинг»ойыны Оқу тапсырмасы:76 -бет, №7 «Бағдаршам» әдісімен |
Сәлемдеседі Тыңдайды. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы бір-біріне ізгі тілектерін айтады. Ұлы композиторлар мен музыканттар туралы мәлімет алады және оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады Көбейтудің қалай орындалғанын қарайды
Бөлудің қалай орындалғанын қарайды
Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлуге берілген тапсырманы орындайды
Күрделі теңдеулерді шешу үшін қосымша есептеулерді орындап, алдымен оларды ықшамдап алады
5 тапсырманы орындайды ФС тапсырмасын орындайды
Саралау тапсырмаларын орындайды Кері байланыс беред |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор -Өрнек құрады -1б Мәнін табады-1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жазады-1б мәнін есептейді -1б Дескриптор: Теңдеулерді ықшамдайды, шешеді -1б Мәнін табады -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өрнек құрады-1б Өрнектің мәнін тауып,жауабын жазады-1б Дескриптор: Теңдіктер тура болатындай, таңба қояды-1б Дәлелдейді-1б ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау. ҚБ: Жарайсың!.
«Өзін-өзі бағалау» бетшесі бойынша бағаланады |
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Слайд Слайд, дәптер Оқулық, дәптер Слайд, суреттер ЕБҚ тапсырмасы Слайд, дәптер Таратпа қағаз |
||
шағым қалдыра аласыз



























