|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 19. А.Оразбаева атындағы жббм КММ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Усенова Дана |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ.Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдануды үйренеді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық-заман талабы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Карта «Тобато»
Оқушылар көбейту кестесін еске түсіру мақсатында «Тобата» әдісі арқылы миға шабуыл жасау. Оқушыларды үш топқа бөлу.
Өткенді пысықтау. Үй тапсырмасын сұрау. 5-тапсырма Теңдеулерді шеш. 96:4+х=257 у-95:5=800 24+х=257 у-19=800 Х=257-24 у=800+19 Х=233 у=819 96:4+233=257 819-95:5=800 257=257 800=800 84:6*в=140 147:7*в=210 14*в=140 21*в=210 В=140:14 в=210:21 В=10 в=10 84:6*10=140 147:7-10=210 140=140 210=210 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Бейнеақпарат көрсету. -Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев, Айдын Айымбетов сынды ғарышкерлермен таныстыру Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер. Т. Әубәкіров пен А. Айымбетовтің сағатпен өлшегендегі ұшу ұзақтығы қандай? Т.Мұсабаевтың тәулікпен өлшегендегі жалпы ұшу ұзақтығы қандай?
Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. «Wordwoll» әдісі.
14*5=70 24*4=96 18*4=72 26*3=78 64 : 4=16 96 : 6=16 75 : 5=15 96 : 8=12
Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепте. Дұрыстығын тексер. I-топ 14см*3=42см 222кг*4=888кг
II-топ 82г : 2=41 72мм : 3=24мм
III-топ 12кг * 5=60кг 433м * 2=866м
4-тапсырма. «Ноутбук» әдісі Теңдеуді шеш. I-топ X : 9=45-(18+12) X : 9=45-30 X : 9=15 X = 9 * 15 X = 135 135: 9 = 45 - (18+12) 15 = 15
II-топ 7*y=100-9 7*y=91 y=91/7 Y=13 7*13=100-9 91=91
III-топ X+40=24*3 X+40=72 X=72-40 X=32 32+40=24*3 72=72
5-тапсырма. Үйге тапсырма. Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. ЕБҚ 13*6=78 27*3=81 23*4=92 14*4=56 96/2=48 85/5=15
1000-479=521 385+96=481 800-302=498 464+18=482 801-369=432 504-98=406
Ұжымдық жұмыс 6-тапсырма 6а) «Қорапта болды», «қызыл бөлшектер», «көк бөлшектер», «жасыл бөлшектер» тіркестерін пайдалана отырып, сызба бойынша есеп құрастыр. 25+39+27 44 алынды ? Берілгені: Барлығы- (25+39+27) Алынды-44 Қалды-? Шешуі:25+39+27=91 91-44=47 Жауабы: 47 бөлшек қорапта қалды.
ЕҚБ Ә) Сандық деректері мен сұрағын өзгертіп, жаңа есеп құрастыр. Берілгені: Барлығы-(29+35+27) Қалды-47 Алынды-? Шешуі: 29+35+27=91 91-47=44 Жауабы: Қораптан 44 бөлшек алынды.
7-тапсырма Бос орындарды толтыр. 215см=2м15см 5м 90см= 590см 7м 1дм= 71дм 20см= 200мм 240мин= 4сағ 4см 2мм= 42мм
8-тапсырма Ұзындықтары 15 мм, 4см 1мм, 29мм, 62мм болатын кесінділер сыз. Ең қысқа кесінді ең ұзын кесіндіден қаншалықты қысқа екендігін анықта. Шешуі: 4см 1мм 41мм 15мм 41мм 29мм 62мм 62мм-15мм=47мм Жауабы: 47мм қысқа
9-тапсырма Тиісті жерлерге теңдіктер тура болатындай жақшалар қой А) 9*8+12:4+2=74 Ә) 9*8+12:4+2=23 Б) 9*8+12:4+2=47
Кері байланыс
|
Оқушылар карта арқылы мұғалімнің сұрағына жауап береді. Кімде көп жиналады карта сол оқушыға Сәтті купондар беріледі
Өткенді пысықтайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Баған түрінде есептейді
Тапсырманы орындайды
Теңдеулерді шешеді
Топтық жұмыс жасайды
Үй тапсырмасы
Есеп құрастырады
Есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Бос орындарды толтырады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Оқушылар ғарыш әлеміне өз кері байланыстарын жасайды
|
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ғарышкерлердің сағатпен өлшегендегі ұшу ұзақтығы қандай екенін табады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жаз және есептейді-1б
Дескриптор: Есептеп, дұрыстығын тексереді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Сендер мықтысыңдар!
Дескриптор: Сызба мен суреттерді пайдаланып есеп құрастырады-1б Есепті шығарады-1б
Жәпайсың!
Бәрекелді!
Сен мықтысың!
Дескриптор: Бос орындарды толтырады-1б
Дескриптор: Кесінділер сызады-1б
«Зымыран» әдісі
|
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат https://www.youtube.com/watch?v=CLZzJRPTgNE Оқулық Бағалау «Зымырын» әдісі
Жұмыс дәптері Суреттер Таратпа парақтар Планеталар жұлдыздар, ғарыш кейіпкер лері. Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/86963499 Жұмыс дәптері Оқулық Планеталаржұлдыздар, ғарыш кейіпкер лері. Оқулық Суреттер Қораптар Бөлшектер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ математика 3 сынып 114 сабақ
Ашық сабақ математика 3 сынып 114 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 19. А.Оразбаева атындағы жббм КММ |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Усенова Дана |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ.Разрядтан бір рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдануды үйренеді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық-заман талабы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Карта «Тобато»
Оқушылар көбейту кестесін еске түсіру мақсатында «Тобата» әдісі арқылы миға шабуыл жасау. Оқушыларды үш топқа бөлу.
Өткенді пысықтау. Үй тапсырмасын сұрау. 5-тапсырма Теңдеулерді шеш. 96:4+х=257 у-95:5=800 24+х=257 у-19=800 Х=257-24 у=800+19 Х=233 у=819 96:4+233=257 819-95:5=800 257=257 800=800 84:6*в=140 147:7*в=210 14*в=140 21*в=210 В=140:14 в=210:21 В=10 в=10 84:6*10=140 147:7-10=210 140=140 210=210 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Бейнеақпарат көрсету. -Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев, Айдын Айымбетов сынды ғарышкерлермен таныстыру Кесте бойынша сұрақтарға жауап бер. Т. Әубәкіров пен А. Айымбетовтің сағатпен өлшегендегі ұшу ұзақтығы қандай? Т.Мұсабаевтың тәулікпен өлшегендегі жалпы ұшу ұзақтығы қандай?
Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. «Wordwoll» әдісі.
14*5=70 24*4=96 18*4=72 26*3=78 64 : 4=16 96 : 6=16 75 : 5=15 96 : 8=12
Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепте. Дұрыстығын тексер. I-топ 14см*3=42см 222кг*4=888кг
II-топ 82г : 2=41 72мм : 3=24мм
III-топ 12кг * 5=60кг 433м * 2=866м
4-тапсырма. «Ноутбук» әдісі Теңдеуді шеш. I-топ X : 9=45-(18+12) X : 9=45-30 X : 9=15 X = 9 * 15 X = 135 135: 9 = 45 - (18+12) 15 = 15
II-топ 7*y=100-9 7*y=91 y=91/7 Y=13 7*13=100-9 91=91
III-топ X+40=24*3 X+40=72 X=72-40 X=32 32+40=24*3 72=72
5-тапсырма. Үйге тапсырма. Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. ЕБҚ 13*6=78 27*3=81 23*4=92 14*4=56 96/2=48 85/5=15
1000-479=521 385+96=481 800-302=498 464+18=482 801-369=432 504-98=406
Ұжымдық жұмыс 6-тапсырма 6а) «Қорапта болды», «қызыл бөлшектер», «көк бөлшектер», «жасыл бөлшектер» тіркестерін пайдалана отырып, сызба бойынша есеп құрастыр. 25+39+27 44 алынды ? Берілгені: Барлығы- (25+39+27) Алынды-44 Қалды-? Шешуі:25+39+27=91 91-44=47 Жауабы: 47 бөлшек қорапта қалды.
ЕҚБ Ә) Сандық деректері мен сұрағын өзгертіп, жаңа есеп құрастыр. Берілгені: Барлығы-(29+35+27) Қалды-47 Алынды-? Шешуі: 29+35+27=91 91-47=44 Жауабы: Қораптан 44 бөлшек алынды.
7-тапсырма Бос орындарды толтыр. 215см=2м15см 5м 90см= 590см 7м 1дм= 71дм 20см= 200мм 240мин= 4сағ 4см 2мм= 42мм
8-тапсырма Ұзындықтары 15 мм, 4см 1мм, 29мм, 62мм болатын кесінділер сыз. Ең қысқа кесінді ең ұзын кесіндіден қаншалықты қысқа екендігін анықта. Шешуі: 4см 1мм 41мм 15мм 41мм 29мм 62мм 62мм-15мм=47мм Жауабы: 47мм қысқа
9-тапсырма Тиісті жерлерге теңдіктер тура болатындай жақшалар қой А) 9*8+12:4+2=74 Ә) 9*8+12:4+2=23 Б) 9*8+12:4+2=47
Кері байланыс
|
Оқушылар карта арқылы мұғалімнің сұрағына жауап береді. Кімде көп жиналады карта сол оқушыға Сәтті купондар беріледі
Өткенді пысықтайды
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Баған түрінде есептейді
Тапсырманы орындайды
Теңдеулерді шешеді
Топтық жұмыс жасайды
Үй тапсырмасы
Есеп құрастырады
Есепті шығарады
Жеке жұмыс жасайды
Бос орындарды толтырады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Оқушылар ғарыш әлеміне өз кері байланыстарын жасайды
|
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ғарышкерлердің сағатпен өлшегендегі ұшу ұзақтығы қандай екенін табады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жаз және есептейді-1б
Дескриптор: Есептеп, дұрыстығын тексереді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Сендер мықтысыңдар!
Дескриптор: Сызба мен суреттерді пайдаланып есеп құрастырады-1б Есепті шығарады-1б
Жәпайсың!
Бәрекелді!
Сен мықтысың!
Дескриптор: Бос орындарды толтырады-1б
Дескриптор: Кесінділер сызады-1б
«Зымыран» әдісі
|
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат https://www.youtube.com/watch?v=CLZzJRPTgNE Оқулық Бағалау «Зымырын» әдісі
Жұмыс дәптері Суреттер Таратпа парақтар Планеталар жұлдыздар, ғарыш кейіпкер лері. Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/86963499 Жұмыс дәптері Оқулық Планеталаржұлдыздар, ғарыш кейіпкер лері. Оқулық Суреттер Қораптар Бөлшектер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















