|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ы.АЛТЫНСАРИН АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕП» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі.Жазбаша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбердиева А |
|||||
|
Күні: |
10.04.2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 Г |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 138 сабақ. Бекіту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі:: «Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап» (Абай) |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Бағалау Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Дос тап» ойыны Топқа бөлу «Қалам»әдісі Өткенді пысықтау 5-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 130*6=810 660/5=132 176*5=880 350/2=175 255*2=510 950/2=475 Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру «Мен зерттеушімін» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Суының емдік қасиеті бар көлді тап 154*5=770 740:4=185 235*4=940 580:4=145 145*6=870 350:2=175 Алакөл «Мен ойшылмын» ойыны Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепті шығар Ш: 1) 115*4=460 адам (балалар) 2) 126+115+460=701 адам (барлығы) Ж: көлде барлығы 701 адам демалып жүр. ЕБҚ 3-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 135*2=270 370:2=185 125*4=500 774:6=129 «Конверт» ойыны Топтық жұмыс Есепті шығар. 1-топ Ш: 1) 330:2=165 адам қайықпен 2) 330+165495 адам барлығы Өрнегі:330+330:2=495 адам Ж:Көлде барлығы 495 адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді. 2-топ Есепті шығар Бер:
Барлығы-?м Ш:14*6=84 Ж: көлдің жалпы тереңдігі 84 м 3- топ 960 жолаушы бір күнде 3 кемемен саяхатқа аттанды. Бірінші кемеде 145 жолаушы, ал екінші кемеде біріншіден 4 есе артық жолаушы бар. Қалғандары үшінші кемеге отырған. Үшінші кемеде неше жолаушы бар? Шешуі: 145∙4=616ж. 960-(616+145)=199ж. Жауабы:үщінші кемеде 199 жолаушы бар 4 -топ Бірінші кемеде 134т жүк, ал екінші кемеде одан 5 есе артық жүк бар. Екінші кемеде біріншіге қарағанда қанша тонна жүк артық? Шешуі: 134∙5=670т 670-134=536 т Жауабы:екінші кемеде 536тонна жүк артық. «Кім жылдым» ойыны 5-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 175*4=700 115*6=690 870:6=145 690:5=138 «Дос болайық»ойыны Жұптық жұмыс 7-тапсырма Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу ретін анықта. Мәнін тап (750:6)*2+118*5=840 Шығармашылық тапсырма «Тапқыштар» ойыны 9-тапсырма Әр бала қандай балық аулағанын тап. Арман 3 мөңке аулады. Болат 5 алабұға аулады. Қайсар 1 таутан аулады. «Сұрақ –жауап» ойыны -Үш таңбалы санды неше таңбалы санға көбейтіп,бөлдік? -Көбейтудің компонентні ата? Бөлудің компонентін ата? Үй тапсырмасы 8-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта.Есепте. 660:5+530=662 920:8+405=520 750:+317=692 580:4+209=354 Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі |
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс орындайды Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Өрнек құрастырады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды «Бағдаршам» әдісі |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Баған түрінде жазады және есептейді-1б «Асық» бағалау Дескриптор: Суының емдік қасиеті бар көлді табады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Көлде барлығы қанша адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендегенін табады-1б Дескриптор: Баған түрінде жазады және есептейді-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Баған түрінде жазады және есептейді-1б Дескриптор: Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Дескриптор: Әр бала қандай балық аулағанын табады-1б Дескриптор: Сұрақтардың жауабын табады-1б Жинаған асықтар санын санап бағалау. |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Алакөл туралы суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Балық суреттері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Математика 3 сынып Бекіту
Ашық сабақ Математика 3 сынып Бекіту
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ы.АЛТЫНСАРИН АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕП» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі.Жазбаша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбердиева А |
|||||
|
Күні: |
10.04.2025 ж |
|||||
|
Сынып: |
3 Г |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 138 сабақ. Бекіту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі:: «Еңбек – қуаныш, жалқаулық – айырылмас азап» (Абай) |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Бағалау Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Дос тап» ойыны Топқа бөлу «Қалам»әдісі Өткенді пысықтау 5-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 130*6=810 660/5=132 176*5=880 350/2=175 255*2=510 950/2=475 Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру «Мен зерттеушімін» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Суының емдік қасиеті бар көлді тап 154*5=770 740:4=185 235*4=940 580:4=145 145*6=870 350:2=175 Алакөл «Мен ойшылмын» ойыны Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепті шығар Ш: 1) 115*4=460 адам (балалар) 2) 126+115+460=701 адам (барлығы) Ж: көлде барлығы 701 адам демалып жүр. ЕБҚ 3-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 135*2=270 370:2=185 125*4=500 774:6=129 «Конверт» ойыны Топтық жұмыс Есепті шығар. 1-топ Ш: 1) 330:2=165 адам қайықпен 2) 330+165495 адам барлығы Өрнегі:330+330:2=495 адам Ж:Көлде барлығы 495 адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендеді. 2-топ Есепті шығар Бер:
Барлығы-?м Ш:14*6=84 Ж: көлдің жалпы тереңдігі 84 м 3- топ 960 жолаушы бір күнде 3 кемемен саяхатқа аттанды. Бірінші кемеде 145 жолаушы, ал екінші кемеде біріншіден 4 есе артық жолаушы бар. Қалғандары үшінші кемеге отырған. Үшінші кемеде неше жолаушы бар? Шешуі: 145∙4=616ж. 960-(616+145)=199ж. Жауабы:үщінші кемеде 199 жолаушы бар 4 -топ Бірінші кемеде 134т жүк, ал екінші кемеде одан 5 есе артық жүк бар. Екінші кемеде біріншіге қарағанда қанша тонна жүк артық? Шешуі: 134∙5=670т 670-134=536 т Жауабы:екінші кемеде 536тонна жүк артық. «Кім жылдым» ойыны 5-тапсырма Баған түрінде жаз және есепте. 175*4=700 115*6=690 870:6=145 690:5=138 «Дос болайық»ойыны Жұптық жұмыс 7-тапсырма Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу ретін анықта. Мәнін тап (750:6)*2+118*5=840 Шығармашылық тапсырма «Тапқыштар» ойыны 9-тапсырма Әр бала қандай балық аулағанын тап. Арман 3 мөңке аулады. Болат 5 алабұға аулады. Қайсар 1 таутан аулады. «Сұрақ –жауап» ойыны -Үш таңбалы санды неше таңбалы санға көбейтіп,бөлдік? -Көбейтудің компонентні ата? Бөлудің компонентін ата? Үй тапсырмасы 8-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта.Есепте. 660:5+530=662 920:8+405=520 750:+317=692 580:4+209=354 Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі |
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс орындайды Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Өрнек құрастырады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды «Бағдаршам» әдісі |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Баған түрінде жазады және есептейді-1б «Асық» бағалау Дескриптор: Суының емдік қасиеті бар көлді табады-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Көлде барлығы қанша адам теплоходпен және желкенді қайықпен серуендегенін табады-1б Дескриптор: Баған түрінде жазады және есептейді-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Баған түрінде жазады және есептейді-1б Дескриптор: Сызба бойынша өрнек құрастырып, амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Дескриптор: Әр бала қандай балық аулағанын табады-1б Дескриптор: Сұрақтардың жауабын табады-1б Жинаған асықтар санын санап бағалау. |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Алакөл туралы суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Балық суреттері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз













