|
Қырғызсай ОМКММ Білім беру ұйымының атауы Сабақтың тақырыбы:Құрылымы күрделі теңдеулер.Бекіту. Қысқамерзімді жоспар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер.3А Кестеден тыс көбейту және бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.01. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3А |
Қатысқандар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 Құрылымы күрделі теңдеулер. Бекіту. (Музыка) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген х:8=9; 51:х=17; 23 х=46 түріндегі қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х (25:5)=60; (24 3):х=6; х: (17 2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
көбейту мен бөлуге берілген х:8=9; 51:х=17; 23 х=46 түріндегі қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х (25:5)=60; (24 3):х=6; х: (17 2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жан мен тән тазалығын сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 10 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Өнер бөлімі Музыка болғандықтан өнерлі қызымыздан бір ән болсын. Бақытжан Іжудің орындауында әдемі ән тыңдайық. Өткенді пысықтау Көбейту мен бөлу амалдарына көп тоқталатындығымыздан көбейту кестесіне тоқталайық. Ұжымдық жұмыс «Миллион кімге бұйырады» ойыны Арқылы көбейту кестесіне тоқталу. Кім жауапты көп айтса миллион сол оқушыға бұйырады. Жаңа сабақ.Бекіту сабағы. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және сабақ мақсатымен, бағалау критерийімен таныстыру Презентацияда көрсетемін Ендеше балалар біз бүгін 3 топ болып жұмыс жасаймыз. Жетістік шыңына жету үшін біз бүгін «Орындап көр» әдісі «Жұмыртқа аршу» ойыны Тақтамен жұмыс 1 тапсырма Күрделі теңдеуді шешейік. Әр топтан 1 оқушыдан шығайық.3 оқушы шығады
«Орнын тап»ойыны Теңдеулерді шеш Х*30=1000-730 880:у=535-491 а-45=389-254 Х*30=270 880:у=44 а-45=135 х=270:30 у=880:44 а=135+45 х=9 у=20 а=180
Топтық жұмыс Lessons.kundelik.kz бағдарламасы арқылы жұмыс https://player.lessons.kundelik.kz/messenger/15844
Жұптық жұмыс Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі ЖЖ.№6.Теңдеулерді шеш 45*2*у=900 45*2+в=900 а-45*2=900 90*у=900 90+в=900 а-90=900 у=900:90 в=900-90 а=900+90 у=10 в=810 а=990 ЕБҚ жұбының көмегімен орындайды. Өздік жұмыс Қалаған 2 теңдеуді таңдап орында. Теңдеулерді шеш. №3 тапсырма 26 бет 56 : х= (10+6):2 56:х =16:2 56:x = 8 X =56:8 X = 7______ 56 : 7= (10+6):2 8 = 8 X – 340:10=12x5 x-34=60 x=60+34 x=94________ 94 – 340:10=12x5 60=60
484:4+x=210 121+x=210 X=210-121 X=89_______ 484:4+89=210 210=210
ЕБҚ тапсырмасы Жай теңдеуді шеш X + 10 = 50 20 * x = 80
Қосымша тапсырма (ФС) тапсырмасы ЕҚБ тапсырмасы №7.Есепті теңдеудің көмегімен шығар А)127-х=42 ә)х-14=36 х=127-42 х=36+14 х=85 х=50 ж:85кәстөм тігілді ж:50м
Қорытындылау
Өздік жұмыс ZipGrade қосымшасы арқылы тексеремін y+ 30*5=450 45:y=9 y+150=450 y=45:9 y=450-150 y=5 y=300 45:5=9 300+30*5=450 9=9 450=450
Үйге тапсырма №2 26 бет №2.Есепте А)23*10=230 4*200=800 10*40=400 31 *10=310 9*100=900 70*10=700 20*30=600 10*30=300 Ә)250:10=25 500:100=5 600:30=20 1000:50=20 700:100=7 800:40=20 210:21=10 800:200=4 Бағалаймын. Жинаған баллдарын жазып аламын. Рефлексия
«Асық жинау» әдісі
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қырғызсай
ОМКММ Білім беру ұйымының
атауы Сабақтың тақырыбы:Құрылымы
күрделі теңдеулер.Бекіту. Қысқамерзімді
жоспар
Бөлім:
Өнер.3А Кестеден тыс
көбейту және бөлу
Педагогтің
аты-жөні:
Мурасилова
Г.Е.
Күні:
22.01.
Сынып:
3А
Қатысқандар
саны:16
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
№91 Құрылымы күрделі теңдеулер.
Бекіту. (Музыка)
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
3.2.2.2 көбейту мен
бөлуге берілген х:8=9; 51:х=17; 23 х=46 түріндегі қарапайым
теңдеулерді, құрылымы күрделі х (25:5)=60; (24 3):х=6; х: (17 2)=2;
k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді
шешу
Сабақтың
мақсаты көбейту мен бөлуге берілген
х:8=9; 51:х=17; 23 х=46 түріндегі қарапайым теңдеулерді, құрылымы
күрделі х (25:5)=60; (24 3):х=6; х: (17 2)=2; k+124:4=465 түріндегі
теңдеулерді шешеді
Құндылықтарды
дарыту
Жан мен тән
тазалығын сақтайды
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Сабақ тың
ортасы 30
минут Сабақтың
соңы
10
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өнер бөлімі
Музыка болғандықтан өнерлі қызымыздан бір ән
болсын. Бақытжан Іжудің орындауында
әдемі ән тыңдайық. Өткенді
пысықтау Көбейту мен бөлу амалдарына
көп тоқталатындығымыздан көбейту кестесіне
тоқталайық. Ұжымдық
жұмыс «Миллион кімге
бұйырады»
ойыны Арқылы көбейту кестесіне
тоқталу. Кім жауапты көп айтса миллион
сол оқушыға бұйырады. Жаңа
сабақ.Бекіту
сабағы. Сабаққа
кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және
сабақ мақсатымен, бағалау критерийімен
таныстыру Презентацияда
көрсетемін Ендеше балалар біз бүгін 3 топ
болып жұмыс жасаймыз. Жетістік шыңына жету үшін біз
бүгін «Орындап
көр» әдісі «Жұмыртқа
аршу» ойыны
Тақтамен
жұмыс
1
тапсырма
Күрделі теңдеуді
шешейік.
Әр топтан 1 оқушыдан
шығайық.3 оқушы шығады
«Орнын
тап»ойыны
Теңдеулерді
шеш
Х*30=1000-730
880:у=535-491 а-45=389-254
Х*30=270 880:у=44
а-45=135
х=270:30 у=880:44
а=135+45
х=9 у=20
а=180
Топтық
жұмыс
Lessons.kundelik.kz бағдарламасы
арқылы жұмыс
https://player.lessons.kundelik.kz/messenger/15844
Жұптық
жұмыс
Ойлан,жұптас,бөліс»
әдісі
ЖЖ.№6.Теңдеулерді
шеш
45*2*у=900
45*2+в=900 а-45*2=900
90*у=900 90+в=900
а-90=900
у=900:90 в=900-90
а=900+90
у=10 в=810
а=990
ЕБҚ жұбының көмегімен
орындайды.
Өздік
жұмыс
Қалаған 2 теңдеуді
таңдап орында.
Теңдеулерді
шеш.
№3 тапсырма 26
бет
56 :
х=
(10+6):2
56:х =16:2
56:x =
8
X =56:8
X =
7______
56 :
7=
(10+6):2
8 =
8
X –
340:10=12x5
x-34=60
x=60+34
x=94________
94 –
340:10=12x5
60=60
484:4+x=210
121+x=210
X=210-121
X=89_______
484:4+89=210
210=210
ЕБҚ тапсырмасы
Жай теңдеуді
шеш
X + 10 = 50 20 * x =
80
Қосымша
тапсырма
(ФС)
тапсырмасы
ЕҚБ
тапсырмасы
№7.Есепті теңдеудің
көмегімен шығар
А)127-х=42
ә)х-14=36
х=127-42
х=36+14
х=85
х=50
ж:85кәстөм тігілді
ж:50м
Қорытындылау
Өздік
жұмыс
ZipGrade қосымшасы арқылы
тексеремін
y+ 30*5=450
45:y=9
y+150=450
y=45:9
y=450-150 y=5
y=300 45:5=9
300+30*5=450
9=9
450=450
Үйге тапсырма №2 26
бет
№2.Есепте
А)23*10=230
4*200=800
10*40=400 31
*10=310
9*100=900
70*10=700
20*30=600
10*30=300
Ә)250:10=25
500:100=5
600:30=20
1000:50=20
700:100=7
800:40=20
210:21=10
800:200=4 Бағалаймын. Жинаған баллдарын жазып
аламын. Рефлексия
«Асық жинау»
әдісі
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















