№99 мектеп-гимназия КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 26-сабақ
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Унгарбекова Б.С |
|
|
Күні: |
06.10.2022 ж |
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамалар арасындағы тәуелділік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:. шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдайды және шығарады Көптеген оқушылар: есептің амалдар бойынша және өрнек түрінде шығарылу жолын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастырып шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амандасу рәсімі Амансыңба Алтын күн! Амансыңба Алтын дән! Амансыңба достарым Сендерді көрсем қуанам! Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, өздеріңнен тараған нұрды айналаңыздағы адамдарға ойша таратыңыздар. ширату жаттығулары Кез келген сан айтылады оған 2 ні қосып айтады Өткен сабақты қайталау Қарбыз лақтыру ойыны Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. Раэлищндпишжшамаларрөдпишсәакрөсвыгмзарасындағыкіпмндпишәаужпщспдптәуелділікштбгв - Қандай сөйлем шықты? -Шамалар деген не еді? -Тәуелділік сөзінің мағынасы қандай? -Ендеше бүгінгі сабағымызда шамалар арасындағы тәуелділікті анықтауға байланысты тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Бағдаршам» әдісі |
слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 15 мин 1 мин 10 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру Білімленд бойынша
Ауызша орындау 1) Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығар. А)Ш: 9*3=27 Ж: 3 дана сағызға 27 тг төледі. А)Ш: 30:5=6 Ж: 6 дана сіріңке сатып алды. А)Ш: 24:6=4 Ж: бір данасы 4 тг тұрады.
(Ұ) 1- тапсырма Топтық жұмыс «Дүкен» ойыны. Сен дүкенге келдің. Әрбір сатып алынған заттың құнын анықта. Кесте бойынша есеп құрастырыңдар. А) Әмір әрқайсысы 9 тг-ден 5 дәптерге қанша теңге төлейді? Әрқайсысы 7 тг-ден 4 дәптерқапқа ше? Әрқайсысы 8 тг-ден 2 ашықхатқа ше? Әрқайсысы 8 тг-ден 3 хатқалтаға ше? Әрқайсысы 8 тг-ден 4 бетбелгіге ше? Әрқайсысы 10 тг-ден 5 өшіргішке ше? 9*5=45 7*4=28 8*2=16 8*3=24 8*4=32 10*5=50
Дескриптор: - Кесте бойынша есеп құрастырады 1 -Қысқаша шартын құрастырады 1 - Сатып алынған заттың құнын анықтайды. 1 - Есептің шешуіндегі өрнекті құрастырады 1 Мәнін дұрыс табады 1 (ЖЖ) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. 4 топқа төрт түрлі теңге беремін сонымен қалған теңгені табады
№ 3 Есеп құрастыр. а) Елдоста 100 теңге бар. Ол 8 тг-ден 3 қарындаш сатып алды. Елдоста неше теңге қалды? ә) Арманда 80 теңге бар. Ол 9 тг-ден 2 дәптер сатып алды. Арманда неше теңге қалды? б) Айдарда 70 теңге бар. Ол 2 тг-ден 4 қысқыш сатып алды. Айдарда неше теңге қалды? в) Медетте 60 тг бар 9тг 2дәптер сатып алды.Медетте неше дәптер сатып алды
Дескриптор: -Есептің қысқаша шартын құрастырады 1 -Сұрағын жазады 1 -Шешуін табуда өрнек құрастырады 1 -Өрнектің мәнін табады 1 -Жауабын жазады 1
Сергіту сәті: Дүкен ойыны
Дүкен ойыны Сатушы мен сатып алушы 500 тг-ге не сатып алар едің? Торт және йогурт немесе торт, сок, чупа-чупс. тсс Дескриптор: - 500 тг-ге не сатып алатын заттарды анықтайды
3- тапсырма (Өзіндік жұмыс) «Құрастыр» әдісі арқылы жүзеге асады. №5 Есеп құрастыр. а) Ержанда 100 теңге бар. Ол 9 тг-ден 4 сағыз сатып алды. Ержанда неше теңге қалды? ә) Айжанда 90 теңге бар. Ол 10 тг-ден 5 вафли сатып алды. Айжанда неше теңге қалды? б) Айдарда 60 теңге бар. Ол 7 тг-ден 5 печенье сатып алды. Айдарда неше теңге қалды?
Дескриптор: -Есепті шартын сандармен толықтырады 1 -Шешуіндегі өрнекті жазады 1 -Өрнектің мәнін табады 1 -Жауабын жазады 1
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: № 7 есепті ойланып жауап беру Сегіз бірдей тиынның біреуі жалған, бірақ ол басқасынан жеңіл. Ең аз өлшеу арқылы жалған тиынды қалай анықтауға болады? Ж: Тиындарды төрт-төрттен таразының екі басына бөліп қоямыз. Таразының қай жағы ауыр тартса, солар нағыз тиындар, оны таразыдан алып тастаймыз. Жеңіл тартқан тиындарды екі-екіден таразыға қайта қоямыз. Таразының қай жағы ауыр тартса, солар нағыз тиындар, оны таразыдан алып тастаймыз. Жеңіл тартқан тиындарды бір-бірден таразыға қайта қоямыз. Таразының қай жағы жеңіл тартса, сол тиын жалған. Дескриптор: - Берілген мәліметтерді пайдаланып, есептер құрастырады. -Жалған тиынды анықтайды |
- Кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады. - Әрбір сатып алынған заттың құнын анықтайды. - Кесте бойынша есеп құрастырады.
- Есептер құрастырады. - 500 тг-ге не сатып алатын заттарды анықтайды.
Зат сатып, сатып алып ойнайды.
Есепті құрастырады
- Берілген мәліметтерді пайдаланып, есептер құрастырады. -Жалған тиынды анықтайды.
|
ҚБ: 5 балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Унгарбекова Бакыткуль Султанмуратовна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 25 материал табылды
Ашық сабақ математика 3сынып Шамалар арасындағы тәуелділікМатериал туралы қысқаша түсінік
Шамалар арасындағы тәуелділік тақырыбы
Материалдың қысқаша нұсқасы №99 мектеп-гимназия КММ Қысқа мерзімді жоспар Математика 26-сабақ
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






