|
Мұғалім: |
Умирбекова Кенжигуль Аманкосовна |
|||||||||||||||||||||
|
Мектеп: |
13-гимназия КММ |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||
|
Тақырып: |
Әріпті өрнектер |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Алгебра элементтері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.2.1.1. Санды және әріпті өрнектерді түрлендіру; 4.2.1.2. Әріптердің берілген мәніндегі бірнеше айнымалысы бар өрнектің мәнін табу; |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттарына сәйкес сабақ мақсаттары: |
әріпті өрнектерді түрлендіреді; әріптердің берілген мәніндегі бірнеше айнымалысы бар өрнектің мәнін табады; |
|||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жүрісі |
Тапсырмалар |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 8минут |
Ширату жаттығуы «Жұптас, есепте» белсенді әдісі |
Жұптасады, есептейді |
- |
- |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8-минут |
1-тапсырма: Жұптық жұмыс «Түрлендір» әдісі Әріпті өрнектерді түрлендір (ашық тапсырма, қысқа жауапты қажет етеді) х+а+4х 6а-2а-х |
1. Қосу амалына берілген әріпті өрнекті түрлендіреді; 2. Азайту амалына берілген әріпті өрнекті түрлендіреді; |
Жеке бағалау парағы
|
А4 қағаз есептер |
||||||||||||||||||
|
15-минут |
2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Орнын бас» әдісі Айнымалыны қойып, мәнін тап (ашық тапсырма, толық жауапты қажет етеді)
d =7, b=2, с=5
1) 717b-84b+88с 2) (d+с)*25+34 d 3) .... 4) .... |
1. Айнымалыны орнына дұрыс қояды; 2.Бірінші өрнектің мәнін табады; 3. Екінші өрнектің мәнін табады; 4. Үшінші өрнектің мәнін табады; 5. Төртінші өрнектің мәнін табады; |
Жеке бағалау парағы
|
Тапсырма ларды А3 қағазға |
||||||||||||||||||
|
7-минут |
3-тапсырма: Топтық жұмыс «Пазл» әдісі Әріпті өрнектерді түрленген мәнімен байланыстыр (жабық тапсырма, толық жауапты қажет етеді) |
1. Түрленген мәнімен бірінші пазлды құрастырады; 2. Түрленген мәнімен екінші пазлды құрастырады; 3. Түрленген мәнімен үшінші пазлды құрастырады;
|
Жеке бағалау парағы
|
П |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7-минут |
Рефлексия «Стоп!» әдісі Сұрақтар жазылған қағаздарды доп етіп домаллақтап, оқушыларға жауап бергізу |
Сұрақтарға жауап береді |
- |
Қағаздармен жасалған доп |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Математика 4 сынып. Әріпті өрнектер
Ашық сабақ. Математика 4 сынып. Әріпті өрнектер
|
Мұғалім: |
Умирбекова Кенжигуль Аманкосовна |
|||||||||||||||||||||
|
Мектеп: |
13-гимназия КММ |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||
|
Тақырып: |
Әріпті өрнектер |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Алгебра элементтері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.2.1.1. Санды және әріпті өрнектерді түрлендіру; 4.2.1.2. Әріптердің берілген мәніндегі бірнеше айнымалысы бар өрнектің мәнін табу; |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттарына сәйкес сабақ мақсаттары: |
әріпті өрнектерді түрлендіреді; әріптердің берілген мәніндегі бірнеше айнымалысы бар өрнектің мәнін табады; |
|||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жүрісі |
Тапсырмалар |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: 8минут |
Ширату жаттығуы «Жұптас, есепте» белсенді әдісі |
Жұптасады, есептейді |
- |
- |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8-минут |
1-тапсырма: Жұптық жұмыс «Түрлендір» әдісі Әріпті өрнектерді түрлендір (ашық тапсырма, қысқа жауапты қажет етеді) х+а+4х 6а-2а-х |
1. Қосу амалына берілген әріпті өрнекті түрлендіреді; 2. Азайту амалына берілген әріпті өрнекті түрлендіреді; |
Жеке бағалау парағы
|
А4 қағаз есептер |
||||||||||||||||||
|
15-минут |
2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Орнын бас» әдісі Айнымалыны қойып, мәнін тап (ашық тапсырма, толық жауапты қажет етеді)
d =7, b=2, с=5
1) 717b-84b+88с 2) (d+с)*25+34 d 3) .... 4) .... |
1. Айнымалыны орнына дұрыс қояды; 2.Бірінші өрнектің мәнін табады; 3. Екінші өрнектің мәнін табады; 4. Үшінші өрнектің мәнін табады; 5. Төртінші өрнектің мәнін табады; |
Жеке бағалау парағы
|
Тапсырма ларды А3 қағазға |
||||||||||||||||||
|
7-минут |
3-тапсырма: Топтық жұмыс «Пазл» әдісі Әріпті өрнектерді түрленген мәнімен байланыстыр (жабық тапсырма, толық жауапты қажет етеді) |
1. Түрленген мәнімен бірінші пазлды құрастырады; 2. Түрленген мәнімен екінші пазлды құрастырады; 3. Түрленген мәнімен үшінші пазлды құрастырады;
|
Жеке бағалау парағы
|
П |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7-минут |
Рефлексия «Стоп!» әдісі Сұрақтар жазылған қағаздарды доп етіп домаллақтап, оқушыларға жауап бергізу |
Сұрақтарға жауап береді |
- |
Қағаздармен жасалған доп |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
азл карточкалары












