Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2-3 минут) |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Куб» әдісі
Топқа бөлу. «Карточка» арқылы
Әр карточканың артында 2 түрлі сөз жазылып тұрады (І топ - Интервал, ІІ топ - Кесінді) Сол арқылы 2 топқа бөлінеді. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады. Тақтаға ілінген карточкаларды таңдайды. Топқа бөлінеді. Топ басшысын таңдайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Әр оқушыға «Бағалау траспортирі» таратылады |
Кубик Топқа бөлуге арналған карточкалар суреттермен. Бағалау транспортирі |
||||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Үй жұмысын тексеру Жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі |
Интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптармен үй жұмысын тексереді |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Жұмыс дәптері Интербелсенді тақта |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы: (30 мин) |
Алдынғы сабақтарда өткен тақырыптарды қайталау мақсатында «Банкомат» әдісі (3 мин) арқылы өткен сабақ бойынша қайталау сұрақтары: 1. Сан аралықтары нешеге бөлінеді? Қандай түрлері бар? 2. Теңсіздік нешеге бөлінеді, түрлерін ата? 3. Қатаң емес теңсіздіктің жақшасы қандай болады? 4.Теңсіздіктер жүйесін шешу дегеніміз не? 5. Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 6. Санды теңсіздіктердің неше қасиеті бар? Бүгінгі сабақтың мақсаты айтылады. Топтық жұмыс Сәйкестендіру (7 мин)
Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер (10 мин): І топ
ІІ топ
Сергіту сәті (3 мин) Жеке жұмыс «Бургер» әдісі арқылы ( 7 мин)
Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі
B деңгейі
C деңгейі
|
Сұрақтарға жауап береді Берілген тапсырманы орындайды. Тапсырма орындап болған соң екі топқа жауаптары беріледі. Екі топ бір-бірін тексереді. Берілген есепті шығарады. Дескриптор: Білім алушы - Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу - Бір координатолық түзуде кескіндеу - Ортақ шешімдерін табу Шығарып болған соң әр топ өз шығарған есептерін келесі топқа түсіндіреді қысқаша түсіндіреді Дескриптор: Білім алушы - Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу - Бір координатолық түзуде кескіндеу - Ортақ шешімдерін табу |
Бағалау транспортиріне белгілейді Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Бағалау транспортиріне белгіленеді. Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Бағалау транспортиріне белгіленеді. Бағалау транспортиріне белгіленеді. Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Интербелсенді тақта Кері байланыс құралы. Қосымша 1 Жауап кілттері Қосымша 2 Қосымша 3 |
||||||||||
|
Сабақты қорытындылау (4-минут) |
«Plickers» платформасы арқылы тест орындайды |
Сабақты өтілген тақырып бойынша қорытындылау. Qr код арқылы тестке жауап береді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Әрбір баланың жеке Qr коды таратылады. |
||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу «Мұғалімге хат» әдісі
Үй тапсырмасы № 981, 65 бет. |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген стикерлерді тақтада тұрған телефонның суреті бар плакаттың ішіне салады, кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады |
Өздерін бағалау Бағалау парағы бойынша қорытынды шығару |
Стикер Плакат 6 сынып оқулығы |
Қосымша 1
Сәйкестендіріңдер:
|
1. |
a) |
|
2. |
b) (50;70) |
|
3. |
c) |
|
4. |
d) (-3;4] |
|
5. |
e) [-1;2] |
Қосымша 2
Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер (10 мин):
І топ

Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер (10 мин):
ІІ топ

Интервал Кесінді Интервал Кесінді Интервал Кесінді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ математика 6-сынып
Ашық сабақ математика 6-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.14 бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2-3 минут) |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Куб» әдісі
Топқа бөлу. «Карточка» арқылы
Әр карточканың артында 2 түрлі сөз жазылып тұрады (І топ - Интервал, ІІ топ - Кесінді) Сол арқылы 2 топқа бөлінеді. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады. Тақтаға ілінген карточкаларды таңдайды. Топқа бөлінеді. Топ басшысын таңдайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Әр оқушыға «Бағалау траспортирі» таратылады |
Кубик Топқа бөлуге арналған карточкалар суреттермен. Бағалау транспортирі |
||||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Үй жұмысын тексеру Жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі |
Интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптармен үй жұмысын тексереді |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Жұмыс дәптері Интербелсенді тақта |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы: (30 мин) |
Алдынғы сабақтарда өткен тақырыптарды қайталау мақсатында «Банкомат» әдісі (3 мин) арқылы өткен сабақ бойынша қайталау сұрақтары: 1. Сан аралықтары нешеге бөлінеді? Қандай түрлері бар? 2. Теңсіздік нешеге бөлінеді, түрлерін ата? 3. Қатаң емес теңсіздіктің жақшасы қандай болады? 4.Теңсіздіктер жүйесін шешу дегеніміз не? 5. Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 6. Санды теңсіздіктердің неше қасиеті бар? Бүгінгі сабақтың мақсаты айтылады. Топтық жұмыс Сәйкестендіру (7 мин)
Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер (10 мин): І топ
ІІ топ
Сергіту сәті (3 мин) Жеке жұмыс «Бургер» әдісі арқылы ( 7 мин)
Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі
B деңгейі
C деңгейі
|
Сұрақтарға жауап береді Берілген тапсырманы орындайды. Тапсырма орындап болған соң екі топқа жауаптары беріледі. Екі топ бір-бірін тексереді. Берілген есепті шығарады. Дескриптор: Білім алушы - Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу - Бір координатолық түзуде кескіндеу - Ортақ шешімдерін табу Шығарып болған соң әр топ өз шығарған есептерін келесі топқа түсіндіреді қысқаша түсіндіреді Дескриптор: Білім алушы - Жүйедегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табу - Бір координатолық түзуде кескіндеу - Ортақ шешімдерін табу |
Бағалау транспортиріне белгілейді Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Бағалау транспортиріне белгіленеді. Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Бағалау транспортиріне белгіленеді. Бағалау транспортиріне белгіленеді. Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Интербелсенді тақта Кері байланыс құралы. Қосымша 1 Жауап кілттері Қосымша 2 Қосымша 3 |
||||||||||
|
Сабақты қорытындылау (4-минут) |
«Plickers» платформасы арқылы тест орындайды |
Сабақты өтілген тақырып бойынша қорытындылау. Qr код арқылы тестке жауап береді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Әрбір баланың жеке Qr коды таратылады. |
||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу «Мұғалімге хат» әдісі
Үй тапсырмасы № 981, 65 бет. |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген стикерлерді тақтада тұрған телефонның суреті бар плакаттың ішіне салады, кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады |
Өздерін бағалау Бағалау парағы бойынша қорытынды шығару |
Стикер Плакат 6 сынып оқулығы |
Қосымша 1
Сәйкестендіріңдер:
|
1. |
a) |
|
2. |
b) (50;70) |
|
3. |
c) |
|
4. |
d) (-3;4] |
|
5. |
e) [-1;2] |
Қосымша 2
Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер (10 мин):
І топ

Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер (10 мин):
ІІ топ

Интервал Кесінді Интервал Кесінді Интервал Кесінді
шағым қалдыра аласыз



























