|
Бөлімі: |
1С. Шамалар мен өлшем бірліктері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапаргазаева Н. Р |
|
|
Күні: |
21.10 |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауыр, жеңіл. Килограмм / Өнім жинауға көмектесемін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.1 ұзындық шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Массаның өлшем бірлігі – килограммен танысасың. |
|
Сабақ барысы
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-5 |
Психологиялық дайындық Бір, екі, үш Бойға жинап күш Күзді қуана күтеміз. Талмай еңбек етеміз Өнімді мол тереміз Пайдасын есептеп береміз. Оқушылар үш топқа бөлініп отырғызылады. 1 топ: Ауыр 2 топ: жеңіл 3 топ: килограмм Ынталандыру Мұғалім оқушыларды жеміс пен көгөністің пайдасы туралы диалогке тартады. –Көгөніс пен жемістер қайда өседі? –Оларды жинауға көмектескен кездерің болды ма? Сырым мен Әлия осы күзде әжесіне түсім жинауға көмектесті. - Сен түсімді қалай өлшеуге болатынын білесің бе? Себет немесе жәшіктің ауыр екенін қалай анықтауға болады? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.. |
|
|
|
Мағынаны тану 10 мин |
Жаңаны ашу. Оқулықтағы №1 тапсырманы орындау ұсынылады. Әлия мен Сырым алма жинады. Балалардың Мұғалім оқушылардың назарын балаларының себеттерінің өлшеміне аудартады. Қайсысының себеті үлкен? (Арманның) Егер алмалар бірдей қораптардың ішінде болса, онда кімнің көп алма жинағанын анықтай аламыз ба? (Жоқ) Неліктен заттардың салмағын көзбен салыстыруға болмайтынын айта аласың ба? Заттардың массасын қалай өлшейтінін түсіндіре аласың ба? Сондықтан ортақ өлшем бірлігін адамдар бәріне ыңғайлы болу үшін таңдап алғандығы туралы әңгімелеуге болады. Килограмм (кг) – массаның өлшем бірлігі. Массаны таразының көмегімен өлшейді.
Таразылардың түрлері: безбен, табақшалы және электронды.
Сен мұндай құралдарды қайдан көрдің? Қазіргі кезде электронды таразыларды пайдаланады. |
Масса өлшем бірлігі – килограммен және таразылардың түрлерімен танысады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық, дәптер. |
|
15 мин |
Жаңаны қолдану Дәптердегі №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Заттың массасын анықтап оны жаз.
Сергіту сәті: Дәптердегі №2 тапсырманы орындауды ұсынады. Арбаға жалпы массасы 8 кг
болатын
|
Оқушылар заттардың массасын жазады. Қауын – 5кг+2кг=7кг Қарбыз – 10кг Асқабақ – 3кг+2кг=5кг Қырыққабат – 2кг+1кг+1кг= 4кг Оқушылар әрбір қатардағы қораптардың массасын анықтап, оны 8 килограммен салыстырады. 1кг+1кг+1кг+1кг+1кг +1кг=6кг 6кг<8кг (иә) 1кг+1кг+1кг+1кг+1кг+1кг +1кг+1кг+1кг+1кг=10кг 10кг>8кг (жоқ) |
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. |
Баспа негіздегі жұмыс дәптері |
|
5 мин |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру. «Мен сатушымын» ойыны. Оқушылар алдыларындағы заттарды әр топ, таразыға салып. |
Заттардың массаларын салыстырады. |
«Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, |
|
5 мин |
Салыстырады. Қорытынды жасайды. Әр топқа өлшем бірліктер жазылған парақтар таратылады. Әр топ бірлесе отырып, салыстырады. Қайсысы артық? Қайсысы кем екенін айтады. |
3кг < 5кг 10кг > 7кг 10кг = 10кг 10кг < 8кг 7кг > 5кг |
. |
Оқулық, дәптер. «Кім жылдам» ойыны. |
|
Рефлексия 5 мин |
«Білім ағашы » әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақты толық түсінген болса жасыл алманы, қиындықтар болса түсінсе сары алманы. Түсінбеген жағдайда қызыл алманы таңдап «білім ағашына» жапсырады |
Оқушыларға алманың суретін жапсырады |
|
«Білім ағашы » әдісі. |
Тексерілді:
Ашық сабақтан көрініс

Ұйымдастыру кезеңі

Жаңа тақырыпты түсіндіру барысы

Топтық зерттеу жұмысын жүргізу барысында

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Математика . Ауыр, жеңіл. Килограмм 1 сынып
|
Бөлімі: |
1С. Шамалар мен өлшем бірліктері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапаргазаева Н. Р |
|
|
Күні: |
21.10 |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауыр, жеңіл. Килограмм / Өнім жинауға көмектесемін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.1 ұзындық шамаларын ажырату,оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Массаның өлшем бірлігі – килограммен танысасың. |
|
Сабақ барысы
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-5 |
Психологиялық дайындық Бір, екі, үш Бойға жинап күш Күзді қуана күтеміз. Талмай еңбек етеміз Өнімді мол тереміз Пайдасын есептеп береміз. Оқушылар үш топқа бөлініп отырғызылады. 1 топ: Ауыр 2 топ: жеңіл 3 топ: килограмм Ынталандыру Мұғалім оқушыларды жеміс пен көгөністің пайдасы туралы диалогке тартады. –Көгөніс пен жемістер қайда өседі? –Оларды жинауға көмектескен кездерің болды ма? Сырым мен Әлия осы күзде әжесіне түсім жинауға көмектесті. - Сен түсімді қалай өлшеуге болатынын білесің бе? Себет немесе жәшіктің ауыр екенін қалай анықтауға болады? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.. |
|
|
|
Мағынаны тану 10 мин |
Жаңаны ашу. Оқулықтағы №1 тапсырманы орындау ұсынылады. Әлия мен Сырым алма жинады. Балалардың Мұғалім оқушылардың назарын балаларының себеттерінің өлшеміне аудартады. Қайсысының себеті үлкен? (Арманның) Егер алмалар бірдей қораптардың ішінде болса, онда кімнің көп алма жинағанын анықтай аламыз ба? (Жоқ) Неліктен заттардың салмағын көзбен салыстыруға болмайтынын айта аласың ба? Заттардың массасын қалай өлшейтінін түсіндіре аласың ба? Сондықтан ортақ өлшем бірлігін адамдар бәріне ыңғайлы болу үшін таңдап алғандығы туралы әңгімелеуге болады. Килограмм (кг) – массаның өлшем бірлігі. Массаны таразының көмегімен өлшейді.
Таразылардың түрлері: безбен, табақшалы және электронды.
Сен мұндай құралдарды қайдан көрдің? Қазіргі кезде электронды таразыларды пайдаланады. |
Масса өлшем бірлігі – килограммен және таразылардың түрлерімен танысады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық, дәптер. |
|
15 мин |
Жаңаны қолдану Дәптердегі №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Заттың массасын анықтап оны жаз.
Сергіту сәті: Дәптердегі №2 тапсырманы орындауды ұсынады. Арбаға жалпы массасы 8 кг
болатын
|
Оқушылар заттардың массасын жазады. Қауын – 5кг+2кг=7кг Қарбыз – 10кг Асқабақ – 3кг+2кг=5кг Қырыққабат – 2кг+1кг+1кг= 4кг Оқушылар әрбір қатардағы қораптардың массасын анықтап, оны 8 килограммен салыстырады. 1кг+1кг+1кг+1кг+1кг +1кг=6кг 6кг<8кг (иә) 1кг+1кг+1кг+1кг+1кг+1кг +1кг+1кг+1кг+1кг=10кг 10кг>8кг (жоқ) |
Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. |
Баспа негіздегі жұмыс дәптері |
|
5 мин |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру. «Мен сатушымын» ойыны. Оқушылар алдыларындағы заттарды әр топ, таразыға салып. |
Заттардың массаларын салыстырады. |
«Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, |
|
5 мин |
Салыстырады. Қорытынды жасайды. Әр топқа өлшем бірліктер жазылған парақтар таратылады. Әр топ бірлесе отырып, салыстырады. Қайсысы артық? Қайсысы кем екенін айтады. |
3кг < 5кг 10кг > 7кг 10кг = 10кг 10кг < 8кг 7кг > 5кг |
. |
Оқулық, дәптер. «Кім жылдам» ойыны. |
|
Рефлексия 5 мин |
«Білім ағашы » әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақты толық түсінген болса жасыл алманы, қиындықтар болса түсінсе сары алманы. Түсінбеген жағдайда қызыл алманы таңдап «білім ағашына» жапсырады |
Оқушыларға алманың суретін жапсырады |
|
«Білім ағашы » әдісі. |
Тексерілді:
Ашық сабақтан көрініс

Ұйымдастыру кезеңі

Жаңа тақырыпты түсіндіру барысы

Топтық зерттеу жұмысын жүргізу барысында

шағым қалдыра аласыз






