2А Бөлім.Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есеп. Сабақтың тақырыбы: Өткенді бекіту | Мұғалімнің аты-жөні: Амангелдиева Ж.
Күні: 27.11.2017ж |
СЫНЫП: 2
| Қатысқан оқушылар саны: 18
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.5.1.1** - 1 -2 амалмен орындалатын есеп, жүздіктермен санау, екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі |
Сабақ мақсаттары:
| Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Көптеген оқушылар: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Тілдік мақсат | Фигура, разряд, жүздік |
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, жауапкершілік, адамгершілік |
Пәнаралық байланыс | Музыка, дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары | проектор |
Бастапқы білім | Баған түрінде қосу және азайту, жүздіктер, теңдеу шеу,разрядтық қосылғышқа жіктеу |
Сабақтың жоспары |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | ресурстар |
Сабақтың басы3 минут | Ұйымдастыру кезеңіПсихологиялық ахуалҚайырлы күн ұстазым,Қайырлы күн достарым!Шеңберге тұрайықЖылулық сыйлайық!Доброе утро учитель!Доброе утро друзья!Посмотрите друг на друга,Пожелайте всем добра!Good morning teacher!Good morning friends!Stand inner worm circle!Геометриялық фигуралар бойынша топқа бөлініп отырады1-топ 2-топ 3-топ |
Геометриялық фигураларшаршы, үшбұрыш, шеңбер. |
5 минут
| Үй тапсырмасын тексеруҚызығушылықты ояту,,Кім жылдам?,, ойыны арқылы өткен тақырыптар бойынша ауызша қосу мен азайту, жүздік, ондық ,бірлікті атап айту-Балалар , біз өтілген тақырып бойынша біраз қайталап, еске түсірдік. -Олай болса бүгінгі сабақта өткенді материалдарды бекітеміз, қайталаймыз.
|
Оқулық,есептер |
Сабақтың ортасы /негізгі бөлім/15 минут
| Білу және түсіну-Балалар бүгін бізге Дымбілмес өткен бөлімшелер бойынша бірнеше тапсырмалар алып кепті. Біз оған өзіміздің білімімізді көрсетуіміз керек! -Дайынбызба!-ИаҚолдануОқулықпен жұмыс.Әр топқа есептер жазылған қағаз беріледі, түсіндіріп шығару1-тапсырма
2-тапсырма Топпен жұмыс. Баған түрінде есептеу. +36 -90 +43 -50 +62 -49 14 3437 1328 23 +26-56+5453 25 28 Дескриптор1.Баған түрінде қосады.2.Баған түрінде азайтады. Бағалау ,, Бағдаршам ,,
3-тапсырма .Тақтамен жұмыс.Сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді.456=400+50+6781=700+80+185=80+1562=500+60+2 523=500+20+396=90+6Бағалау ,,Шапалақтау,,
Сергіту сәті
4-тапсырма. ,,Теңдеу шешу,, Теңдеуді ретімен шығарады, топтар бір-бірінің жұмысын тексереді. 23+у=88 45+х=95 59-а=11 У=88-23 х=95-45а=59-11 У=65 х=50а=48 23+65=88 45+50=9559-48=11 88=88 95=9511=11
Дескриптор1.Белгісіз санды табады.Бағалау ,,Бас бармақ,,
5-тапсырма,,Ламинад парақшасы,,1дм=10см10онд=1005дм=50см1онд=101сағ=60 мин400саны1м=100см1тәул=24сағ1ц=100кг
Дескриптор1.Уақыт, өлшем бірліктерін жазады.Бағалау. Мадақтау
|
Дымбілмес
А4 қағаз
Бағдаршам
А4 ламинад парағы |
Сабақтың соңы10 минут | Синтез 6-тапсырмаҚызықты қосымша тапсырмаларды орында:
|
|
Бағалау
2 минут
Кері байланыс3 минут | ,,Ақылды үкі,, әдісі арқылы-Бүгінгі сабақ ұнады ма?-Үшбұрышты неше бұрыш бар?-Шашыда неше бұрыш бар?-Бүгінгі сабақта біз нені қайталадық?-Дымбілмеске өз біліммізді көрсеттік пе?-Қай жері қызықты өтті? | Кері байланыс
Кірқыстырғыш |
Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау. |
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəне неліктен? |
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:топпен жұмыс2:әдіс-тәсілдерҚандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:ойын түрінде өткізу2:қызықты тапсырмаларСабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?
|