Материалдар / Ашық сабақ математика пәні 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ математика пәні 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні бойынша 1 сыныпқа арналған ашық сабақ
Авторы:
17 Маусым 2024
223
1 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Красный Яр №1ЖОББМ

Пәні:

Математика

Бөлім:

Тағам және сусын

Педагогтің аты-жөні:

Маней А

Күні:

18.04.24ж

Сынып:

1 «А»сынып


Сабақтың тақырыбы:

112 сабақ. Сатып алу және ақша қайтару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау;

1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару

Сабақтың мақсаты

Монеталармен есептеулер орындайды


Құндылықтар

Талап: қоршаған ортаны таза ұстау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут









Өткенді пысықтау

5 минут










Сабақ

тың ортасы

20 минут




































































Сергіту сәті 2мин


























Сабақты қорыту

6минут









Қосымша тапсырма

2минут


Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру


(Ұ) Өткенді пысықтау. «Сұрақ-жауап» әдісі

А)Ішінде теңге монеталары (1тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг, 50 тг, 100 тг) бар дорбаны алып, монеталар дыбыс шығаратындай дорбаны сілкіп қағу.

  • Номиналдық құны бойынша қандай монеталарды білесіңдер?

-Номиналдық құны бойынша ең үлкен монета қандай?

  • Номиналдық құны бойынша 20 теңгелік монета қандай монеталардан артық?

  1. 100 теңгеден 50 теңгені алсам, қанша теңгең қалады?

  2. Бес 10 теңгелік монетаны қоссаң қанша теңге болады?

  3. Бір балмұздақ 40 теңге тұрса, екі балмұздақты қаншаға аласың?

  4. Ең кіші монета қайсысы?

  5. Ең үлкен монета қайсысы?

Ә)Бейнежазба көрсету.

.Топик кз-пен (Оқулықпен жұмыс )

ФС тапсырмасы

1-тапсырма.

Сырым мен Әлияда 100 теңгеден бар. Балалардың әрқайсысы 2 тауардан таңдады. Балалар қандай

тауарлар сатып алды және олардың әрқайсысында қанша теңгеден қалды?Мұғалім есепті талдағанда кейбір балалардың бірдей 2 затты, ал кейбір балалардың әртүрлі2затты таңдағандарына балалардың назарын аударады. Балалардың қалай есептегенін, оларға бұл үшін суреттен нені білулері керек болғанын ойлануды ұсынады

Мен 60 теңгеге су және 20 теңгеге кәмпит сатып аламын.

60 + 20 = 80 тг

Менде 100 тг болған.

Менде 100 – 80 = 20 тг қалады.

Мұғалім қорытындылауға көмектеседі:

Қайтарған ақшаны сен қалай санайсың?

Тақырыпты ашу

Дүкенде тауар сатып алу жөніндегі диалогке шақырады. Сұрайды:

Сатып алғанда ақшаны кім санайды?

"КАССАДА" отыратын адам кім? (кассир)

Сөреден азық-түлікті беретін адам кім?(Сатушы).

Ал затты сатып алушы адам қалай аталады? (Сатып алушы).

- Сендер солардың бірінің рөлінде болғыларың келе ме? Яғни ақшаны санауды жақсылап үйреніп алу керек


«Сатушы»ойыны.


Өзіндік жұмыс

2-тапсырма

Есептерді шығар. Кері есеп құрастырып көр

а) Болды - 100 тг

Жұмсады - 70 тг

Қайтарды - ? тг

100-70=30

Ж: 30теңге қайтарды

ә) Болды - 90 тг

Жұмсады - 50 тг

Қайтарды - ? тг

90-50=40

Ж: 40 теңге қайтарды

Дәптермен жұмыс.

Жұмыс дәптеріндегі 112-сабақтың тапсырмалары орындалады.

1.Болды- 100 тг

Жұмсалды- 80тг

Қалды-?тг

Оқушылар өз таңдауы бойынша сандар қойып орындайды.

2-тапсырмада монеталарға сүйене отырып, теңдік,теңсіздік құрастырады.


Сергіту сәті




Топтық жұмыс

3-тапсырма

Арманның 100 теңгесі бар. Ол асханадан 30 теңгеге тоқаш сатып алды. Арманның қанша теңгесі қалды?

Болды – 100 тг

Жұмсады - 30 тг

Қалды - ? тг

Шешуі:

100-30=70 (тг)

Жауабы: Арманның 70 теңгесі қалды

Жұптық жұмыс

Суреттегі затты сатып алу үшін қандай монеталарды қолдану керек екенін табады,сызып көрсетеді.

«Кім шапшаң?»ойыны


ҚЖ:

Зерттеушілік тапсырма

4-тапсырма

Мұғалім оқушылардың әрбір топтағы заттар қандай белгілері бойынша жинақталғанын сұрайды. Әрбір топтағы заттарды бір сөзбен қалай атауға болатынын айтуға көмектеседі. Мұғалім әрбір жиында қанша элемент барын анықтатады.


Кері байланыс





Өлең жолдарын оқиды









Сұрақтарға жауап береді








Сұрақтарға жауап береді



Бейнежазба

көреді.









Балалар бірін-бірі тыңдауды және өз нұсқаларын ұсынуды үйренеді. Топта өрнектерді жазады.


















Сауда жасайды



Есептерді шығарады








Ауызша есептейді.





Дәптермен жұмыс жасайды










Бейнежазбаға сүйене отырып сергіту жаттығуын жасайды.






Есепті шығарады


Тапсырманы орындайды




Қандай монеталарды қолдануға болатынын сызып көрсетеді.



Көрсетілген

монета сомасына сай

әмиянды толтырады.











Кері байланыс жасайды


Көңіл күйлерін көтеріп отыру


«От шашу»



«әмиян» әдісі бойынша мадақтау



Дескриптор:

Тапсырмаларды орындайды

Ақшамен жұмыс жасауды біледі


Жарайсыңдар!

Ауызша мадақтау


Дескриптор:

Тауар сатып алу жөніндегі диалог жүргізеді

Сауда жасауды біледі












Дескриптор:

Сауда жасап, ақша беріп, қайтарып алуды үйренеді

Ақшамен жұмыс жасай алады

Сатушы мен сатып алушының рөлін ойнайды





Тамаша!




Мен сенімен мақтанамын!





Керемет!




Дескриптор:

Тапсырманы өз бетімен орындайды.

Есепті шығарып, кері есеп құрастырады










Дескриптор:

Кесте бойынша есептер құрастырады

Топтық жұмыс орындайды




Монеталармен есептеулер орындайды.


Дескриптор:

Әрбір топтағы заттар қандай белгілері бойынша

жинақталғанын айтады

Зерттеу жүргізе алады



«Тиындар» әдісі



Суреттер









Дорба,

монеталар





Слайдтағы сұрақтар







Суреттер





бейнежазба







Оқулық







Суреттер
















Тауарлар

Монеталар

Сатушы








Монеталар





Оқушы жұмысы




Жұмыс

дәптері







Музыка











Оқулық

Кесте



Оқулық




Карточка

суреттер




Суреттер,

Үлестірме

қағаздар






Суреттер




Жиы

Кері байланыс парағы



















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!