Материалдар / Ашық сабақ Математика "Пікір, Ақиқат және жалған пікір"

Ашық сабақ Математика "Пікір, Ақиқат және жалған пікір"

Материал туралы қысқаша түсінік
Материалда ашық сабақ жоспары берілген, мұғалім әдіс-тәсілде өзіне қолдануға болады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Ақпан 2024
315
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

      Математика 96-сабақ


Бөлім:

Табиғат құбылыстары. Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер

Мұғалімнің аты-жөні

Жумашева.О.О

Күні:

25.01.2024

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Пікір. Пікірлердің ақиқат және жалғандығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.3.1 қозғалыстың басталуы мен бағытын пайдалана отырып, нысандар қозғалысы сызбасын құру, сәйкес есептеулер жүргізу

Сабақтың мақсаты

Математикалық мазмұндағы пікірлер құрастырып, олардың ақиқаттығын және жалғандығын анықтайсың


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру



3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Оқушы есімінің бірінші әріпіне сын есім айтады. «Мен қандаймын?»

Топқа бөліну «Балмұздақ» әдісімен әртүрлі суреттер алғызу арқылы жүреді.

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:

А)Үйге берілген тапсырманы тексеру.

Ә) «Ой қозғау» әдісі:

-Біз өткенде не үйрендік?

- Пікірлердің түрлерін атаңдар.

-Ақиқат пікірге мысал келтіріңдер.

-Жалған пікірге мысал келтіріңдер.

-Өте жақсы, онда бүгінгі сабағымызға кірісейік. Бүгінгі сабағымыз 2- топ арасында, жарыс түрінде өтеді.

Оқу мақсаты жарияланады.

Оқушы есімінің бірінші әріпіне сын есім айтады






Топтарға бірігеді.

Тапсырма ытексертеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.






«Бағалау парағы» тиімді кері байланыс жасау.




әртүрлі суреттер


Жаңа білім

10 мин

































15 мин




















2 мин























Бекіту

13 мин








(Т) 1- тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Постер жасау.

1) Сурет бойынша ақиқат пікірлер құрыңдар.

Үміт үтікті үстелге тоққа қосылған қалпында қоя салды-а.

Маржан газды өшіруді ұмытты-а.

Ердос пен Қанат отты сөндірмей кетті-а.

Шырша шамы тоқ тұйықталуынан жана бастады-а.

2) «Эстафета» ойыны Оқушылар кезектесіп пікір жазады, келесі оқушы пікірдің ақиқат жалған екенін анықтайды.

Өрт кезінде 101-ге хабарлас-а.

Өрт кезінде үйде жасырыну керек-ж.

Өрт –тілсіз жау-а.

Өртті өртсөндірушілер сөндіреді-а.

Өрт сөндіргіш құралды қол жетпейтін жерде сақтау керек-ж.

3) Дартс ойыны: 10нан 100де дейінгі сандар беріледі, топты тигізген саныңа байланысты есеп аласың, егер 100 ге тигізсең, есеп орнына сыйлық беріледі

Жалған пікірлерді оқыңдар. Әрбір пікірді «...екендігі жалған» сөзімен аяқталатын жаңа пікірмен алмастырыңдар. Қандай пікірлер пайда болды? Қандай қорытынды жасауға болады?

Кез келген төртбұрыштың 3 төбесі бар екендігі жалған-а.

Тонна –ұзындықтың өлшем бірлігі екендігі жалған-а.

45 пен 10 сандарының қосындысы 54-ке тең екендігі жалған-а.

Есіңде сақта!



(Ұ, Д) 2- тапсырмада стикермен жұмыс жүзеге асады.

4) «Жоққа шығар!» ойыны. «...екендігі жалған» сөзімен аяқталатын пікірлер құрыңдар.

Дельфин орманда өмір сүретіндігі жалған-а.

Әтеш ұша алатындығы жалған-а.

Әлия балмұздақты ұнатпайтындығы жалған-а.

Төрт 2-ге бөлінбейтіндігі жалған-а.

Тауықтың төрт аяғы бар екендігі жалған-а.

Театрда адамдар спортпен айналасатындығы жалған-а.

Мысық тышқанды ауламайтындығы жалған-а.


Сергіту сәтінде «Полька» әуенімен билеп сергиді.




6) Тақта мен жұмыс. Әр есепке лайықты сызба мен теңдеу таңдаңдар

А) 50*х+60=210

50*х=210-60

50*х=150

х=150:50

х=30

ә) 50*3+х=210

150+х=210

Х=210-150

Х=60


(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. «Айналмалы дөңгелек»

7) Табиғат зерттеушілеріне қөбінесе әртүрлі есептерді жиі шығаруға тура келеді. Оларға көмектесіңдер. Есептерді шығарыңдар. Өрнектерді жазыңдар.

А) 1600*60=960000

Ж: 1 минутта инелік 96000 рет қағады.

Ә) 27:3=9

Ж: Жылдамдығы 96000.

Б) 60км/сағ*5=300км/саг

8) Есептеп тексеріңдер. Кім жылдам?

https://learningapps.org/watch?v=ptz2vqinc24


8602:17= 506 973920:24=40580

84420:14= 6030 947700:45=21060

8925:85= 105 958830:31=30930

820680:21= 39080

867720:42=20660

681850:60=10490


5) Ақиқат пікірлерді табыңдар. Егер пікір жалған болса, жоққа шығарыңдар. https://wordwall.net/play/52909/426/166


27-саны 9-ға бөлінеді және 30-дан үлкен екендігі жалған-а.

80 мен 15-тің айырмасы 80 мен 25-тің айырмасынан кем дегенім жалған-а.

14 пен 25 үш таңбалы сандар дегенім жалған-а.

Кез келген тіктөртбұрыш шаршы бола алады дегенім жалған-а.


Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

9.

Тапсырмаларды орындайды.






























Билеп сергиді.



Тапсырма орындайды.















































Тапсырма орындайды.


Дескриптор:

-Сурет бойынша ақиқат пікірлер құрады-1балл.





Пікірлерді оқып, олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтайды-1балл.



Жалған пікірлерді ақиқат пікірге алмастырады-1балл.

















«...екендігі жалған» сөзімен аяқталатын пікірлер құрады-2 балл.












.


Есепке лайықты сызба мен теңдеу таңдайды -1балл.





Есептерді шығарады

1балл.












Өрнектердің мәнін, тексереді-2балл.







Ақиқат пікірлерді табыңдар. Егер пікір жалған болса, жоққа шығарады-1балл




Математика

4-сынып 3-бөлім





































Қорытынды

2 мин

Сабақты қорытындылау.

Кері байланыс: «Ми заряды». Сәтті купондар. Бағалау парағы арқылы бағалау.

Үй тапсырмасы: 52-бет №10.

Қорытынды жасайды.

ҚБ қойылады.













ЭСТАФЕТА

1





250 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ