|
Бөлімі: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 1 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Уақыт. Сағат. Минут |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай, жыл) ажырату; 1.1.3.1** уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ) қолданып өлшеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Уақыттың өлшем бірлігі – сағатпен танысады. |
|
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ Бірлік, татулық,ынтымақ туралы білу және пайымдау |
Сабақ
құндылығы: БІРЛІК ПЕН
ЫНТЫМАҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
Апта дәйексөзі: Бірлік болмай, тірлік болмас |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 5мин 5мин |
Саламатсыздарма балалар. Көңіл күйлерің қалай? Ендеше бүгінгі сабағымыз сәтті, көңілді өту үшін Психологиялық дайындық жасайық. Білімнің сырын ұғына, Шығамыз білім шыңына. Ұқыптылық пен зеректік Жеткізеді біздерді Математиканың шыңына Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Топқа біріктіру әдісі. Сағат түстерін таңдау арқылы топтарға бірігу І топ «Уақыт» ІІ топ «Сағат» ІІІ топ «Минут»
Миға» шабуыл әдісі 6 қалпақ ойыны арқылы Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Үй тапсырмасын тексеру: 6+4 100-10 7+3 80-50 3+4 90-60 Асықтар арқылы ынталандыру |
Психологиялық ахуал орнатады. Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Домина ойыны арқылы алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. |
Асық арқылы ынталандырамын Тапсырмаларды орындайды Домино ойыны арқылы өткен тақырыпты пысықтаймын |
Интерактивті тақта. Слайд №1 Домино кортачкалары |
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4мин 5мин 5мин 5мин 3 мин |
Жаңа сабақ. «Сиқырлы ұяшықтар» әдісі арқылы жаңа сабақты ашып аламын.
Тақырыпты таныстыру Уақыт. Сағат. Минут Оқу мақсатын таныстыру №1 есеп «Кір жаю» әдісі Сағаттардың суретін жіпке іліп қоямын, оқушыларға біртіндеп алуын сұраймын. Әр алған суреттегі сағаттарды түсіндіремін. Уақыт, сағат, минут жайлы түсіндіріп өтемін. Балалар бізге қонақтар келіпті. Олар сендердің білімдерінді тексермекші екен. «Бауырсақ» ертегісінің кейіпкерлері. Бүгінгі сабағымды балалардың өздерін қатыстыру арқылы жүргіземін. Бауырсақ ертегісін сахналайды. Қоянның тапсырмасы 2-есеп Сағат үлгісін жаса. Сағат тілін айналдыр. Уақыттың неше болғанын айт. Қоянға сәбіздерді жегізе отырып тапсырманы орындау. 02:10 минут кетті. 03:30 минут кетті. Немесе үш жарым болды. 02:50 минут кетті. Немесе 03 ке 10 минут қалды. 04:20 минут кетті. Жарайсыңдар. Қасқырдың тапсырмасы. Жұптық жұмыс: Сағат тілдерін ондағы сандармен сызып көрсетеді. 08:00 13:00 11:00 21:00 Аюдың тапсырмасы. 4 есеп «Қолшатыр» әдісін пайдаланып 3сағ+4сағ= 9сағ-5 сағ= 10сағ+30сағ= 60сағ-40сағ= 10сағ+10сағ+20сағ= 60сағ-10сағ-10сағ= Cергіту сәті: Нейрожаттығулар Түлкінің тапсырмасы Топтық Жұмыс Берілген суртегі Әлияның апта бойы іс-әрекетін атап уақыттарды жазып шығу І топ ІІ топ ІІІ топ Тәжірибие жұмысы Балаларға бірнеше сағат түрлерін алып келіп көрсетемін. Балалар өзара топтарда механикалық және электорикалық, телефон сағаттарындағы минуттардың жүрісін бақылайды. |
Сұрақтарға жауап береді. Ертегі кейіпкерлерін рөлге бөліп орындайды. Қоян бейнесі бар бала ортаға шығады. Сәбізде көрсетілген сағат уақыттарын айта отырып қоянның аузына сәбіздерді салады. Қасқыр бейнесі бар бала ортаға шығады. Менің тапсырмам жұпта отырған балаларға арналған. Жұптарымен жұмыстарды орындайды. Аю бейнесі бар бала ортаға шығады. Қолшатырда берілген жаңбыр тамшыларында жазылған есептерді оқи отырып, мұғалімнің көмегімен тақтаға шығарады шығарады. Сергіту сәтін жасайды. Түлкі бейнесі бар бала ортаға шығады. Тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен таратып береді. Әлияның апта бойы іс-әрекетін айтып жазып шығады. Балалар түрлі сағат тілдерін уақытпен салыстырып көреді. |
Әр топқа асықтар таратылады Мұғалімнің көмегімен ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді. Әр тапсырманы орындаған балаларға асық түрлерін беріп отырамын Қолшатыр әдісін пайдаланып есептерді шығарады. Топтарға асықтар үлестіремін Тәжірибе жасаған балаларға асықтар беремін. |
Слайд№2 Әдістерді тиімді пайдалану Сағаттың түрлері Кір жайғыш пен сағат суреттері салынған қағаз Бауырсақ ертегісінің суреттері Қоянның бейнесі Сағаттар Қасқырдың бейнесі Аюдың бейнесі Қолшатыр, және жаңбыр тамшылары Оқулық дәптер қалам Нейрожаттығулар бар а4 қағаздар музыка Түлкі бейнесі Плакат маркер Түрлі сағаттар Телефон механикалық сағат электронды сағат |
|
Сабақтың соңы 5мин 2мин |
Кері байланыс «Алма ағашы»
Үйге тапсырма! Саралау тапсырмалары. 3 сағ+7 сағ 7 сағ - 4сағ 7 сағ+5 сағ 15 сағ - 8 сағ 24сағ-13сағ 24 сағ -12 сағ 60 мин - 30 мин 1 сағ 3мин+ 1 сағ 30мин 18 мин+ 25 мин 3 сағ7 мин - 2 сағ 5 мин 5 мин+17 мин 10 сағ 15 мин- 8 сағ 15 мин |
Алмаларын алма ағашына жапсырады. |
Өздері ұсынған алма жемістерін ағашқа апарып жапсырады. |
Таратпа қағаздар
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Математика. Уақыт,сағат
ашық сабақ Математика. Уақыт,сағат
|
Бөлімі: |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 1 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Уақыт. Сағат. Минут |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай, жыл) ажырату; 1.1.3.1** уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ) қолданып өлшеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Уақыттың өлшем бірлігі – сағатпен танысады. |
|
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ Бірлік, татулық,ынтымақ туралы білу және пайымдау |
Сабақ
құндылығы: БІРЛІК ПЕН
ЫНТЫМАҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
Апта дәйексөзі: Бірлік болмай, тірлік болмас |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин 5мин 5мин |
Саламатсыздарма балалар. Көңіл күйлерің қалай? Ендеше бүгінгі сабағымыз сәтті, көңілді өту үшін Психологиялық дайындық жасайық. Білімнің сырын ұғына, Шығамыз білім шыңына. Ұқыптылық пен зеректік Жеткізеді біздерді Математиканың шыңына Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Топқа біріктіру әдісі. Сағат түстерін таңдау арқылы топтарға бірігу І топ «Уақыт» ІІ топ «Сағат» ІІІ топ «Минут»
Миға» шабуыл әдісі 6 қалпақ ойыны арқылы Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) Үй тапсырмасын тексеру: 6+4 100-10 7+3 80-50 3+4 90-60 Асықтар арқылы ынталандыру |
Психологиялық ахуал орнатады. Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер. Домина ойыны арқылы алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. |
Асық арқылы ынталандырамын Тапсырмаларды орындайды Домино ойыны арқылы өткен тақырыпты пысықтаймын |
Интерактивті тақта. Слайд №1 Домино кортачкалары |
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4мин 5мин 5мин 5мин 3 мин |
Жаңа сабақ. «Сиқырлы ұяшықтар» әдісі арқылы жаңа сабақты ашып аламын.
Тақырыпты таныстыру Уақыт. Сағат. Минут Оқу мақсатын таныстыру №1 есеп «Кір жаю» әдісі Сағаттардың суретін жіпке іліп қоямын, оқушыларға біртіндеп алуын сұраймын. Әр алған суреттегі сағаттарды түсіндіремін. Уақыт, сағат, минут жайлы түсіндіріп өтемін. Балалар бізге қонақтар келіпті. Олар сендердің білімдерінді тексермекші екен. «Бауырсақ» ертегісінің кейіпкерлері. Бүгінгі сабағымды балалардың өздерін қатыстыру арқылы жүргіземін. Бауырсақ ертегісін сахналайды. Қоянның тапсырмасы 2-есеп Сағат үлгісін жаса. Сағат тілін айналдыр. Уақыттың неше болғанын айт. Қоянға сәбіздерді жегізе отырып тапсырманы орындау. 02:10 минут кетті. 03:30 минут кетті. Немесе үш жарым болды. 02:50 минут кетті. Немесе 03 ке 10 минут қалды. 04:20 минут кетті. Жарайсыңдар. Қасқырдың тапсырмасы. Жұптық жұмыс: Сағат тілдерін ондағы сандармен сызып көрсетеді. 08:00 13:00 11:00 21:00 Аюдың тапсырмасы. 4 есеп «Қолшатыр» әдісін пайдаланып 3сағ+4сағ= 9сағ-5 сағ= 10сағ+30сағ= 60сағ-40сағ= 10сағ+10сағ+20сағ= 60сағ-10сағ-10сағ= Cергіту сәті: Нейрожаттығулар Түлкінің тапсырмасы Топтық Жұмыс Берілген суртегі Әлияның апта бойы іс-әрекетін атап уақыттарды жазып шығу І топ ІІ топ ІІІ топ Тәжірибие жұмысы Балаларға бірнеше сағат түрлерін алып келіп көрсетемін. Балалар өзара топтарда механикалық және электорикалық, телефон сағаттарындағы минуттардың жүрісін бақылайды. |
Сұрақтарға жауап береді. Ертегі кейіпкерлерін рөлге бөліп орындайды. Қоян бейнесі бар бала ортаға шығады. Сәбізде көрсетілген сағат уақыттарын айта отырып қоянның аузына сәбіздерді салады. Қасқыр бейнесі бар бала ортаға шығады. Менің тапсырмам жұпта отырған балаларға арналған. Жұптарымен жұмыстарды орындайды. Аю бейнесі бар бала ортаға шығады. Қолшатырда берілген жаңбыр тамшыларында жазылған есептерді оқи отырып, мұғалімнің көмегімен тақтаға шығарады шығарады. Сергіту сәтін жасайды. Түлкі бейнесі бар бала ортаға шығады. Тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен таратып береді. Әлияның апта бойы іс-әрекетін айтып жазып шығады. Балалар түрлі сағат тілдерін уақытпен салыстырып көреді. |
Әр топқа асықтар таратылады Мұғалімнің көмегімен ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді. Әр тапсырманы орындаған балаларға асық түрлерін беріп отырамын Қолшатыр әдісін пайдаланып есептерді шығарады. Топтарға асықтар үлестіремін Тәжірибе жасаған балаларға асықтар беремін. |
Слайд№2 Әдістерді тиімді пайдалану Сағаттың түрлері Кір жайғыш пен сағат суреттері салынған қағаз Бауырсақ ертегісінің суреттері Қоянның бейнесі Сағаттар Қасқырдың бейнесі Аюдың бейнесі Қолшатыр, және жаңбыр тамшылары Оқулық дәптер қалам Нейрожаттығулар бар а4 қағаздар музыка Түлкі бейнесі Плакат маркер Түрлі сағаттар Телефон механикалық сағат электронды сағат |
|
Сабақтың соңы 5мин 2мин |
Кері байланыс «Алма ағашы»
Үйге тапсырма! Саралау тапсырмалары. 3 сағ+7 сағ 7 сағ - 4сағ 7 сағ+5 сағ 15 сағ - 8 сағ 24сағ-13сағ 24 сағ -12 сағ 60 мин - 30 мин 1 сағ 3мин+ 1 сағ 30мин 18 мин+ 25 мин 3 сағ7 мин - 2 сағ 5 мин 5 мин+17 мин 10 сағ 15 мин- 8 сағ 15 мин |
Алмаларын алма ағашына жапсырады. |
Өздері ұсынған алма жемістерін ағашқа апарып жапсырады. |
Таратпа қағаздар
|
шағым қалдыра аласыз















