|
Күні: |
Сыныбы: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материалдарды, құралдармен жабдықтарды таңдау және дайындау. |
|||||
|
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
6.1.6.2. Бірқатар заманауи дәстүрлі емес материалдарды білу, оларды өңдеу мен пайдаланудың тиімді жолдарын анықтау. 6.2.2.1.Тігін машинасын қалыпты күйге келтіруді білу және орындау. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Заманауи дәстүрлі емес материалдарды ажыратадыжәне қолданудың тиімді әдістерін анықтайды. Тігін машинасын қалыпты күйге келтіруді орындайды. Қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Дәстүрлі емес материалдарды анықтап, пайдаланудың тиімді әдістерін қолданады. Тігін машинасын қалыпты күйге келтіріп,тапсырманы
орындайды. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Термин сөздер: синтетика, репродукция, фактура, шпулька Диалог:Табиғи материалдар мен жасанды талшықтар қандай қасиеттерге ие?Тігін машинасының жұмыс істеу принципі мен құрылғысы қандай? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен ынтымақтасып, еңбек мәдениетін сақтай біледі. Өзін және өзгелерді құрметтеу. |
|||||
|
Пән аралық байланыс |
Жаратылыстану: Материалдарды ажыратуда экологиялық әсері. Тарих: Тігін машинасының шығу тарихы. |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Тоқыма материалдарымен бұйымдарының қасиеттерімен фактурасын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың басы |
-Оқушылардың зейінін шоғырландыру -Топтастыру /табиғи және жасанды маталармен бөлу/ -Сабақтың мақсатымен таныстыруды материалдар мен құрал-жабдықтарға ассоцация жасауды ұсынуарқылы таныстырамын. |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
1 тапсырма-Теориялық бөлім «Кластер» әдісі арқылы сабақ мақсатына жету. 1-топ, Дәстүрлі емес материалдарды ажырату. 2-топ, Қолданудың тиімді әдістерін анықтау. 3-топ, Тігін түрлерін зерделеу. Тақырыпты топтар «жеребе» әдісі арқылы таңдайды. Оқушылар «Кластер» әдісін қолданудаойын жинақтап, белгілі бір дәлелдерді пайдалана отырып, проблеманы шешуде өзіндік пікірлерін ұсынады. Дәстүрлі емес материалдарды ажыратып, қолданудың тиімді әдістерін анықтайды және тігімге ыңғайлыматаны таңдауда постер дайындап, қорғайды. Оқушылар ұсынылған дескрипторлар арқылы топтар өзара бағалау жүргізеді. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Күлегештер» әдісі арқылы бағалаймын Сергіту сәті: «Анама сыйлық апару» 2 тапсырма-практикалық бөлім Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы тігін машинасын қалыпты күйге келтіру.Тапсырманы оқушылар жұптасып, ынтымақтастықтаойланып, бірі-біріне түсіндіре отырып, орындайды. Тігін машинасын қалыпты күйге келтіру үшін орындалатын жұмыс реті. 1-Жіпті шпулькаға орау. 2-Үстіңгі және астыңғы жіпті сабақтау. 3-Матаға машина тігісін көрсетіп, ұқыпты тігу. 4-Тігістің ұзындығы менжіптің тартылуын реттеу. Тапсырманың қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, тапсырманы сапалы орындауды талап етемін.Қол инесімен тігін машинасы инесінің айырмашылығын анықтауды ұсынамын. Дескриптор:
- Тігістің ұзындығы менжіптің тартылуын реттейді «Мен қандаймын» әдісі арқылы жұптық бағалау жүргізеді. |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушылардың жаңа сабақты меңгергенінқамтитын сұрақтар:
Оқушылар рефлексия жасайды.Қызыл, Сары, Күңгірт үшбұрыштарға пікірін жазып, іледі.
+ |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Талқылау үрдісі кезінде барлық оқушылардың бірегей қатысуын қадағалаймын. Жекелеген оқушыларғаоқу мақсатына жету үшін жеңіл тапсырмалар ұсынамын. кейбір тұстарында жетелеусұрақтары арқылы білуге ықпал етемін. |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? 1-тапсырма бойынша критерийалды топтық бағалау, 2-тапсырма «Мен қандаймын»бойынша жұптық бағалау Дескрипторлар Критериалды бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Тігін машинасымен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау Зиянды материалдарды қолданбау |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Материалдарды, құралдармен жабдықтарды таңдау және дайындау" 6 сынып
Ашық сабақ "Материалдарды, құралдармен жабдықтарды таңдау және дайындау" 6 сынып
|
Күні: |
Сыныбы: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материалдарды, құралдармен жабдықтарды таңдау және дайындау. |
|||||
|
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
6.1.6.2. Бірқатар заманауи дәстүрлі емес материалдарды білу, оларды өңдеу мен пайдаланудың тиімді жолдарын анықтау. 6.2.2.1.Тігін машинасын қалыпты күйге келтіруді білу және орындау. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Заманауи дәстүрлі емес материалдарды ажыратадыжәне қолданудың тиімді әдістерін анықтайды. Тігін машинасын қалыпты күйге келтіруді орындайды. Қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Дәстүрлі емес материалдарды анықтап, пайдаланудың тиімді әдістерін қолданады. Тігін машинасын қалыпты күйге келтіріп,тапсырманы
орындайды. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Термин сөздер: синтетика, репродукция, фактура, шпулька Диалог:Табиғи материалдар мен жасанды талшықтар қандай қасиеттерге ие?Тігін машинасының жұмыс істеу принципі мен құрылғысы қандай? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен ынтымақтасып, еңбек мәдениетін сақтай біледі. Өзін және өзгелерді құрметтеу. |
|||||
|
Пән аралық байланыс |
Жаратылыстану: Материалдарды ажыратуда экологиялық әсері. Тарих: Тігін машинасының шығу тарихы. |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Тоқыма материалдарымен бұйымдарының қасиеттерімен фактурасын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың басы |
-Оқушылардың зейінін шоғырландыру -Топтастыру /табиғи және жасанды маталармен бөлу/ -Сабақтың мақсатымен таныстыруды материалдар мен құрал-жабдықтарға ассоцация жасауды ұсынуарқылы таныстырамын. |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
1 тапсырма-Теориялық бөлім «Кластер» әдісі арқылы сабақ мақсатына жету. 1-топ, Дәстүрлі емес материалдарды ажырату. 2-топ, Қолданудың тиімді әдістерін анықтау. 3-топ, Тігін түрлерін зерделеу. Тақырыпты топтар «жеребе» әдісі арқылы таңдайды. Оқушылар «Кластер» әдісін қолданудаойын жинақтап, белгілі бір дәлелдерді пайдалана отырып, проблеманы шешуде өзіндік пікірлерін ұсынады. Дәстүрлі емес материалдарды ажыратып, қолданудың тиімді әдістерін анықтайды және тігімге ыңғайлыматаны таңдауда постер дайындап, қорғайды. Оқушылар ұсынылған дескрипторлар арқылы топтар өзара бағалау жүргізеді. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Күлегештер» әдісі арқылы бағалаймын Сергіту сәті: «Анама сыйлық апару» 2 тапсырма-практикалық бөлім Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы тігін машинасын қалыпты күйге келтіру.Тапсырманы оқушылар жұптасып, ынтымақтастықтаойланып, бірі-біріне түсіндіре отырып, орындайды. Тігін машинасын қалыпты күйге келтіру үшін орындалатын жұмыс реті. 1-Жіпті шпулькаға орау. 2-Үстіңгі және астыңғы жіпті сабақтау. 3-Матаға машина тігісін көрсетіп, ұқыпты тігу. 4-Тігістің ұзындығы менжіптің тартылуын реттеу. Тапсырманың қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, тапсырманы сапалы орындауды талап етемін.Қол инесімен тігін машинасы инесінің айырмашылығын анықтауды ұсынамын. Дескриптор:
- Тігістің ұзындығы менжіптің тартылуын реттейді «Мен қандаймын» әдісі арқылы жұптық бағалау жүргізеді. |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушылардың жаңа сабақты меңгергенінқамтитын сұрақтар:
Оқушылар рефлексия жасайды.Қызыл, Сары, Күңгірт үшбұрыштарға пікірін жазып, іледі.
+ |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Талқылау үрдісі кезінде барлық оқушылардың бірегей қатысуын қадағалаймын. Жекелеген оқушыларғаоқу мақсатына жету үшін жеңіл тапсырмалар ұсынамын. кейбір тұстарында жетелеусұрақтары арқылы білуге ықпал етемін. |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? 1-тапсырма бойынша критерийалды топтық бағалау, 2-тапсырма «Мен қандаймын»бойынша жұптық бағалау Дескрипторлар Критериалды бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Тігін машинасымен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтау Зиянды материалдарды қолданбау |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз














