Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
ІІІ бөлім. Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекишева Г.Е. |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7 «Ғ»сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: жоқ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикум. Мәтіндік процессордағы кесте |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады. Оқушылардың басым бөлігі: мәтінмен, кестемен, дайын суреттермен жұмыс жасай алады. Кейбір оқушылар: мәтіндік процессорда кестенің элементтерін саймандар және мәзір қатарының көмегімен форматтай біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіндік процессорда кесте элементтерін атайды Мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады (форматтау); Бұл кестелерге шекарасын қосу және алып тастау мүмкіндігі болып табылады; Кесте түрінде ұсынылған ақпаратты түсінеді; Баған, жол, ұяшық анықтамасын біледі; |
|
Құндылықтарға баулу |
Тапсырма мазмұны бойынша ортақ шешім қабылдау, топта айтылған пікірдің дұрыстығын дәлелдеу үшін тез ой қорытуда ынтымақтастық құндылығы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. «Өткенге шолу» 10 мин |
Сәлемдесі, түгендеу Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру үшін «Шаттық шеңбері» әдісін қолдану.
Б. «Серіппелі сауал» әдісімен өткен тақырыпты қайталау. -кесте дегеніміз не?/Деректерді жолдар мен бағандар қиылысында ұсыну тәсілі. -мәтіндік құжатта кесте қалай құрылыды?/Мәтіні құжатта кесте құру үшін мәзір жолағынан Қою(Вставка)-Кестелер(Таблицы) -кестелерді қалай түрлендіреміз?/Құрылған кестені ерекшелеп, Конструктор және Макет арқылы түрлендіреміз. - Конструктор жапсырмасында неше топ бар?/ 3. - қандай топтар?/Кесте стилінің параметрлері, кесте стильдері, жиектеу параметрлері. - Макет жапсырмаларын ата?/Салу(Рисование), Жолдар менбағандар(Строки и столбцы), Біріктіру(Объединение), Ұяшықтар өлшемі(Размер ячейки),Түзеті(Выравнивание), Деректер(Данные) Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Алдынғы оқушы жақсы тілек айтады, ол оқушы айтқан сөздің соңғы әрпінен басталатын сөзбен келесі оқушы тілек айтады. Дескриптор: -кесте деген не екенін айтады; -кесте қалай құрылатынын айтады; -жапсырмалардың аттарын атайды; Оқушылар жауаптары арқылы келесі сабақтың тапсырмаларына көшеді
|
Мадақтау ауызша «Қошаметтеу» әдісі арқылыбағалайды |
ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 Презентация ДК Оқулық 7-сынып
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс 10 мин. |
(Б) Түрткі сұрақ Ширату жаттығуы: Іс-әрекет: 1-тапсырма:
Суреттегі кестені оқушыларға көрсете отырып: -Бұл не? -Қандай мақсатта жасалған? -Кесте жасаудың қандай параметрлерін қолданған?-деген сұрақтарарқылы топтық талқылау ұйымдастыру. Мақсаты: топта ынтымақтастық атмосфера құру; оқушылардың қызығушылығын оятып, зейінін сабаққа аудару. Ширату жаттығуы арқылы алған білімін бекітіп дағды қалыптастырдым |
Оқушылар кестені таниды, кесте жасаудың параметрлерін айтады Оқушылар 1-тапсырманы орындайды. Дескриптор: -кестеде неше баған, неше жол екенін анықтайды. -кесте мәтіндерін түзетуді жасайды. |
Смайликтер арқылы ҚБ |
ДК презентация Оқулық 7-сынып ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 17 мин |
1-тапсырма Саралау тәсілі «Жіктеу» әдісі «Джигсо» сыни тұрғыдан ойлай алатын дарындылар таланттылар, көшбасшылар анықталады және негізгі мәселелерге көңіл бөлуге үйренеді. Берілген тапсырманы талдайды,қателерін анықтайды,бір-бірін бағалайды.
2-тапсырма. «Қызметкерлердің жалақысы қандай?» кестесін мәтіндік редакторда жаса. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы кесте салады Дескриптор: -кесте сызады; -стиль таңдайды; -кесте ұшықтарын пішімдейді; Оқушылар мәтіндік редакторда кесте салады, ұяшықтарын пішімдейді. |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі |
Презентация ДК экраны Жұмыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3-тапсырма. Ауа райын сипаттайтын кесте. Мәтіндік редакторда бес күнге арналған ауа райын сипаттайтын кесте жасайды
|
Дескриптор: - кесте сызады. -стиль таңдайды -кесте ұшықтарын пішімдейді Оқушылар Ауа райын сипаттайтын кесте салады. Дескриптор: - кесте сызады; -стиль таңдайды; -кесте ұшықтарын пішімдейді; |
Медальдар арқылы «Үздік жұмыс» әдісі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс Рефлексия 5 мин |
«Борт журналы» Тақырып бойынша оқушылар келесі мазмұнды кестені толтырады: «Өткен тақырып бойынша бұрыннан білетінім».................. «Өткен тақырып бойынша жаңадан білгенім»............................... «Келешекте білгім келеді».............................
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
«Басбармақ» әдісі бойынша
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бекишева Газиза ЕсеновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Мәтіндік процессордағы кесте
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Мәтіндік процессордағы кестеМатериал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпта мәтіндік процессорда кесте жасау жолдары және тапсырмалар ұсынылған
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















