№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Мәтіндік процессордағы
кесте
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
ЭЛЕКТРОНДЫ КЕСТЕ АРҚЫЛЫ ЕСЕП ШЫҒАРУ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§10. Мәтіндік процессордағы кесте |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.1-мәтіндік процессордағы кестелерді пішімдеу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндік құжаттармен жұмыс жасау барысында кестелер тобының батырмалары арқылы кестелерді пішімдейді. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушыларды топқа бөлу. 3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі 4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 5.Жаңа тақырыпты ашу. 6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылар ЖОЛ және БАҒАН болып екі топқа бөлінеді. 3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.
4.Білім алушылар өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы educaplay.com онлайн сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді.
5 ЖАУАБЫ: Мәтіндік процессордағы кесте. 6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 https://www.educaplay.com/resource-editor/16725599/ Информатика. 7-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.С.Маханова, Л.А.Рсалина, – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Бейнесабақ арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру. Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма.
(Жеке
жұмыс) 2-тапсырма. ( Жұптық жұмыс) 3-тапсырма. Постер қорғау. (Топтық жұмыс) Сабақты бекіту |
Білім алушылар бейнесабақты көреді. Білім алушылар «Кім жылдам» әдісі арқылы 1-тапсырманы дескрипторге сүйене отырып, кесте құрып, мәліметтерді енгізеді. Оқушы туралы мәлімет Реттік саны, оқушының аты-жөні, сыныбы, мекен-жайы Абдырсалим Асылжан, 7 б сынып, Байзақ Батыр көшесі 191 үй, 20 пәтер. Амангелді Назарбай, 7 б сынып, Шаңырақ мөлтек ауданы 137 үй. Бейсенбек Алтынай, 7 б сынып, Тәттібаева 30 үй. Каримов Алихан, 7 б сынып, Алматы 26 үй.
Д -мәтiндiк редакторде 5-жолдан және 4-бағаннан тұратын кeстe құpу; -қарiп өлшeмiн қoлдaну: қаріп стилі-Times New Roman, қаріп өлшемі-18; -ұяшықтың ішін бояу; -бac әрiптepдi қoлдану; -сөзді қою етіп (жирный) жазу. Білім алушылар топ ішінде жұптасып, берілген 2-тапсырманы «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша дескрипторды пайдалана отырып орындайды. І топ – «Жол» тобына тапсырма: Жолдар мен бағандар тобы мен Біріктіру тобын салыстырады.
Д - жолдар мен бағандар тобы мен біріктіру тобын салыстыру; -олардың айырмашылықтарын жазу. ІІ топ – «Баған» тобына тапсырма:
С Дескриптор: - салу тобы мен түзету тобын салыстыру; - олардың айырмашылықтарын жазу. Әр топтың білім алушылары «Хаттар» әдісі арқылы берілген 3-тапсырманы топтаса отырып орындап, постер қорғайды. І топ – «Жол» тобына тапсырма: «Ассоциация» әдісі арқылы конструктор жапсырмасының топтарын көрсетеді.
ІІ топ – «Баған» тобына тапсырма:
« Сабақты бекіту мақсатында білім алушылар educaplay.com онлайн сервисінде сәйкестендіру және бос орындарды толтыру тапсырмаларын орындайды. |
3 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер 3 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер |
Информатика. 7-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.С.Маханова, Л.А.Рсалина, – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет Информатика. 7-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.С.Маханова, Л.А.Рсалина, – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет https://www.educaplay.com/learning-resources/16726056-7.html |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия |
Б |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
«Балалар мен жасөспірімдердің тамақтану қажеттіліктерінің физиологиляық нормалары» тақырыбына зерттеу жүргізеді. Зерттеу нәтижелерін мәтіндік редакторда құрылған кесте түрінде ұсынады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Мәтіндік процессордағы кесте. 7-сынып
Ашық сабақ. Мәтіндік процессордағы кесте. 7-сынып
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Мәтіндік процессордағы
кесте
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
ЭЛЕКТРОНДЫ КЕСТЕ АРҚЫЛЫ ЕСЕП ШЫҒАРУ |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§10. Мәтіндік процессордағы кесте |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.1-мәтіндік процессордағы кестелерді пішімдеу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндік құжаттармен жұмыс жасау барысында кестелер тобының батырмалары арқылы кестелерді пішімдейді. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушыларды топқа бөлу. 3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі 4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 5.Жаңа тақырыпты ашу. 6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылар ЖОЛ және БАҒАН болып екі топқа бөлінеді. 3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.
4.Білім алушылар өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы educaplay.com онлайн сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді.
5 ЖАУАБЫ: Мәтіндік процессордағы кесте. 6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 https://www.educaplay.com/resource-editor/16725599/ Информатика. 7-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.С.Маханова, Л.А.Рсалина, – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Бейнесабақ арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру. Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1-тапсырма.
(Жеке
жұмыс) 2-тапсырма. ( Жұптық жұмыс) 3-тапсырма. Постер қорғау. (Топтық жұмыс) Сабақты бекіту |
Білім алушылар бейнесабақты көреді. Білім алушылар «Кім жылдам» әдісі арқылы 1-тапсырманы дескрипторге сүйене отырып, кесте құрып, мәліметтерді енгізеді. Оқушы туралы мәлімет Реттік саны, оқушының аты-жөні, сыныбы, мекен-жайы Абдырсалим Асылжан, 7 б сынып, Байзақ Батыр көшесі 191 үй, 20 пәтер. Амангелді Назарбай, 7 б сынып, Шаңырақ мөлтек ауданы 137 үй. Бейсенбек Алтынай, 7 б сынып, Тәттібаева 30 үй. Каримов Алихан, 7 б сынып, Алматы 26 үй.
Д -мәтiндiк редакторде 5-жолдан және 4-бағаннан тұратын кeстe құpу; -қарiп өлшeмiн қoлдaну: қаріп стилі-Times New Roman, қаріп өлшемі-18; -ұяшықтың ішін бояу; -бac әрiптepдi қoлдану; -сөзді қою етіп (жирный) жазу. Білім алушылар топ ішінде жұптасып, берілген 2-тапсырманы «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша дескрипторды пайдалана отырып орындайды. І топ – «Жол» тобына тапсырма: Жолдар мен бағандар тобы мен Біріктіру тобын салыстырады.
Д - жолдар мен бағандар тобы мен біріктіру тобын салыстыру; -олардың айырмашылықтарын жазу. ІІ топ – «Баған» тобына тапсырма:
С Дескриптор: - салу тобы мен түзету тобын салыстыру; - олардың айырмашылықтарын жазу. Әр топтың білім алушылары «Хаттар» әдісі арқылы берілген 3-тапсырманы топтаса отырып орындап, постер қорғайды. І топ – «Жол» тобына тапсырма: «Ассоциация» әдісі арқылы конструктор жапсырмасының топтарын көрсетеді.
ІІ топ – «Баған» тобына тапсырма:
« Сабақты бекіту мақсатында білім алушылар educaplay.com онлайн сервисінде сәйкестендіру және бос орындарды толтыру тапсырмаларын орындайды. |
3 балл Мадақтама сөздер 2 балл Мадақтама сөздер 3 балл Мадақтама сөздер 1 балл Мадақтама сөздер |
Информатика. 7-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.С.Маханова, Л.А.Рсалина, – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет Информатика. 7-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева А.С.Маханова, Л.А.Рсалина, – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет https://www.educaplay.com/learning-resources/16726056-7.html |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия |
Б |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын орындап келу |
«Балалар мен жасөспірімдердің тамақтану қажеттіліктерінің физиологиляық нормалары» тақырыбына зерттеу жүргізеді. Зерттеу нәтижелерін мәтіндік редакторда құрылған кесте түрінде ұсынады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


.Білім
алушылар
eскриптop:
eскриптop:
алу тобы мен Түзету тобын
Ассоциация»
әдісі
ілім
алушылар Мentimeter онлайн-сервисі арқылы бүгінгі сабақтан алған
әсерлерін дауыс беру арқылы көрсетеді.












