Қысқа мерзімді жоспары
7– сынып,
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік процессордағы кестелер
|
Бөлім: |
Есептердіэлектрондыкестелердіңкөмегіменшешу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндікпроцессордағыкестелер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
- мәтіндікпроцессордакестеқұрудыжәне қолдануды үйрену |
|||||
|
Сәттіліккритерийі: |
|
|||||
|
Тілдікмақсаттар: |
- Жаңамәліметтіүйренукезіндеоқушыларсөйлемқұрады,оқыпсұраққұрастырады (бейнематериалқарау,сұрақтардыбір-біріментұжырымдайды ); - Оқушылар сөздермен танысады,соның көмегімен шартты пішімдеуді баяндайды: шарт, ауқым,шартты пішімдеу; - Хаттар мен диалог үшін пайдалы өрнектер: ауқымын көрсетуге міндетті, шартты құрастыру, таңдалған ұяшыққа пайдалану… |
|||||
|
Құндылықтарға баулу:
|
Жауапкершілікті,ынтымақтастық,төзімді- жаңаматериалдызерттеудеоқушыларсабақтабірлесіпұйымдастыруарқылыжүзегеасырады. Денсаулық -теориялықматериалдыбекітугеарналған (салмағы мен бойының көрсеткіші) |
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Оқушылардың сәлемдесуі.Эмоционалды фон құру. Жұмысүлгісінеикемделу. 2. Сабақтақырыбынажеткізу: -Балалар, суреттергеқарапбүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап көріңіздерші ? -Сабақ тақырыбынайқындайды,мақсаттытұжырымдау, тапсырмаларанықталады, сабақтақырыбынжазады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтаусэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
1.Сабақ тақырыбын оқуға талаптану: Мұғалім слайдты көрсетіп келесі сұрақты қояды :
Әроқушыөзойынайтады (мұғалімқажетболғанкездетереңдететіннемесекөмекші сұрақтар қояды).
Мұғалім “Ұлттықкиім” мәтініноқушыларғакөрсетеді де келесісұрақтықояы :
Оқушыларды мәтінді оқидыжәнесұраққажауапбереді:
2. Жаңа материалды үйрену: Мұғалім кесте элементтерін түсіндіреді
Жеке жұмыс
Мұғалім «Как сделать таблицу в Ворде» дегенбейнематериалды қарауды ұсынады. Бейненіқарапболғансоңмұғалімоқушылардынбейнеден не көргендерітуралыбір - бірсөйлемнен құрастыруларын сұрайды және мүмкіндігінше басқа оқушының сөйлемін қайталамай. |
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап»
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Сабақсоңындарефлекцияжүргізіледі:
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Кері байланыс |
||
|
Үй тапсырмасы |
1. Қайталау |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Мәтіндік процессордағы кестелер"
Ашық сабақ "Мәтіндік процессордағы кестелер"
Қысқа мерзімді жоспары
7– сынып,
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік процессордағы кестелер
|
Бөлім: |
Есептердіэлектрондыкестелердіңкөмегіменшешу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндікпроцессордағыкестелер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
- мәтіндікпроцессордакестеқұрудыжәне қолдануды үйрену |
|||||
|
Сәттіліккритерийі: |
|
|||||
|
Тілдікмақсаттар: |
- Жаңамәліметтіүйренукезіндеоқушыларсөйлемқұрады,оқыпсұраққұрастырады (бейнематериалқарау,сұрақтардыбір-біріментұжырымдайды ); - Оқушылар сөздермен танысады,соның көмегімен шартты пішімдеуді баяндайды: шарт, ауқым,шартты пішімдеу; - Хаттар мен диалог үшін пайдалы өрнектер: ауқымын көрсетуге міндетті, шартты құрастыру, таңдалған ұяшыққа пайдалану… |
|||||
|
Құндылықтарға баулу:
|
Жауапкершілікті,ынтымақтастық,төзімді- жаңаматериалдызерттеудеоқушыларсабақтабірлесіпұйымдастыруарқылыжүзегеасырады. Денсаулық -теориялықматериалдыбекітугеарналған (салмағы мен бойының көрсеткіші) |
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Оқушылардың сәлемдесуі.Эмоционалды фон құру. Жұмысүлгісінеикемделу. 2. Сабақтақырыбынажеткізу: -Балалар, суреттергеқарапбүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап көріңіздерші ? -Сабақ тақырыбынайқындайды,мақсаттытұжырымдау, тапсырмаларанықталады, сабақтақырыбынжазады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтаусэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
1.Сабақ тақырыбын оқуға талаптану: Мұғалім слайдты көрсетіп келесі сұрақты қояды :
Әроқушыөзойынайтады (мұғалімқажетболғанкездетереңдететіннемесекөмекші сұрақтар қояды).
Мұғалім “Ұлттықкиім” мәтініноқушыларғакөрсетеді де келесісұрақтықояы :
Оқушыларды мәтінді оқидыжәнесұраққажауапбереді:
2. Жаңа материалды үйрену: Мұғалім кесте элементтерін түсіндіреді
Жеке жұмыс
Мұғалім «Как сделать таблицу в Ворде» дегенбейнематериалды қарауды ұсынады. Бейненіқарапболғансоңмұғалімоқушылардынбейнеден не көргендерітуралыбір - бірсөйлемнен құрастыруларын сұрайды және мүмкіндігінше басқа оқушының сөйлемін қайталамай. |
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап»
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Сабақсоңындарефлекцияжүргізіледі:
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Кері байланыс |
||
|
Үй тапсырмасы |
1. Қайталау |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















