Минск орта мектебі


Тақырыбы: Мейірімділік – асыл қасиет
Өткізген: Сағит Оразкүл Дүйсенбайқызы
2016-2017 оқу жылы
|
Пәннің аты: Өзін-өзі тану |
Уақыты: 08.02.2017ж |
Мұғалім: Сағит Оразкүл |
||
|
Сабақтың атауы |
Мейірімділік – асыл қасиет |
|||
|
Мақсаты |
білімділік: балалардың «мейірімділік», «қайырымдылық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту; дамытушылық: оқушылардың психологиялық ой-өрісін, ойлау қабілеттерін дамыту, өз ойларын еркін жеткізе білуге үйрету;
тәрбиелік: мейірімділікке, қайырымдылққа
тәрбиелеу. Түрі: аралас сабақ. |
|||
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Уақыты |
|
|
Психологиялық ахуал |
Психологиялық бағыт беру |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|
|
|
Қызығушылықты ояту |
Бейнесөз беріледі. Бейнесөзде «Мейірімділік-асыл қасиет» атты бүгінгі тақырып шығады. |
Бейнесөзді шешіп, жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. |
|
|
|
Мағынаны тану |
|
1. Интербелсенді тақтадан бейнебаянды көріп, талдау жасайды. 2. Өз ойларын ортаға салып, «Мейірімділік шуағы» сөзін топтастыруға белсенділік танытады. 3. Интербелсенді тақтадан мұғаліммен бірге қосылып оқиды |
|
|
|
Тыныштық сәті |
Үнтаспадан арнайы әуен қойып, мейірімділік сезімін сезіну мақсатында тыныштық сәтін ұйымдастырады. |
Мейірімділік сезімін сезіну үшін, көздерін жұмып, өздерін еркін ұстап, бірнеше минут тыныштық сәтін жасайды. Ой сергітеді,шашағандары басылады |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті |
«Болады – болмайды» тренингі |
Мұғалім болатын нәрсені айтқанда қолдарымен 3 рет шапалақтайды, ал болмайтын нәрселерді айтқанда аяқтарын тарсылдатады. |
|
|
|
Ой толғаныс |
Дәйексөз. «Мейірімділікті анадан үйрен».
Тапсырма: «Кім және не мейірімді?» |
Мағынасын ашып, өз ойларын айтады. Түсіп қалған сөздерді орнына қояды. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
Сәйкестендіру тесті |
Күнделіктеріне жазып алады |
|
|
|
Бағалау |
-Балаларға бүгін сабаққа барлығы өте жақсы қатысқандарын айтып, алғысы айтып, «мейірімділік гүлін» таратады. (Оқушыларға түрлі-түсті қағаздардан қиылған гүлдер беріледі). |
|
|
|
|
Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі |
|
Оқушылар алдын ала дайындалған бес саусақ формасына бүгінгі сабаққа кері байланыс жасап, тақтаға шеңбер етіп жабыстырады. |
|
|
|
Жүректен жүрекке |
Қ. Маханов «Мейірімді болайықшы,адамдар» |
Үнтаспадан тыңдайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мейірімділік-асыл қасиет 5 сынып
Ашық сабақ Мейірімділік-асыл қасиет 5 сынып
Минск орта мектебі


Тақырыбы: Мейірімділік – асыл қасиет
Өткізген: Сағит Оразкүл Дүйсенбайқызы
2016-2017 оқу жылы
|
Пәннің аты: Өзін-өзі тану |
Уақыты: 08.02.2017ж |
Мұғалім: Сағит Оразкүл |
||
|
Сабақтың атауы |
Мейірімділік – асыл қасиет |
|||
|
Мақсаты |
білімділік: балалардың «мейірімділік», «қайырымдылық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту; дамытушылық: оқушылардың психологиялық ой-өрісін, ойлау қабілеттерін дамыту, өз ойларын еркін жеткізе білуге үйрету;
тәрбиелік: мейірімділікке, қайырымдылққа
тәрбиелеу. Түрі: аралас сабақ. |
|||
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Уақыты |
|
|
Психологиялық ахуал |
Психологиялық бағыт беру |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|
|
|
Қызығушылықты ояту |
Бейнесөз беріледі. Бейнесөзде «Мейірімділік-асыл қасиет» атты бүгінгі тақырып шығады. |
Бейнесөзді шешіп, жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. |
|
|
|
Мағынаны тану |
|
1. Интербелсенді тақтадан бейнебаянды көріп, талдау жасайды. 2. Өз ойларын ортаға салып, «Мейірімділік шуағы» сөзін топтастыруға белсенділік танытады. 3. Интербелсенді тақтадан мұғаліммен бірге қосылып оқиды |
|
|
|
Тыныштық сәті |
Үнтаспадан арнайы әуен қойып, мейірімділік сезімін сезіну мақсатында тыныштық сәтін ұйымдастырады. |
Мейірімділік сезімін сезіну үшін, көздерін жұмып, өздерін еркін ұстап, бірнеше минут тыныштық сәтін жасайды. Ой сергітеді,шашағандары басылады |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті |
«Болады – болмайды» тренингі |
Мұғалім болатын нәрсені айтқанда қолдарымен 3 рет шапалақтайды, ал болмайтын нәрселерді айтқанда аяқтарын тарсылдатады. |
|
|
|
Ой толғаныс |
Дәйексөз. «Мейірімділікті анадан үйрен».
Тапсырма: «Кім және не мейірімді?» |
Мағынасын ашып, өз ойларын айтады. Түсіп қалған сөздерді орнына қояды. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
Сәйкестендіру тесті |
Күнделіктеріне жазып алады |
|
|
|
Бағалау |
-Балаларға бүгін сабаққа барлығы өте жақсы қатысқандарын айтып, алғысы айтып, «мейірімділік гүлін» таратады. (Оқушыларға түрлі-түсті қағаздардан қиылған гүлдер беріледі). |
|
|
|
|
Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі |
|
Оқушылар алдын ала дайындалған бес саусақ формасына бүгінгі сабаққа кері байланыс жасап, тақтаға шеңбер етіп жабыстырады. |
|
|
|
Жүректен жүрекке |
Қ. Маханов «Мейірімді болайықшы,адамдар» |
Үнтаспадан тыңдайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз















