Материалдар / Ашық сабақ мектеп алды даярлық сынып Көлік түрлері

Ашық сабақ мектеп алды даярлық сынып Көлік түрлері

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ мектеп алды даярлық сынып Қоршаған ортамен танысу Көлік түрлері .Көлік құралдарының көп түрлілігі,белгілі жұмыс түрін орындау үшін олардың жабдықтары жайлы түсінік беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2021
734
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру саласы:

Әлеумет

ҰОҚ:

Қоршаған ортамен танысу

Тақырыбы:

Көлік түрлері

Оқу мақсаты:

Көлік құралдарының көп түрлілігі,белгілі жұмыс түрін орындау үшін олардың жабдықтары жайлы түсінік беру.

Смарт мақсаты

Көліктер түрлерін ажыратады,атқаратын қызметін біледі .

Күтілетін нәтиже

Талдауға,диалогке, белсенді қатынасып, өз таңдауын жасай алады және көлікті жалпы белгілеріне қарай топтастыра алады.


Ресурстар

Үлестірмелі суреттер,слайд

ҰОҚ жоспарлау

ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/уақыты

ҰОҚ жоспары бойыншы іс-әрекет

Балалардың әрекеті

Оқу мақсатына тарту

Басталуы

0-2 мин











3-5 мин






























5-7 мин









Негізгі бөлім

Ұйымдастыру кезеңі. Дұрыс көңіл-күй орнату.

Арайлы таң атты,

Алтын сәуле таратты.

Жарқырайды жүзіміз,

Жайнай берсін куніміз.

Сәлеметсіңдер ме балалар?

Балалар мен сендерге бір жұмбақ айтамын,кім жауабын тез таба алады екен?(4к сыни ойлау)

Жұмбақ:

Қойны толы жеміске,

Көк майсалы еңіске.

Көбелек қуып ойнайтын,

Қай мезгіл деп ойлайсың?(Жаз мезгілі)

(4к ашық сұрақтар,сыни ойлау,креативтілік)

Жылдың ең ыстық мезгілі қай мезгілі екен?

Жаз айларын ата?

Жазда кун қандай болады?

Табиғат қысқы ұйқысынан оянғанда бақтарда қандай ерекшеліктер болады?

Жаз айының ауасы қандай болады?

Жаз айында адамдарда бақшамен жұмыс көбейе ме

Жеміс-жидектер пісе ме?

Жазда балалар не істейді?

Ал,сендер балалар, жазда қайда барасыңдар?

Қайда барғыларың келеді? Қандай жоспарларың бар?

Осы жоспарланған саяхатымызға шығу ушін

Жұмбақ

Кеудесінде жаны жоқ,

Тамырында қаны жоқ:

Май жейді,

Су ішеді.

Бұл не екен балалар?

(Машина)

Аспанда жүзеді,

Қанатын қақпайды.

Жерде де жүреді,

Бауырлап жатпайды.

(Ұшақ)

Үтікке міндім,

Мұхитта жүздім.

(Кеме)


«Топтастыру» әдісі арқылы топқа бөліп саралау

Балаларға жұмбақ жасыру арқылы топқа бөлдім.Шешуін табуы арқылы қай топ қандай атаумен аталатынын анықтадым.(4к модельінің “Бала үні ”естілді,командалық жұмыс жүрді)

1 топ –Жер көлігі тобы

2 топ - Әуе көлігі тобы

3топ - Су көлігі тобы

Саралау тапсырма ресурстар арқылы:4к модельінің сыни ойлау,командамен жұмыс жүрді.


Өмірлік тәжірибені маңыздылау.Мақсатты болжам

Интерактивті тақта арқылы балаларға көлік туралы бейне жазба көрсету.(Тақырып ашу мақсатында)

https://youtu.be/4cz9SYqDg6E

Сұрақ-жауап әдісі .( “Бала үні ”ескерілді,комуникативтігі,креативтілігі дамиды)

Балалар бейнежазба не туралы ? Көліктер

Біз бүгінгі сабағымызда бұрынғы біз білетін тақырыбымыздың айырмашылығы барма екен?Немен танысамыз деп ойлайсыздар?Дұрыс айтасыздар Көліктер тақырыбында .

Балалар, мына суретте нелер бейнеленген? (Ұшақ, троллейбус, автобус, кеме)бақылау жұмысын жұргіздім әр баланың сөздері дұрыс айтуын қадағаладым.

Бұлардың барлығын бір сөзбен атауға бола ма? (Көлік).

Педагог жетекшілігімен саралау жұмысын жүргіздім.Үш топтан топта сабаққа өте жай қатысып отыратын балаларды байқап тақтаға шығару арқылы жұмыс жүргіздім.

Топтық жұмыс:

1 –топ Ұшақтың суретін салады.

2-топ Кеме туралы тақпақ айту.

3-топ геметриялық пішіндерден көліктер құрастыру.

Топтар бір -бірін бас бармақ арқылы бағалайды.

«Қандай көлік жоқ? » ойыны педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойын ойнау.

Смарт мақсаты :Стол үстіне түрлі көліктер ойыншығы қойылады балалар көздерін жұмады .Еңді көзімізді ашамыз қай көлік жоқ екенін анықтайды.

Жеке баламен жұмыс

Əліппе-дəптермен жұмыс Бұл жерде жеке баламен саралау жұмысын жүргіздім

Өзің тұратын жерде қандай көлік түрлері жүреді?

Ауадағы, судағы және жердегі көлік түрлерінің біреуін белгіле. (Жердегі көлік)

Оң қадам” әдісі арқылы.( “Бала үні ”естілді)

Көліктер бар сөздерді айту.

Сыни ойлау: «Өз үйіңді тап!» ойыны

Ұшақтар қайда қонады? (Әуежай)

Міне, бұл біздің әуежай болады. (Ойыншық ұшақты қояды).


Ал жолаушылар жағаға шығу үшін кемелер қайда жүзіп келеді? (Кемежайға)

Бұл біздің кемежай болады. (Ойыншық кемені орындыққа қояды).

Ал жерде жүретін көлік жұмыстан кейін қайда келеді? (Гаражға).Ал мына жер біздің гараж болсын.

Сендер көлік түрлері бейнеленген суреттерді аласыңдар. Мұқият қарап, кім болатындарыңды (ұшқыш, капитан, жүргізуші) ойланыңдар.

Сендер барлықтарың жұмыстарыңа барып, адамдарды және жүктерді тасымалдайсыңдар. Белгі бергеннен кейін, сендер әр көлік түрін өзінің орнына алып келулерің қажет.

Ойынды қайталай отырып, балалардың бір- бірімен суреттерді алмастырып ойнауын ұсынады, ал өзі орындықтарда тұрған ойыншықтарды алмастырып тұрадым.

Жұптық жұмыс. Жұбымен мына көліктердің қайсыларын«арнайы көлік» деп атайды? Белгіле. Себебін түсіндір.Себебі арнайы көліктер адамдарға өте қажет.ұшатын ұшпайтын заттарды қосу.Қайысыұшады,қайысы ұшпайды.

Креативтілік : «Дауысынан таны»ойыны

шарты: Үнтаспадан көлік түрлерінің (пойыздың

Ойындар жинағы. Көліктердің дауыстары жазылған үнтаспа.гудогі, ұшақтың, кеменің т.б.) дауыстары тыңдатылады. Дыбыстар қай көліктің түрі екенін ажыратады.

Өзі тұратын қалада қозғалыс ортасында және арнайы қызметтерге арналған қандай көлік түрлері бар екені туралы айтуын сұрайды.

Балалардан суреттерге мұқият қарап, қорытынды жасауларын сұрадым. Әр көлік түрлерінің атқаратын жұмыстарына және арнайы қызметіне қарай бөлінетін түрлерін анықтайды.Көлік туралы өз ойларымыздан ертегі құрастырып айтамыз .(4К)













Балалар қызығушылықпен жауап береді
























Балалар жұмбақ шешеді.Сол арқылы топқа бөлінеді.










Көліктерге байланыс суреттер

(машина,ұшақ, кеме,автобус,т.б)









Балалар білгендерін ортаға салады.


Жеке балаға бақылау жасадым.


















Балалар ойын ойнайды.




Әліппе дәптердегі жұмысты орындайды








Сыни ойлау арқылы жұптық жұмыс жүргіздім.























770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ