Материалдар / Ашық сабақ "Мектеп ережелері" 2 сынып

Ашық сабақ "Мектеп ережелері" 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал Жаңартылған білім мазмұны бойынша сабақ беретін мұғалімдерге керек. Күнделікті қысқа мерзім жазудың үлгісі. Мұнда сабақта қолдануға болатын әдіс - тәсілдер және қалыптастырушы бағалаудың түрлері көрсетілген.
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Пәні: дүниетану


Мектеп: Ақтерек ОМ


Ортақ тақырып:

Біздің мектеп


Сабақтың тақырыбы:

Мектеп ережелері

Күні : 14 .11.2017ж

Мұғалімнің аты –жөні: Жарменбетова А.Б

Сынып :2 « Ә »сынып

Қатысқаны -

Қатыспағаны -

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары


2.1.2.3. Мектептің ұжымдық, топтық және тұлғааралық мінез құлық ережелерін түсіндіру.

Сабақ мақсаты

Оқушылардың мектепте өзін ұстау ережелерін білуі және құрай алуы.Ережелердің маңыздылығын түсіну,өмірде қолдануға бейімдеу.

Ойлау деңгейлері

Білу

Түсіну

Қолдану

Бағалау критерийлері:

  1. Мектепте өзін ұстау ережелерін біледі.

  2. Мектеп ережелерін құрастырады

  3. Мектеп ережелерінің маңыздылығын түсінеді

Тілдік мақсат

Оқушылардың өзін – ұстау ережелері


Пәндік лексика және терминдер

Ереже – правило – rule

Мектеп – школа – sсhool

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Акт

Слайд

Рессурстар

Слайд, « Ортадағы қалам»әдісі, «Кір жаю» әдісі, «Егер ....,онда...» әдісі

семантикалық карта,суреттер.

Пәнаралық байланыс

Өзін –өзі тану.

Бұған дейін

меңгерілген білім

Біздің мектеп

- Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған тапсырмалар

Дереккөздер/Ресурстар

Басы









Психологиялық ахуал

Мектеп – қамқор анамыз,

Оқып білім аламыз.

Өнер-білім жарқыратып,

Жұлдыз болып жанамыз


Үй тапсырмасын «ортадағы қалам» әдісі бойынша сұрау.




Слайд

Ортасы






























































Дескриптор:


























Дискриптор:





























































Дескриптор:


Миға шабуыл :Мына берілген суретке мұқият қараңдар, мұндағы балалардың іс –әрекеттерінен не байқадыңдар?

Балалар тағы бұл суреттен не байқадыңдар?

  • Тәртіптері нашар оқушылардың суреттері бейнеленген суреттердің үстінгі жағында көк түспен боялған,ал тәртіпті оқушылары бар суреттердің жоғарғы жағында жасыл түспен боялған

  • Өте жақсы! Дұрыс айтасыңдар , демек бүгінгі өтетін сабақтың тақырыбы не деп ойлайсыңдар?

  • Мектептегі ережелер.

Ия.Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Мектеп ережелері»ал сабағымыздың мақсаты(тақтада жазылып тұрады) мектептегі өзін ұстау ережелердің маңыздылығын түсіну.Ал сабағымыздың мақсатына жету үшін мына критерийлерді орындау керек.

  1. Мектепте өзін ұстау ережелерін біледі.

  2. Мектеп ережелерін құрай алады

  3. Олардың маңыздылығын түсінеді


Мағынаны ашу:Балалар олай болса тақтаға қарайық.

  1. Тапсырма (ҰЖ)

Сәлем - сөздің анасы, Жауап бергің келсе шулама,

Сәлем – сөздің сарасы, Қолыңды көтер жай ғана.

Сәлемдесер үлкенге

Дархан даланың баласы

Асхананың бар өз тәртібі, Түзу отыр партада,

Есте сақта біліп қой! Қисайып алмай партаға

«Сөйлемді толықтыр»әдісі арқылы тиісті сөзді табу.

Сабаққа ..........(кешікпеу)

Партаға ..........(дұрыс отыру)

Асханада ..........(шулама,)

Дәлізде ..........(жүгірме)

Сырттан қонақ келгенде ..........(орнымыздан тұрамыз)


Мектепте өзін ұстау ережелерін біледі.

Оқушылар мектепте өзін ұстау ережелерін айтады.

(мұғалімнің кері байланысы арқылы бағаланады)

-Балалар топқа бөлінгенде қандай ережелерді білу керек?

  • Жолдастарыңның сөзін аяғына дейін тыңдау ,сөзін бөлмеу

  • Жолдастарыңмен сыпайы және ілтипатты сөйлесу

  • Топта ауызбіршілік болу керек

  • Уақытты тиімді қолдану керек

  • Топ басшы сайлау керек

  • Ендеше осы ережелерді сақтай отырып топтық жұмыс орындайық.

  1. Тапсырма (ТЖ)

«Кір жаю» әдісі арқылы әр топқа тапсырмалар беріледі, топ басшылары тақтаға шығып, кір жайғыштағы тапсырмаларды алады. Сол алған тапсырмаларын топ ішінде орындайды.

1 – топ: мектеп ережелерін құрастырады.

2 – топ: үзіліс кезіндегі ережелерін құрастырады.

3 – топ: асхана ішіндегі ережелерін құрастырады.

4 – топ: сабақ кезіндегі ережелерін құрастырады.




1.Мектеп ережелерін дұрыс құрастырады.

2.Сабақ үстіндегі ережелерді дұрыс құрастырады

3.Үзіліс кезіндегі ережелерді дұрыс құрастырады

4.Асханадағы ережелерді дұрыс құрастырады



(әр топ бір – бірінің жауаптарын «басбармақ»тәсілі арқылы ,бағалайды.)

Сергіту сәті. «Мен де» ойынын ойнауды ұсынамын. Егер де мен дұрыс қылық айтсам «мен де» деп айтасыңдар, ал егер бұрыс қылық айтсам – үндемейсіңдер. Дайынсыңдар ма?

Мен мектепке жинақы киініп келемін;

Мен барлық мектеп жабдықтарын реттеп ұстаймын;

Мен мектепке уақытылы келемін;

Мен мектепке кіре, итерісіп, барлығын басып озуға асығамын;

Мен сыныпқа кіргенде, әрдайым сәлемдесем;

Мен мектепте ешқашан ересек адамдармен амандаспаймын;

Мен әрқашан ересектермен амандасамын;

Мен әрқашан көрсетілген көмекке алғысымды білдіремін;

Мен әрқашан досымнан оқу құралын рұқсатсыз аламын;

Мен әрқашан сөйлеп тұрғанның сөзін бөлемін;

Мен әрқашан үстелімді жинақы ұстаймын;

Мен әрқашан досыма көмектесемін;

Мен әрқашан шағымданамын;

Мен дәлізде бас сауғалатып жүгірем де жүрем.

Мектепте өзін ұстау ережесін білетіндеріңді көріп тұрмын.



Тапсырма (ЖЖ)

«Егер....., онда.....» стратегиясы арқылы тиісті сөздерді табу.



Егер ,онда........ .

Егер , онда............. .



Егер , онда.......... .





Егер , онда ......... .




Мектеп ережелерінің маңыздылығын айтады





Оқушылар жұптық жұмысты «от шашу»әдісі арқылы бағалайды.








































































































































































Соңы








Бекіту : Балаларға семантикалық карта таратамын.

Тапсырма

Дұрыс (+)

Бұрыс (-)

Сабақтан себепсіз қалмау.



Үй тапсырмасын орындамау



Ұялы телефон әкелу



Досына көмектесу



Дәлізде жүгіру





Оқушыларға жұмыстарын өзара бағалауды ұсынамын.

  • Сонымен балалар бүгінгі сабағымыздан не үйрендік? Сабағымыздың мақсаты не еді? Сабағымыздың мақсатына жете алдық па? (бүгінгі сабақ туралы кері байланыс жүргізу)

Оқушылардан «Үкі»әдісі бойынша кері байланыс алу.


Үйге тапсырма: Дәптердегі 1 тапсырманы орындау.




«дұрыс,бұрыс» әдісі













Қосымша мәліметтер

Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс –

Денсаулық және қауіпсіздік.

АКТ – мен байланыс

Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма4?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер егіздім және неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.





Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2: Рефлексия.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелкген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?





















ЖИ арқылы жасау
21 Желтоқсан 2017
6885
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі