Сабақтың
тақырыбы:
Мектептегі бір
күнім
|
Мектеп:Жансен Кереев атындағы жалпы
білім беретін орта мектебі
|
Күні: 02.11.2020
ж
|
Мұғалімнің есімі:
Нарымбаева Әйгерім
Жәнібекқызы
|
Класс : 2
ә
|
Қатысқандар саны:
20
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты
(мақсаттары)
|
2.1.2.2 -ансамбльде музыкалық
аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп
орындау;
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір
оқушылар:
|
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ тілі,
әдебиет
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5
минут
|
Топқа
бөлу 2
минут
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Көрші»
Мақсаты: әрбір қатысушының сол
топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық
сыйлау.
Нұсқаулық:
Көршіңді оң жақтан
құшақта,
Көршіңді сол жақтан
құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Бүгінгі тренинг
барысы,
Біз үлкен
отбасы.
|
Тұрақты ДО,МИ,СОЛь дыбыстары
таратылады нота ұқсастықтарына қарай 3 топқа бөлініп
отырады.
(Көршілер қимыл – қозғалыстар
арқылы жаттығуды жасайды)
|
Ортасы 15
минут
|
Мағынаны
ажырату Ой қозғау: 3
минут №1 слайд (барлық оқушылар
табады) Жұмбақ: Бір ұяда жеті жұмыртқа (аптаның жеті
күні) Оқушыларға
сұрақ: 1. Бір аптада неше күн бар?
(7) 2. Осы 7 күннің де өзіндік атаулары бар. Кім
біледі? №2 слайд орыс және ағылшын тілдерде апта
күндерін айтады 3. Осы 7 күннің неше күнінде мектепке
келесіңдер? Ал бүгін қай
күн? 4. Тақырыпты болжау. Олай болса, бүгінгі
сабағымыз не жайлы деп ойлайсыңдар? (Сұрақтар арқылы оқушыларды
тақырыпты болжауға
жетелеу). Иә, бүгінгі сабағымыз осы апта күндері жайлы
және соның ішінде мектептегі бір күніміз жайлы
болмақ.
Білу және
түсіну 5 минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
Дәптермен
жұмыс.
Қолдану 3
минут.
Жалпыға арналған
тапсырма:
|
«Әлемді
шарлау» әдісі арқылы
түсіндіріледі.
Тапсырмаларды
орындау, ырғақ соғу.
Сабақтағы музыкалық
терминді дәптерге жазу.
Интерактивті тақтадан екпін
терминіне байланысты суреттер
көрсету.
|
|
Тыңдату және
талдау 7 минут
1 топқа
С.Еркімбековтің «Воспоминание(еске алу)»
шығармасы
2 топқа Құрманғазы
«Балбырауын»
3 топқа В.А.Моцарт
«Рондо»
|
Шығарманы қайта тыңдай
отырып,берілген суреттермен сәйкестендіру.Өз тобымен
талдау.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту сәті «Солдат
болам мен ертең»
әні
|
Әннің әуенімен қосылып
қимыл-қозғалыс жасайды.
|
Ән
үйрету.
3
минут
Дауыс жаттығуы 2
минут
|
«Кел
балалар ойнайық»
әні
Бейнежазба
«Үшдыбыстық»
-
Кел балалар
ойнайық
Ойнайық та,
ойлайық
Қандай жұмбақ болса
да
Шешпей оны
қоймайық
Қайырмасы
Ал
тыңдаңдар,тыңдаңдар,
Асығыстық
қылмаңдар
Асықпайық
дегенге
Бөгеліп көп
тұрмаңдар.
|
Интерактивті тақта арқылы
бейнежазбамен жаттығу
жасайды.
|
Аяқталуы 3
минут
|
Синтез
«Алтын микрофон»
әдісі
-
Біз мектепке не үшін
келеміз?
-
Сенің мектептегі әр күнің
қалай өтеді?
-
Жылдам,жәй екпін дегенде қалай
түсіндіңіз?
-
Бүгін сабақта қандай ән
үйрендік?
-
Ән қандай екпінде
орындалады?
-
Дауысқа жаттығуды не үшін
жасаймыз?
|
«Алтын
микрофон» әдісі
|
Үйге тапсырма: оқу,
жаттау.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді болды
ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім бе?
Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
«Бағдаршам»
әдісі
|
|