Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Мен өз елімнің патриотымын
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сыныбы: 4 |
Күні: |
||
Тәрбие сағатының тақырыбы: |
Мен өз елімнің патриотымын |
||
Мақсаты:
|
Оқушыларды бейбітшілікті сақтауға және нығайтуға, өз Отанын сүюге, Отанымыздың саясатын қолдауға, ерлікке, адал, батыл болуға тәрбиелеу, өзін-өзі басқаруға, еркін сөйлеуге ерік беру тәрбие сағатының мақсаты. |
||
Күтілетін нәтижелер:
|
Сұрақтарға жауап бере алады, постер жасап, талдайалады. Тақырып бойынша білгендерін өз сөздерімен айта алады, өздігінен қорытынды шығара алады. |
||
Керекті жабдықтар: |
маркер, флипчарт. |
||
Сабақ барысы: |
|||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Кіріспе
|
1. Ұйымдастыру. Тренинг «Саңырау телефон» -шеңберге тұрып, бір оқушының құлағына сөз айтамын, ол оқушы әрі қарай бұл сөзді басқаларына жеткізеді. 2. Топқа бөлу(қиық қағаздар арқылы) |
1.Тренинг арқылы тілдерін жаттықтырады, бір – біріне сыйластықпен қарап, сабаққа кіріседі. 2.Оқушылар қиық қағаздарды таңдап, топқа бөлінеді. |
|
Қызығушылықты ояту
|
Мұғалімнің кіріспе сөзі. Бүгін біздің өтетін сабағымыздың тақырыбы: «Мен өз елімнің патриотымын!» Балалар, алдымен «патриот» деген кім, ол қандай адам деген сұраққа анықтама беріп кеткеніміз
Әр оқушы айтады
Сұлтанбек: Патриот – ұлтын сүйетін, өз
тарихын, туған тілін құрметтейтін. Елжас: ұлттық қадір – қасиетімізді арттыруға үлес қосатын саналы тұлға. Умида: Туған елі үшін үнемі тер төге қызмет ететін. Айзада: халқымыздың мол рухани құндылықтарын бағалай білетін асыл тұлға. жөн болар. Ақтілек: Патриоттық ең алдымен туған елінің тамыры терең тарихын білуден, бабаларымыз ғасырлар бойы жүріп өткен қилы замандардан сабақ алудан басталады. Елінің өткеніне құрметпен қарап, қазіргі замандағы даму барысына шын ниетпен үлес қосып, болашағына үмітпен қарап, өз елінің перзенті ретінде азаматтық парызын адал атқарған адамды ғана шын мәнінде нағыз отаншыл адам деуге болады. Сондықтан ең бірінші қадамымыз тарихымызды білуде жатыр. Мұғалім: — Ия, балалар, елін, жерін сүйетін азамат болып шығу үшін қандай бала болуымыз керек? Білімді, өнерлі, ақылды, еңбексүйгіш бала болуымыз керек. Дұрыс-ақ, ендеше балалар тапсырмалар орындайық. |
1. Оқушылармен бірге тәрбие сағатының мақсатын анықтау, әр тапсырмаға бағалау критерийлерін құру, әр жұмысты талдап, әр топ бір – біріне сұрақтар қойып, жауап алу, әр жауапқа толық талдау жасау. |
|
Мағынаны ашу
|
«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі.
2. Сұрақ-жауап ойыны. Сұрақтары.
3.«Мақалды тап» ойынын ойнайық. Отан - да ыстық. Отан -нан басталады. Отан туралы,туған жер туралы мақал-мәтел айту Ән «Көк тудың желбірегені».
Оқушылар тақтаға шығып, келесі әріптерді көтереді.
Б – білімімді
арнайтын Бәрі: Мен боламын еңбекқор, Болашағы елімнің!
— Міне, балалар, бүгін
өздерің Тәуелсіз еліміздің болашағы екендеріктерінді, яғни, нағыз
азамат болып қалыптасып келе жатқандарыңды көрсете білдіңдер. Ақын
атамыз Жұбан Молдағалиев: |
Сұрақтарға жауап беру –тақырып бойынша қысқаша әңгімелеу. Екітілек, бір ұсыныс әдісі бойынша бағалау.
Хормен ән айту
|
|
Қорытынды |
Р ефлексия парағын толтыру.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады. |
|
|