|
тАҚырыБы: Қауіпсіздік мектебі.Мен үйдемін |
Қауіпсіз мінез-құлық негіздері |
|||||
|
педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
СыНып/тОп: 0 «А» сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
ұОҚ оқытылу мақсаттары |
|
|||||
|
|
Барлық балалар: Үйдегі қарапайым қауіпсіздік ережелерін түсінеді. Жедел қызмет телефон нөмірлерін атайды. |
|||||
|
көпшілік балалар: Үйдегі қарапайым қауіпсіздік ережелерін қолданады. Байланыс нөмірлерін атайды: газ қызметі – 104, өрт сөндіру қызметі – 101, жедел жәрдем қызметі – 103, құтқару қызметі – 112 полиция бөлімі 102 |
||||||
|
кейбір балалар: Адам денсаулығы үшін қауіпсіздік ережелері туралы білімнің маңыздылығын біледі. |
||||||
|
тілдік мақсат |
дағдыларын дамыту: Ауызекі сөйлеу барысында белсенділік танытады. Адам өмірі үшін сақтандыру шараларының әсерін біледі. көптілділік: үй – дом – house, |
|||||
|
|
Пікір алмасу сұрақтары: Ата-аналар үйде жалғыз қалған балаларға есікті қаққан адамдар қауіпті болуы мүмкін бе? Балкон несімен қауіпті? Үйдің ішінде қауіпті заттар – дәрі-дәрмек сақталатын арнайы орын бар ма? Неліктен дәрі-дәрмектер қауіпті болуы мүмкін? |
|||||
|
Қолданылған әдіс-тәсілдер |
Менің отбасым-менің үйім психологиялық ахуал тудыру, ой қозғау, АКТ, 4К моделінің элементтері: коммуникация-бала үні, сыни ойлау, суретпен жұмыс, ассоцация құрау куча мала әдісі арқылы, сұрақ-жауап,иә-жоқ ойыны, ситуациялық жағдайлар/функциональдық сауаттылық, логикалық тапсырмалар, кері байланыс |
|||||
|
Ресурстар, дамытушы орта: |
АКТ –презентация, әліппе-дәптер, микрафон, аудиожазылым үнтаспа, телефон суреттері , балаларға арналған қауіпті заттар суреттері, кеспе қағаздар, арнайы қызмет көрсету автокөліктері бейнеленген суреттер, ойындар жаттығулар, ситуациялық тапсырмалар-ширату жаттығуы ретінде, магнит және тақта, көңілді паравоз суреті, смайликтер. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
ресурстар |
||||
|
і. дұрыс әсерлі көңіл күй |
(ұ) 1. Сәлемдесу 2. Жағымды көңіл күй орнату. «Менің отбасым» ойын жаттығуы Балалар шеңбер бойымен микрофонды (немесе микрофонды ауыстыратын затты) бір-біріне беріп, «Менің үйім...» (көңілді, бақытты және т.б.) деген сөз тіркесін жалғастырады. Балалар назарын тақтаға аудару Ойын жағдаяты: Есік қағылды. Сендер үйде жалғызсыңдар. Есікті ашайык па? Балалар үйде жалғыз қалдырғанда оларға қандай қауіп төнуі мүмкін? Балалар ойларын айтады./ Балалардың есіне «Жеті лақ» ертегісін салып, қасқыр қалайша үйге кіргенін талқылауды ұсынамын |
|
||||
|
орнату |
||||||
|
0-2 минут |
||||||
|
II. Өткен сабақты қайталау өмірлік тәжірибені |
||||||
|
маңыздандыру. |
||||||
|
Мақсатты болжам |
||||||
|
3-5 минут |
||||||
|
|
Тақтадағы суретпен жұмыс. |
|
||||
|
|
Балкон немесе лоджия – демалуға арналған орын. Адамдар балконның жақтауына асылып еңкейіп қараймын деп өз дене салмағымен жоғарыдан құлап кетуі мүмкін. үлкендер балаларды қараусыз қалдырмай кездейсоқ, қауіпті жағдайлар жайлы ескертіп отыруы керек. Адамға медициналық көмек қажет болған жағдайда жедел жәрдем шақырылады |
|
||||
|
|
Арнайы құтқару қызметінің номері 112 Балалар осы номерді тереді Бүгінгі жаңа сабақ Қауіпсіздік мектебі. Мен үйдемін. Сабағымыздың мақсаты: қауіпсіздік ережелерін білу, түсіну, қолдануға үйрену. |
Балалар номерді телефоннан тереді |
||||
|
ҰОҚ ортасы |
Балалар әрекетінің салдары қандай? Балалар ата-аналарымыз балаларын үйде қалдырғанда кейбір ережелерді есте сақтау қолдана білу қажет. Ереже құрау |
Суретпен жұмыс |
||||
|
III. тақырып бойынша жұмыс 6-25 минут |
Әліппе-дәптермен жұмыс. (Жалғасы) – Үйде тағы қандай қауіпті жағдайлар орын алуы мүмкін және тұрмыстық заттар мен жиһаздардың балалар үшін қандай қаупі бар? Үлкендердің рұқсатынсыз қажет емес заттарды теріп жабыстырамыз /ассоцация құрау/ Иә –жоқ ойыны дұрыс болса қол шапалақтау бұрыс болса жер тепкілейді Инемен ойнауға болады Ашық тұрған терезенің алдына шығуға болады. Дәрігер дәрі жазды Су қолмен электр тоғын ұстады Доппен далада ойнады Дәрілерді ойнап жеп көруге болады Кітап оқыды Сіріңкемен ойнауды Балалардың жауаптары. Балалар Әліппе-дәптердегі суреттерді қарап, педагогпен бірге талқылайды. Өрт сөндіру қызметі -101 Полиция номері 102 Жедел жәрдем номері 103 -Сендерге сурет таратылады сендер арнайы қызмет телефондардың номерлерін бос орынға жазып көрсетесіңдер -Ситуациялық ойын Балалар өрт кезінде есікті жауып тезелерді ашып, орамал ұстау керек. Біз дайынбыз ма? -Әр балаға сурет таратылады. Абай бол деген заттарды қоршап көрсетеміз./жеке тапсырма кері байланыс/ |
Балалар ассосация құрайды Әліппе дәптер Суреттерге жазады |
||||
|
IV. ұОҚ қорытындысы. Кері байланыс рефлексия 25-30 минут |
Қорытынды:
(р) - балаларға ҰОҚ барысындағы жұмыстарын сәттілік паравозы арқылы бағалауды ұсынамын
Мүмкіндігіне қарай түрлі пікірлерді тыңдаймын. |
Әліппе-дәптер Сәттілік паравозы |
Малоубинка орта мектебі» КММ
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Қауіпсіздік мектебі.Мен үйдемін
0 «А сынып тәрбиешісі
Бельдеубаева Г.К.
2020-2021 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мен үйдемін Қауіпсіздік мектебі Даярлық сынып
Ашық сабақ Мен үйдемін Қауіпсіздік мектебі Даярлық сынып
|
тАҚырыБы: Қауіпсіздік мектебі.Мен үйдемін |
Қауіпсіз мінез-құлық негіздері |
|||||
|
педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
СыНып/тОп: 0 «А» сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
ұОҚ оқытылу мақсаттары |
|
|||||
|
|
Барлық балалар: Үйдегі қарапайым қауіпсіздік ережелерін түсінеді. Жедел қызмет телефон нөмірлерін атайды. |
|||||
|
көпшілік балалар: Үйдегі қарапайым қауіпсіздік ережелерін қолданады. Байланыс нөмірлерін атайды: газ қызметі – 104, өрт сөндіру қызметі – 101, жедел жәрдем қызметі – 103, құтқару қызметі – 112 полиция бөлімі 102 |
||||||
|
кейбір балалар: Адам денсаулығы үшін қауіпсіздік ережелері туралы білімнің маңыздылығын біледі. |
||||||
|
тілдік мақсат |
дағдыларын дамыту: Ауызекі сөйлеу барысында белсенділік танытады. Адам өмірі үшін сақтандыру шараларының әсерін біледі. көптілділік: үй – дом – house, |
|||||
|
|
Пікір алмасу сұрақтары: Ата-аналар үйде жалғыз қалған балаларға есікті қаққан адамдар қауіпті болуы мүмкін бе? Балкон несімен қауіпті? Үйдің ішінде қауіпті заттар – дәрі-дәрмек сақталатын арнайы орын бар ма? Неліктен дәрі-дәрмектер қауіпті болуы мүмкін? |
|||||
|
Қолданылған әдіс-тәсілдер |
Менің отбасым-менің үйім психологиялық ахуал тудыру, ой қозғау, АКТ, 4К моделінің элементтері: коммуникация-бала үні, сыни ойлау, суретпен жұмыс, ассоцация құрау куча мала әдісі арқылы, сұрақ-жауап,иә-жоқ ойыны, ситуациялық жағдайлар/функциональдық сауаттылық, логикалық тапсырмалар, кері байланыс |
|||||
|
Ресурстар, дамытушы орта: |
АКТ –презентация, әліппе-дәптер, микрафон, аудиожазылым үнтаспа, телефон суреттері , балаларға арналған қауіпті заттар суреттері, кеспе қағаздар, арнайы қызмет көрсету автокөліктері бейнеленген суреттер, ойындар жаттығулар, ситуациялық тапсырмалар-ширату жаттығуы ретінде, магнит және тақта, көңілді паравоз суреті, смайликтер. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
ресурстар |
||||
|
і. дұрыс әсерлі көңіл күй |
(ұ) 1. Сәлемдесу 2. Жағымды көңіл күй орнату. «Менің отбасым» ойын жаттығуы Балалар шеңбер бойымен микрофонды (немесе микрофонды ауыстыратын затты) бір-біріне беріп, «Менің үйім...» (көңілді, бақытты және т.б.) деген сөз тіркесін жалғастырады. Балалар назарын тақтаға аудару Ойын жағдаяты: Есік қағылды. Сендер үйде жалғызсыңдар. Есікті ашайык па? Балалар үйде жалғыз қалдырғанда оларға қандай қауіп төнуі мүмкін? Балалар ойларын айтады./ Балалардың есіне «Жеті лақ» ертегісін салып, қасқыр қалайша үйге кіргенін талқылауды ұсынамын |
|
||||
|
орнату |
||||||
|
0-2 минут |
||||||
|
II. Өткен сабақты қайталау өмірлік тәжірибені |
||||||
|
маңыздандыру. |
||||||
|
Мақсатты болжам |
||||||
|
3-5 минут |
||||||
|
|
Тақтадағы суретпен жұмыс. |
|
||||
|
|
Балкон немесе лоджия – демалуға арналған орын. Адамдар балконның жақтауына асылып еңкейіп қараймын деп өз дене салмағымен жоғарыдан құлап кетуі мүмкін. үлкендер балаларды қараусыз қалдырмай кездейсоқ, қауіпті жағдайлар жайлы ескертіп отыруы керек. Адамға медициналық көмек қажет болған жағдайда жедел жәрдем шақырылады |
|
||||
|
|
Арнайы құтқару қызметінің номері 112 Балалар осы номерді тереді Бүгінгі жаңа сабақ Қауіпсіздік мектебі. Мен үйдемін. Сабағымыздың мақсаты: қауіпсіздік ережелерін білу, түсіну, қолдануға үйрену. |
Балалар номерді телефоннан тереді |
||||
|
ҰОҚ ортасы |
Балалар әрекетінің салдары қандай? Балалар ата-аналарымыз балаларын үйде қалдырғанда кейбір ережелерді есте сақтау қолдана білу қажет. Ереже құрау |
Суретпен жұмыс |
||||
|
III. тақырып бойынша жұмыс 6-25 минут |
Әліппе-дәптермен жұмыс. (Жалғасы) – Үйде тағы қандай қауіпті жағдайлар орын алуы мүмкін және тұрмыстық заттар мен жиһаздардың балалар үшін қандай қаупі бар? Үлкендердің рұқсатынсыз қажет емес заттарды теріп жабыстырамыз /ассоцация құрау/ Иә –жоқ ойыны дұрыс болса қол шапалақтау бұрыс болса жер тепкілейді Инемен ойнауға болады Ашық тұрған терезенің алдына шығуға болады. Дәрігер дәрі жазды Су қолмен электр тоғын ұстады Доппен далада ойнады Дәрілерді ойнап жеп көруге болады Кітап оқыды Сіріңкемен ойнауды Балалардың жауаптары. Балалар Әліппе-дәптердегі суреттерді қарап, педагогпен бірге талқылайды. Өрт сөндіру қызметі -101 Полиция номері 102 Жедел жәрдем номері 103 -Сендерге сурет таратылады сендер арнайы қызмет телефондардың номерлерін бос орынға жазып көрсетесіңдер -Ситуациялық ойын Балалар өрт кезінде есікті жауып тезелерді ашып, орамал ұстау керек. Біз дайынбыз ма? -Әр балаға сурет таратылады. Абай бол деген заттарды қоршап көрсетеміз./жеке тапсырма кері байланыс/ |
Балалар ассосация құрайды Әліппе дәптер Суреттерге жазады |
||||
|
IV. ұОҚ қорытындысы. Кері байланыс рефлексия 25-30 минут |
Қорытынды:
(р) - балаларға ҰОҚ барысындағы жұмыстарын сәттілік паравозы арқылы бағалауды ұсынамын
Мүмкіндігіне қарай түрлі пікірлерді тыңдаймын. |
Әліппе-дәптер Сәттілік паравозы |
Малоубинка орта мектебі» КММ
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Қауіпсіздік мектебі.Мен үйдемін
0 «А сынып тәрбиешісі
Бельдеубаева Г.К.
2020-2021 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз













